Menu

Ułatwienia dostępu

 • Link do strony głównej

  Strona Główna
 • Kontakt

  Kontakt

  Gmina Lubicz

  Lubicz Dolny, ul. Toruńska 21
  87-162 Lubicz


  NIP: 879-261-75-06
  Kod TERYT: 0415042

  56 621 21 00
  info(at)lubicz.pl

  Uwaga! Wysyłając e-mail,  (at) należy zastąpić symbolem @
  np. nazwa@lubicz.pl

 • Odnośniki

 • Link do BIPu
 • Link do Facebooka

Menu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

BanerySUKCES CHÓRU GAUDIUM CANTATES NA KONKURSIE W RIVA DEL GARDA

Szkolny chór z Lubicza Górnego „Gaudium Cantates”, pod opieką Aleksandry Kwiatkowskiej i Ariela Radomińskiego, wyśpiewał srebrny medal w konkursie „Concorso Corale Internazionale” we Włoszech. Naszym wspaniałym dyrygentom serdecznie gratulujemy!

Konkurs odbył się w dniach 13-17 kwietnia 2014 r. w miejscowości Riva del Garda. Wzięły w nim udział chóry z odległych stron świata, między innymi z Australii, Korei i Stanów Zjednoczonych. Występowały w różnych kategoriach: chóry mieszane, żeńskie, dziecięce. Wieloletnia praca chóru została doceniona i zwieńczona międzynarodowym sukcesem.


MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ W GRĘBOCINIE

Czas Triduum Paschalnego to dla chrześcijan najważniejszy okres w roku. Trzy dni upamiętniające cierpienie i śmierć Chrystusa są zwięczeniem wielkopostnych przygotowań do najważniejszego święta – Zmartwychwstania Pańskiego.
Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez Parafię pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie, jest swoistym wprowadzeniem w ten wyjątkowy czas dla mieszkańców gminy Lubicz jak i pielgrzymów, którzy z różnych stron Polski zjeżdżają się by uczestniczyć w tym wyjątkowym widowisku.


WIECZORNE KOLĘDOWANIE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2
W GRĘBOCINIE

11 stycznia br. w świątecznie udekorowanej hali sportowej Zespołu Szkół Nr 2
w Grębocinie spotkali się: społeczność szkoły, mieszkańcy Grębocina i goście na wspólnym kolędowaniu i śpiewaniu pastorałek.


"SPOTKANIE POKOLEŃ" 2014

11 stycznia br. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Lubiczu Dolnym odbyło się XV „Spotkanie Pokoleń”. Uroczystość zorganizowana została przez wójta gminy Lubicz Marka Olszewskiego, dyrektor Szkoły Podstawowej w Lubiczu Danutę Ferens i sołtysa Lubicza Dolnego Alicję Zielińską, przy wsparciu radnych gminy, Rady Sołeckiej i Rady Rodziców.


KONCERT KOLĘD W WYKONANIU STOWARZYSZENIA KULTURALNEGO "POKOLENIA"

10 grudnia br. w Lubiczu Dolnym odbył się koncert kolęd w wykonaniu Stowarzyszenia Kulturalnego "Pokolenia". Zapraszamy do obejrzenia realcji fotograficznej Adama Zakrzewskiego z gazety "Poza Toruń".


JESIENNA BIESIADA POŁĄCZONA Z GMINNYM DNIEM SENIORA

19 października br. w Zespole Szkół Nr 1 w Lubiczu Górnym odbyła się druga już „Jesienna Biesiada” w gminie Lubicz. Tak jak w zeszłym roku, spotkanie jesienne było w dużej mierze okazją do uhonorowania działalności lubickich seniorów.


ZŁOTY KAMERTON DLA CHÓRU "GAUDIUM CANTATES"

Weekend 18–20 października br., upłynął dziewczętom z chóru Zespołu Szkół Nr 1 w Lubiczu Górnym „Gaudium Cantates” wraz z jego dyrygentami –Aleksandrą Kwiatkowską i Arielem Radomińskim – pod znakiem wielu muzycznych emocji. Kolejny rok z rzędu wzięli oni bowiem udział w Ogólnopolskim Konkursie Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy. W zeszłym roku wrócili z Brązowym Kamertonem, tym razem zdobyli Złoty Kamerton, a wraz z nim nagrodę rzeczową, ufundowaną przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego – odtwarzacz DVD!


IV PRZEGLĄD CHÓRÓW W LUBICZU DOLNYM

Stowarzyszenie Kulturalne „Pokolenia” zorganizowało kolejną, czwartą już edycję Przeglądu Chórów. Impreza odbyła się w Lubiczu Dolnym 14 września br.. Na scenie zaprezentowały się zarówno chóry z gminy Lubicz jak i zaproszeni goście.


FESTIWAL CHÓRÓW ZAWITAŁ DO LUBICZA

Niecodzienne wydarzenie miało miejsce w zeszły piątek 13 września br. w Lubiczu Górnym. W kościele Matki Bożej Częstochowskiej i Świętego Wacława odbył się koncert w ramach festiwalu i konkursu chóralnego Per Musicam Ad Astra, odbywającego się w dniach 11-15 września.


V-LECIE KLUBU SENIORA „DOLINA DRWĘCY”

Dnia 27 lipca 2013 roku klub seniora „Dolina Drwęcy” z Lubicza Górnego obchodził swój jubileusz V-lecia istnienia. Uroczystość odbyła się w restauracji „Pokusa” w Brzozówce. Na uroczystość przybyły; przewodnicząca rady gminy Hanna Anzel, sekretarz gminy Lubicz Teresa Gryciuk, wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński, przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Maria Bołądź z zarządem, zarządy poszczególnych klubów seniora – „Złota Jesień” z Grębocina, „Arka” z Lubicza Dolnego, „Pokolenia” z Lubicza Dolnego, „Jutrzenka” z Czernikowa, „Brodniczanka” z Brodnicy, „Nowalijki” z Chełmna i „Kapela Kamińskich” z Osieka.


OŁOMUNIECKIE ZŁOTO DLA „GAUDIUM CANTATES”

W dniach 5–9 czerwca br. w czeskim Ołomuńcu odbył się 41 Międzynarodowy Festiwal Chóralny „Święto Pieśni”, w którym wzięło udział około 50 chórów z 11 krajów. Dziesięcioro profesjonalnych jurorów z Czech, Słowacji, Węgier i Polski oceniało występy chórów konkurujących w 19 kategoriach.
W tym roku po raz pierwszy w festiwalu wziął udział chór Zespołu Szkół Nr 1 w Lubiczu Górnym „Gaudium Cantates”, prowadzony przez Aleksandrę Kwiatkowską i Ariela Radomińskiego. Chór złożony z 24 dziewcząt zdobył złoty medal w kategorii Chóry dziecięce do lat 16, uzyskując najwyższą liczbę punktów (94 p.) i pokonując tym samym m.in. chóry dziecięce z rosyjskich szkół muzycznych.


SUKCES PRODUCENTA PRZETWORÓW OWOCOWO-WARZYWNYCH Z GMINY LUBICZ

Józef Siadak, mieszkaniec Lubicza Dolnego, na festiwalu Smaków w Grucznie (największym polskim święcie producentów i przetwórców produktów lokalnych) otrzymał niezwykłe wyróżnienie – jego przysmak chrzanowy do mięs i wędlin zdobył I nagrodę w konkursie na najlepszy produkt owocowo –warzywny oraz I nagrodę dziennikarzy w tej samej kategorii.


UNIA EUROPEJSKA DOŁOŻY DO BUDOWY KOMPLEKSU SPORTOWO – KULTURALNEGO W LUBICZU DOLNYM – MAŁGORZATOWIE

8 kwietnia br. wójt gminy Lubicz podpisał umowę na dofinansowanie kwotą pół miliona złotych ze środków Unii Europejskiej budowy kompleksu sportowo – kulturalnego w Lubiczu Dolnym – Małgorzatowie.


SPOTKANIE POKOLEŃ 2013

5 stycznia br. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Lubiczu Dolnym odbyło się kolejne, XIII już „Spotkanie Pokoleń”.„BAJ POMORSKI” ZAWITAŁ DO GMINY LUBICZ

Początek ferii był nie lada gratką dla najmłodszych mieszkańców gminy Lubicz. Wszystko za sprawą teatru „Baj Pomorski”, który zawitał do naszej gminy z przedstawieniem pt. „Przypadki doktora Bonifacego Trąbki”.

ŚWIĄTECZNY KONCERT "KOLĘDY NA TRZECI DZIEŃ ŚWIĄT"
Sobotni wieczór 5 stycznia 2013 roku był dla mieszkańców gminy Lubicz wyjątkowy. Tego dnia bowiem od godziny 19:00 Kościół Matki Bożej Częstochowskiej i Świętego Wacława w Lubiczu Górnym zmienił się w wielką salę koncertową.


BIESIADA JESIENNA POŁĄCZONA Z GMINNYM DNIEM SENIORA ZA NAMI

27 października br. w Lubiczu Górnym odbyła się Biesiada Jesienna połączona z Gminnym Dniem Seniora. Impreza zorganizowana została w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 1. Dla blisko 300 osób, które przybyły w to sobotnie popołudnie do Lubicza Górnego gmina przygotowała wiele ciekawych atrakcji.


UCZENNICA Z GRĘBOCINA Z SUKCESAMI W MISTRZOSTWACH EUROPY W SZACHACH

Alicja Śliwicka, uczennica Szkoły Podstawowej w Grębocinie wzięła udział w szachowych Mistrzostwach Europy w Warszawie.


III PRZEGLĄD CHÓRÓW W LUBICZU DOLNYM

15 września br. w Lubiczu Dolnym odbył się III Przegląd Chórów. Zaprezentowały się zarówno chóry z gminy Lubicz jak i specjalnie na tę okazję zaproszeni goście z województwa Kujawsko-Pomorskiego.


14 CZERWCA BR. ODBYŁ SIĘ XI GMINNY FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ „ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE”

Już po raz jedenasty Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubiczu Dolnym zorganizowała Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej „Śpiewać każdy może”. W spotkaniu wzięły udział dzieci z klas 0-3 szkół podstawowych z Grębocina, Gronowa , Lubicza Górnego, Złotorii, Młyńca, Lubicza Dolnego oraz dzieci z przedszkoli: „Słoneczko”- Grębocin, „Chatka Puchatka” – Lubicz Górny”, „Tęczowa Kraina” – Lubicz Dolny.


ŚWIĘTO CHLEBA, ŚWIĘTO LATAWCA I DOŻYNKI W GRĘBOCINIE

8 września br. w Grębocinie odbyło się Święto Latawca i Święto Chleba połączone z uroczystościami dożynkowymi.


ZA NAMI GMINNY FESTYN W LUBICZU GÓRNYM

Wakacyjny sezon w gminie Lubicz zakończył się niezwykle mocnym akcentem. 1 września br. na terenie Zespołu Szkół Nr 1 w Lubiczu Górnym odbył się gminny Festyn Dożynkowy. Liczba mieszkańców, którzy uczestniczyli w imprezie, a także mnogość atrakcji jaką zapewnili organizatorzy Festynu sprawiły, że na długo zapadnie on w pamięci.


MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ W GRĘBOCINIE

W środę 4 kwietnia br., parafianie kościoła pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie po raz kolejny zachwycili mieszkańców Gminy Lubicz oraz gości spoza niej, niezwykłym widowiskiem Misterium Męki Pańskiej.


MUZYKALNY LUBICZ GÓRNY

26 marca br. w Zespole Szkół nr 1 w Lubiczu Górnym odbył się koncert muzyczny, w którym swoje talenty prezentowały dzieci z lubickiej filii Szkoły Muzycznej I stopnia w Chełmży.


Koncert Noworoczny

W piątkowe popołudnie, 27 stycznia, mieszkańcy Gminy Lubicz mieli wyjątkową okazję wysłuchania Noworocznego Koncertu w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Chełmży – Filii w Lubiczu. Koncert, zorganizowany, przez Gminę Lubicz, odbył się w Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Lubiczu Dolnym.


Spotkanie Pokoleń 2012

7 stycznia 2012 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Lubiczu Dolnym odbyło się kolejne, XII już Spotkanie Pokoleń. Jest to stały punkt w kalendarzu imprez towarzyskich naszej Gminy. Spotkanie zorganizowane zostało przez Wójta Gminy Lubicz Pana Marka Olszewskiego i  Sołtysa Lubicza Dolnego Pana Jana Klawińskiego, przy wsparciu Radnych Gminy i Rady Sołeckiej. 


Gminny Dzień Seniora

W ostatnią sobotę, 12 listopada, w Lubiczu Dolnym w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1, po raz pierwszy odbyły się wspólne obchody Gminnego Dnia Seniora. Impreza zorganizowana przez władze Gminy Lubicz zgromadziła ponad 150 Seniorów oraz gości specjalnych m.in. panią Marię Bołądź i pana Jana Małeckiego z Zarządu Toruńskiego Oddziału Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, oraz panią Barbarę Kisielewską z Komisji Kultury Edukacji i Sportu Rady Powiatu Toruńskiego.


Spotkanie kabaretowe w Rogówku

W dniu 8 października 2011 r. w jesienne, sobotnie popołudnie w świetlicy Domu Strażaka w Rogówku licznie zgromadzili się mieszkańcy Rogówka, Jedwabna i Rogowa, aby wspólnie bawic się z aktorami Teatru Impresaryjnego Afisz na spektaklu kabaretowym, zatytułowanym „Piosenki PRL-u.”


Dożynki w Grębocinie

W dniu 10 września 2011 r. odbyły się w Grębocinie uroczystości dożynkowe. Rozpoczęły się Mszą św. w kościele pw. Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, gdzie na ołtarzu złożono w darze płody ziemi po czym wszyscy zgromadzeni udali się korowodem do Zespołu Szkół nr 2. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych z wójtem Gminy Markiem Olszewskim na czele, radni rady gminy, duchowieństwo, rolnicy oraz wszyscy pragnący dzielić radość z zebranych plonów.


ŚWIĘTO ULICY LIPNOWSKIEJ

W dniu 25 czerwca br. już po raz piąty ulica Lipnowska w Lubiczu Górnym obchodziła swoje święto. Częstujący cukierkami clown, kolorowe balony zdobiące estradę barwami Gminy oraz rozdawane dzieciom na patyku, wprowadzały w atmosferę festynu. Początek imprezy zainicjowały chóry seniora „Arka” z Lubicza Górnego oraz „Złota jesień” z Grębocina. O godz. 17.00 Wójt Gminy Lubicz – Pan Marek Olszewski dokonał uroczystego otwarcia festynu i wręczył wyróżnienia laureatom konkursu plastycznego „Cztery pory roku na ulicy Lipnowskiej”Moja mała ojczyzna

W dniu 13 czerwca br odbył się w Zespole Szkół nr 2 w Grębocinie Gminny konkurs wiedzy o Gminie Lubicz. „Moja mała ojczyzna – walory przyrodnicze i krajobrazowe naszej ziemi”. Nad konkursem patronat sprawowali Wójt Gminy Lubicz Pan Marek Olszewski oraz Przewodnicząca Rady Gminy Pani Hanna Anzel.
Konkurs przeprowadzony został dla dwóch poziomów wiekowych: uczniowie kl. IV-VI SP oraz dla gimnazjów.


Święto Rodziny w Złotorii

6 czerwca 2011 r. na boisku Szkoły Podstawowej w Złotorii, przy pięknej słonecznej pogodzie i wspaniałej atmosferze, odbył się II Parafialny Festyn „Święto Rodziny” zorganizowany przez Proboszcza Parafii pw. Św. Wojciecha w Złotorii ks. kanonika dr Mariana Wróblewskiego i Koło Parafialne Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Złotorii, objęty honorowym patronatem Wójta Gminy Lubicz Pana Marka Olszewskiego.


65-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Mierzynku.

Ochotnicza Straż Pożarna w Mierzynku powstała w roku 1946 w okolicznościach rodzącej się demokracji ludowej i wiejskiej samorządności. W 1974 roku jednostka OSP w Mierzynku została przekształcona z jednostki bojowej w prewencyjną i taki charakter zachowała do dziś. Przez kolejne lata w szeregach OSP w Mierzynku było wielu członków – mieszkańców Mierzynka i okolicznych wsi. W 1994 roku dożywotnim Prezesem Honorowym mianowano Stanisława Gizińskiego. Aktualnie OSP w Mierzynku liczy 22 członków.


ZŁOTY JUBILEUSZ

Choć przeżyli ze sobą 50 lat, to wydaje się Im, że poznali się tak niedawno…
Dziś świętują piękny Jubileusz „Złote Gody”.
Trud pracy i wyrzeczeń oraz zgodność ich pożycia małżeńskiego doceniona została przez władze Państwowe, dowodem czego są przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej specjalne odznaczenia „za długoletnie pożycie małżeńskie”.


50 wspólnie przeżytych lat

Każdy Jubileusz jest okazją do świętowania, ale na szczególną uwagę zasługuje tak wspaniała rocznica jak 50-cio lecie pożycia małżeńskiego i właśnie tak piękną rocznicę - „Złote Gody” obchodzili Państwo Halina i Kazimierz Burak z Lubicza Dolnego,
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał Jubilatom medale „za długoletnie pożycie małżeńskie”.
Medale te są podziękowaniem za wszystko co tak długo budowali jako małżeństwo i rodzina. Stanowi potwierdzenie, że wybrana przed laty droga była słuszna. Dzięki wytrwałości, wzajemnemu zrozumieniu, zgodnej pracy dla wspólnego dobra, potrafili pokonać przeciwności, jakich nikomu nie szczędzi życie. W związku dwojga wspierających się wiernie ludzi znaleźli zadowolenie i satysfakcję. Dobre i szczęśliwe małżeństwo to zasługa zarówno męża jak i żony.


Gratulacje okazji 100 urodzin Pani Feliksy Lipińskiej

Pani Feliksa Lipińska z miejscowości Lubicz Górny obchodziła 100 urodzin, urodziła się 20 grudnia 1910 roku w Smogorzewcu i stamtąd w roku 1967 przeprowadziła się na teren Gminy Lubicz. Obecnie mieszka w Lubiczu Górnym z córką i zięciem.
Urodziła 4 dzieci, doczekała się 10 wnuków, 19 prawnuków i 9 praprawnuków.
Mimo sędziwego wieku nadal jest sprawna, porusza się samodzielnie ma jedynie problemy ze słuchem.


50 wspólnie przeżytych lat

Każdy Jubileusz jest okazją do świętowania, ale na szczególną uwagę zasługuje tak wspaniała rocznica jak 50-cio lecie pożycia małżeńskiego i właśnie tak piękną rocznicę - „Złote Gody” obchodziło pięć par małżeńskich z terenu naszej gminy.


GMINNY DZIEŃ INWALIDY


Obchody 20 – lecia samorządu w Gminie Lubicz

27 maja 2010 r. - w dniu święta samorządowców - Wójt Gminy Lubicz Marek Olszewski spotkał się w sali posiedzeń z pracownikami Urzędu, ZDGMiK oraz GOPS.
Była to wspaniała okazja do przekazania Panu Wójtowi podziękowań i gratulacji z okazji Jego 20 – letniej pracy w samorządzie, a także wspomnień i podsumowań zmian oraz dokonań, jakie w tym czasie miały miejsce.


Recital chopinowski w Lubiczu

W dniu 2 maja 2010 r. o godz. 19.00 w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej i Świętego Wacława odbył się koncert muzyki Fryderyka Chopina. W związku z 200 rocznicą urodzin tego genialnego polskiego kompozytora, realizowany jest ogólnopolski projekt "Chopin przyjechał", którego celem jest upowszechnienie muzyki Fryderyka Chopina.


Złote Gody

Anna i Zdzisław Laskowscy ze Złotorii, Zofia i Michał Olewicz z Krobi oraz Wanda i Henryk Kwiatkowscy z Rogówka obchodzili piękny Jubileusz 50 lecia pożycia małżeńskiego -„Złote Gody”.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał Jubilatom medale „za długoletnie pożycie małżeńskie”.


SPOTKANIE ŚWIĄTECZNO - NOWOROCZNE

W dniu 30 grudnia 2009 r. po uroczystej Sesji Rady Gminy Lubicz, odbyło się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubiczu Dolnym świąteczno- noworoczne


DZIESIATE SPOTKANIE POKOLEŃ W LUBICZU DOLNYM

Dnia 10 stycznia 2010 r. odbyło się już dziesiąte "Spotkanie Pokoleń"
SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM W LUBICZU DOLNYM

5 grudnia 2009 r. w Lubiczu Dolnym odbyły się już tradycyjne Mikołajki.

OJ DANA, OJ DANA BIESIADA UDANA ...

Oj działo się działo! Śpiew i muzyka rozbrzmiewała z gościnnych progów Zespołu Szkół nr 2 w Grębocinie w niedzielę 22 listopada br. A wszystko za sprawą Pierwszej Jesiennej Biesiady Grębocińskiej

"OD WOLNOŚCI DO NIEPODLEGŁOŚCI" - WIDOWISKO PATRIOTYCZNE W GRĘBOCINIE
Dnia 14 listopada 2009 r. w Zespole Szkół nr 2 w Grębocinie odbyło się widowisko patriotyczne "Od wolności do niepodległości", upamiętniające 20 - tą rocznicę upadku komunizmu, 70 - tą rocznicę wybuchu II wojny światowej i Narodowe Święto Niepodległości.


OBCHODY 75 - LECIA ISTNIENIA KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH W GRĘBOCINIE

Po uroczystej Mszy św. członkinie Koła wraz z zaproszonymi gośćmi udały się na wspólny obiad.


JUBILEUSZ
Dostojni Jubilaci Irena i Tadeusz Zielaskowscy z Gronowa, Wanda i Feliks Koziołek z Rogówka, Janina i Ludwik Pietrykowscy z Grabowca oraz Regina i Alfons Dąbrowscy ze Złotorii obchodzili piękny Jubileusz 50 lecia pożycia małżeńskiego -„Złote Gody”. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał Jubilatom medale „za długoletnie pożycie małżeńskie”. Medale te są podziękowaniem za wszystko co tak długo budowali jako małżeństwo i rodzina. Stanowi potwierdzenie, że wybrana przed laty droga była słuszna.

TRZECI FESTYN RODZINNY W KOPANINIE
22 sierpnia 2009 r. odbył się Trzeci już, Festyn Rodzinny w Kopaninie.

ŚWIĘTO ULICY LIPNOWSKIEJ
16 sierpnia już po raz czwarty obchodziliśmy Święto ulicy Lipnowskiej.

DOKTOR KARWOWSKI WRÓCIŁ
W środę, 1 lipca br., miała miejsce premiera filmu "Doktor". Pokaz odbył się w sali "Baja Pomorskiego" w Toruniu. Reżyserem filmu jest Łukasz Karwowski, wnuk legendarnego lekarza z Grębocina.


FESTYN Z OKAZJI 645 ROCZNICY LOKACJI KROBI
W niedzielę 28 czerwca 2009 r. na boisku przy ulicy Długiej w Krobi odbył się festyn.

DZIEŃ DZIECKA W MIERZYNKU
Dnia 13 czerwca 2009 r. odbyła się w świetlicy iwiejskiej w Mierzynku świętowano Dzień Dziecka.

PODAJMY SOBIE RĘCE - OBCHODY GMINNEGO DNIA INWALIDY W LUBICZU GÓRNYM
W dniu 30 maja 2009 r. świętowano w Lubiczu Górnym Gminny Dzień Inwalidy.

DZIEŃ MATKI I OJCA
23.05.2009 r w świetlicy wiejskiej w Lubiczu Górnym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca.ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO "OCHRONA PRZYRODY" ORGANIZOWANEGO PRZEZ ŚRODOWISKOWE OGNISKO WYCHOWAWCZE TPD W LUBICZU
Dnia 22 maja 2009 r. w świetlicy wiejskiej w Lubiczu Górnym odbyło się rozstrzygnięcie plastycznego konkursu ekologicznego pn. Ochrona Przyrody, który był adresowany do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat .

SPOTKANIE POKOLEŃ Z OKAZJI URODZIN JANA PAWŁA II
Dnia 18 maja 2009 r. w Zespole Szkół nr 2 w Grębocinie odbyła się impreza środowiskowa pn. "Spotkanie Pokoleń z okazji urodzin Jana Pawła II".

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ W GRĘBOCINIE
W Wielką Środę - 8 kwietnia 2009 r., o godz. 19.00 na placu przy Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie rozpoczęło się Misterium Męki Pańskiej.

Złote Gody
Dnia 21 marca 2009 r. Wójt Gminy Lubicz wręczył w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej specjalne odznaczenie dla Marianny i Jana Kilińskich z Młyńca Pierwszego "za długoletnie pożycie małżeńskie" Złote Gody.Ta szczególna okazja sprawia, że dzieci mogą podziękować swoim Rodzicom za włożony trud w ich wychowanie, za opiekę jaką nad nimi i nad ich rodzinami roztaczają, często służą im swoim wsparciem i zawsze mogą na Nich polegać.

OSP ROGOWO GOSPODARZEM GMINNYCH ELIMINACJI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"
W remizie OSP Rogowo odbyły się XI eliminacje gminne 32 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ?Młodzież zapobiega pożarom?.

"KOBIETO, PUCHU MARNY..." - CZYLI O PŁCI PIĘKNEJ NA WESOŁO
W dniu 14 marca 2009 r. o godzinie 17.00 z inicjatywy Stowarzyszenia Kulturalnego "Pokolenia", w sali gimnastycznej w Lubiczu Dolnym zaprezentowany został program kabaretowy.

DZIEŃ KOBIET W SOŁECTWIE LUBICZ GÓRNY
W dniu 7 marca 2009 r w świetlicy wiejskiej przy ul. Bocznej 4 z inicjatywy rady sołeckiej zorganizowano dla lokalnej społeczności uroczysty Dzień Kobiet.

KONCERT CHÓRU SENIORA "DOLINA DRWĘCY" W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W DOBRZEJEWICACH
Na zaproszenie pani dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Dobrzejewicach, chór seniora "Dolina Drwęcy" z Lubicza Górnego zaprezentował montaż słowno - muzyczny dla podopiecznych tejże placówki.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Jedno z najbardziej czułych, rodzinnych i pokoleniowych świąt - to Dzień Babci i Dziadka, tradycyjnie obchodzony w Gminie Lubicz.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Lubiczu
W niedzielę 11 stycznia 2009 roku zagrała po raz 17-sty Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do wczesnej diagnostyk nowotworów u dzieci. Tradycyjnie Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubiczu Dolnym wspierała to przedsięwzięcie organizując imprezę dla mieszkańców Lubicza Dolnego.

IX Spotkanie Pokoleń
Dnia 10 stycznia 2008 r. już po raz IX sala gimnastyczna w Lubiczu Dolnym zgromadziła w swych podwojach mieszkańców sołectwa i gości, uczestniczących w Spotkaniu Pokoleń - święcie, które już na stałe wpisało się do kalendarza imprez środowiskowych

Spotkanie Świąteczno - Noworoczne
W dniu 30 grudnia 2008 r. po uroczystej Sesji Rady Gminy Lubicz, odbyło się w gmachu Zespołu Szkół nr 1 w Lubiczu świąteczno- noworoczne spotkanie władz gminy i radnych z pracownikami urzędu oraz jednostek podległych, dyrektorami szkół, radnymi powiatu toruńskiego, sołtysami, duchownymi, przedstawicielami stowarzyszeń i mieszkańców lokalnej społeczności.

SZOPKA BOŻONARODZENIOWA W LUBICZU GÓRNYM
Dnia 22 grudnia 2008 r. przy Kościele Parafialnym w Lubiczu Górnym została ustawiona Szopka Bożonarodzeniowa.


POKAZ ROBIENIA STROIKÓW W LUBICZU GÓRNYM
Dnia 11 grudnia2008 r. w świetlicy wiejskiej w Lubiczu Górnym odbył się skierowany do lokalnej społeczności pokaz robienia stroików świątecznych.


MIKOŁAJKI W GRONOWIE - STRAŻAK ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM
7 grudnia 2008 w Gronowie odbyła się impreza Mikołajkowa dla dzieci z terenu sołectwa.

MIKOŁAJKI, MIKOŁAJKI
6 grudnia 2008 r. w sobotnie przedpołudnie rozpoczęły się tradycyjne, dziesiąte już Mikołajki w Lubiczu Dolnym.

Kącik magii i wróżb w Lubiczu
Dnia 29 listopada 2008 r w świetlicy wiejskiej przy ul. Bocznej 4 w Lubiczu Górnym odbyły się adresowane do lokalnej społeczności Andrzejki. Ten jedyny w roku wieczór, wypełniły wróżby i przepowiednie.ęłęó Tradycyjne lanie wosku, serduszko z imionami, talerzyki, korowód butów wskazujących osobę, która jako pierwsza zostanie wydana za mąż lub się ożeni to wróżby, które cieszą się niesłabnącą popularnością, gdyż uchylają rąbka zasłony spowijającej przyszłość.

Nagrody Zarządu Województwa za pracę na rzecz potrzebujących - wśród laureatów panie Anna Sikorska i Janina Łubkowska z Gminy Lubicz
W dniu 21 listopada 2008 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu wręczono nagrody w Konkursie Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla osób wyróżniających się w działalności pomocy społecznej na rzecz mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Wśród 14 laureatów znalazły się dwie zasłużone Panie z naszej Gminy:

DZIEŃ SENIORA W LUBICZU
Dnia 15 listopada 2008 r. Klub Seniora "Dolina Drwęcy" z Lubicza Górnego przy współudziale Klubu Seniora "Arka" z Lubicza Dolnego zorganizował spotkanie z okazji Dnia Seniora w sali gimnastycznej w Lubiczu Dolnym.

"DAWNYCH WSPOMNIEŃ CZAR" - PROGRAM ARTYSTYCZNY W WYKONANIU CHÓRU POKOLENIA
"A mnie jest szkoda lata..." - dnia 8 listopada 2008 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubiczu Dolnym chór "Pokolenia" dał koncert dla przybyłych gości - mieszkańców Gminy Lubicz .

Moje boisko- ORLIK 2012
Dnia 5 listopada 2008r. o godzinie 12.00 nastąpiło uroczyste otwarcie kompleksu boisk ogólnodostepnych budowanych w ramach programu " Moje boisko- ORLIK 2012" przy Zespole Szkół nr 2 w Grębocinie.

WYSTĘPY ARTYSTYCZNE GMINNYCH CHÓRÓW SENIORA
Na zaproszenie Chełmińskiego Domu Kultury, dnia 19 października 2008 r. chóry seniora: Złota jesień, Lubiczanie oraz Dolina Drwęcy z Grębocina i Lubicza Górnego wzięły udział w corocznym przeglądzie twórczości seniorów pn. "Złoty jesienny liść".

JESIENNY FESTYN RODZINNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W MŁYŃCU
W sobotę, 18 października 2008 r. na terenie Szkoły Podstawowej w Młyńcu odbył się Jesienny Festyn Rodzinny.

Diamentowe Gody
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał Jubilatom medale "za długoletnie pożycie małżeńskie". Aktu dekoracji w imieniu Prezydenta dokonał Wójt Gminy Lubicz Marek Olszewski na uroczystości, która odbyła się dnia 10 października br. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Lubiczu. Dostojni Jubilaci swój związek małżeński budowali w oparciu o miłość, wyrozumiałość i szacunek do drugiego człowieka, co pozwoliło Im razem wytrwać i teraz świętować swoje Jubileusze.

Dożynki w Grębocinie
W słoneczne popołudnie - 30 sierpnia 2008 r. w kościele parafialnym w Grębocinie zebrali się rolnicy świętujący tegoroczne zbiory plonów.

Drugi Festyn Rodzinny w Kopaninie
16 sierpnia 2008 r. odbył się już drugi Festyn Rodzinny w Kopaninie. Mimo, że pogoda w tym dniu nie dopisała, chętnych do wspólnej zabawy nie zabrakło.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze
W dniu 15 czerwca 2008 r. w Młyńcu Pierwszym odbyły się Gminne Zawody Sportowo- Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Festyn rycerski w Grębocinie
14 czerwca 2008 r. od wczesnych godzin rannych , można było podziwiać białogłowy, rycerzy i giermków rozbijających obozowisko w Grębocinie.

ŚWIĘTO ULICY LIPNOWSKIEJ
Już po raz trzeci ulica Lipnowska w Lubiczu Górnym - przybrana w kolorowe balony, rysunki, ozdoby, rozbrzmiewająca muzyką obchodziła swoje święto. Wymarzona wprost pogoda oraz mnóstwo atrakcji zapewniły wspaniałą frekwencję.

GRĘBOCIŃSKIE SPOTKANIE POKOLEŃ
Dnia 24 maja 2008 r. odbyło się już "Drugie Grębocińskie Spotkanie Pokoleń". Ta środowiskowa impreza zgromadziła przedstawicieli wszystkich grup wiekowych.

JUBILEUSZ
W miesiącu lipcu br. Wójt Gminy Lubicz wręczył w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie Uroczystości odbyły się w miejscowym Urzędzie Stanu Cywilnego, w której uczestniczyły rodziny Jubilatów.

Dnia 14 czerwca 2008 r. w Krobi odbył się już drugi festyn sołecki. Zgromadził on wielu chętnych do wspólnej zabawy

JUBILEUSZE
W dniu 25 kwietnia br. Wójt Gminy Lubicz wręczył w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczenia-za długoletnie pożycie małżeńskie trzem parom małżeńskim. Uroczystość odbyła się w miejscowym Urzędzie Stanu Cywilnego, w której licznie uczestniczyły rodziny Jubilatów.

AKCJA KATOLICKA W GRONOWIE
Akcja Katolicka przy parafii pw. Św. Mikołaja w Gronowie istnieje już od 1996 r.,

BIAŁE WAKACJE DZIECI ZE ŚRODOWISKOWEGO OGNISKA WYCHOWAWCZEGO TPD W LUBICZU
Przynieść dzieciom radość - to główne motto jakie przyświecało organizatorom zimowego wypoczynku dla dzieci ze Środowiskowego Ogniska Wychowaczego TPD w Lubiczu.

Pierwsze dziecko urodzone w Polsce w 2008 roku
Mieszkanka Rogowa Wiktoria Borkowska pierwszym dzieckiem urodzonym w Polsce w 2008 r.

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
W niedzielę 13 stycznia 2008r. po raz 10 odbyła się Lubiczu Dolnym impreza środowiskowa zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 1. Zbieraliśmy fundusze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Współorganizatorami były: Ochotnicza Straż Pożarna, Rada Rodziców oraz Rada Sołecka.

JUBILEUSZ
Dnia 21 grudnia 2007 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Lubiczu odbyły się dwie uroczystości, na których to Wójt Gminy Lubicz wręczył Jubilatom przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

JUBILEUSZ 50-LECIA MAŁŻEŃSTWA
Dostojni Jubilaci Irena i Bolesław Szymańscy z Lubicza Górnego oraz Regina i Konstanty Dudkowscy z Krobi, obchodzili piękny Jubileusz - Złote Gody.
50 lat to wiele ale jak twierdzą Jubilaci minęły szybko. A dziś kiedy myślą sięgają wstecz widzą owoce swojego trudu i nie żałują tych wspólnie przeżytych lat. Są ogromnie szczęśliwi i dumni ze swoich dzieci, wnuków i prawnuków, którzy są im wdzięczni za trud i poświęcenie oraz darzą ich wielkim szacunkiem.

Dożynki w Rogówku
Uroczystości dożynkowe, odbywające się w sobotnie popołudnie 15 września 2007 r. w Rogówku, zgromadziły liczne rzesze rolników i mieszkańców sołectwa.

Festyn w Kopaninie
25 sierpnia 2007 r. już od wczesnych godzin przedpołudniowych strefa zabaw dla najmłodszych przyciągała dzieci do korzystania ze zjeżdżalni, trampoliny i innych atrakcji w Kopaninie.

Festyn w Krobi
Ostatnia sobota sierpnia to doskonała okazja żeby wspólnie świętować zakończenie wakacji i w miłym nastroju wejść w nowy rok szkolny. Tak właśnie mieszkańcy sołectwa Krobia 25.08.2007 r. poprzez wspólną zabawę zacieśniali więzy i integrowali się.

Dożynki 2007
Odbywające się 25 sierpnia 2007 r. dożynki w Grębocinie zgromadziły rolników oraz przetwórców rolnych z gminy Lubicz i były okazją do wspólnego świętowania.


80-lecie OSP w Brzezinku
W niedzielę 26 sierpnia 2007 r. zorganizowano uroczystość z okazji 80 lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinku.

130-lecie OSP w Lubiczu Dolnym
W dniu 18 sierpnia 2007 r. w Lubiczu Dolnym odbyła się uroczystość 130 - lecia Ochotniczej Straży Pożarnej.


Festyn Rycerski
W dniach 16-17 czerwca po raz drugi na terenie naszej gminy organizowany był festyn rycerski

GMINNE ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE JEDNOSTEK OSP
W dniu 10 czerwca 2007 r. w Młyńcu Pierwszym odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Święto ul. Lipnowskiej
Na mapie gminy Lubicz ulic z pewnością nie brakuje. Jest jednak taka, która ma od roku swoje święto. Mowa o Lipnowskiej, najstarszej ulicy w Lubiczu Górnym, pamiętającej jeszcze czasy zaboru rosyjskiego.

Wycieczka do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu - z okazji Dnia Dziecka
W dniu 03 czerwca 2007 r odbyła się wycieczka dla dzieci do Muzeum Etnograficznego w Sierpcu.

Wyjechaliśmy dwoma autokarami - 76 osób. Przywieźliśmy mnóstwo wrażeń.

Dzień Dziecka w Lubiczu Górnym
Jak co roku Radni z Lubicza Górnego zorganizowali imprezę z okazji „Dnia Dziecka”. W sobotnie popołudnie 2 czerwca na boisku osiedlowym dzieci miały swoje święto.

Dzień Matki i Ojca
Dnia 26.05.2007 r., z okazji „Dnia Matki i Ojca”, odbyło się w Grębocinie spotkanie integracyjne mieszkańców Gminy Lubicz.

DOSTOJNY JUBILEUSZ
Dostojni Jubilaci Czesława i Jan Jurkiewicz z Lubicz Dolnego, Honorata i Zdzisław Sulińscy z Brzezinka oraz Halina i Franciszek Wojciechowscy z Grabowca obchodzili Złote Gody.

Konkurs na najlepszą pracę magisterską o ZPORR
Uwaga absolwenci szkół wyższych! Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ogłosiło konkurs na najlepszą pracę magisterską o Zintegrowanym Programie Operacyjnym Rozwoju Regionalnego (ZPORR).

ZŁOTE GODY
Dostojni Jubilaci Państwo Krystyna i Kazimierz Kempińscy z Lubicza Górnego i Państwo Stanisława i Marian Murawscy z Młyńca Pierwszego obchodzili Złote Gody.


MUZEUM
Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie. Znajduje się w średniowiecznym kościółku założonym przez Krzyżaków. Kościół w XVI w. przeszedł pod rządy gminy ewangelickiej.


Klub Seniora w Grębocinie
Klub Seniora w Grębocinie został założony w 2001 r. Obecnie liczy 30 członków. Większość członków Klubu należy do chóru „Złota Jesień”, który prowadzony jest przez Pana Bogumiła Blanka.


Misterium Męki Pańskiej w Grębocinie

31 marca br. już po raz trzeci odbyło się w Grębocinie niezwykłe widowisko plenerowe – Misterium Męki Pańskiej. Mimo niekorzystnej aury wydarzenie to, podobnie jak w poprzednich latach, ściągnęło tłumy - zarówno mieszkańców gminy jak i gości. Uroczystość rozpoczęła się na placu przy Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa o godz. 20.00.

Banery

Stopka