Menu

Ułatwienia dostępu

 • Link do strony głównej

  Strona Główna
 • Kontakt

  Kontakt

  Gmina Lubicz

  Lubicz Dolny, ul. Toruńska 21
  87-162 Lubicz


  NIP: 879-261-75-06
  Kod TERYT: 0415042

  56 621 21 00
  info(at)lubicz.pl

  Uwaga! Wysyłając e-mail,  (at) należy zastąpić symbolem @
  np. nazwa@lubicz.pl

 • Odnośniki

 • Link do BIPu
 • Link do Facebooka

Menu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery


ZWYCIĘSTWO „FLISAKA ZŁOTORIA” W FINALE
„LIGI ORLIKA Z POZA TORUŃ”

29 czerwca br. zakończyła się trwająca przez kilka ostatnich tygodni „Liga Orlika z Poza Toruń”, w której rywalizowały drużyny piłkarskie z powiatu toruńskiego. Finał cyklu rozegrano na dwóch orlikach w gminie Lubicz – w Grębocinie oraz w Lubiczu Górnym. Lubicz Górny był gospodarzem decydujących meczów. Drugi raz z rzędu najlepszą drużyną całego turnieju okazał się „Flisak Złotoria”, który w meczu finałowym pokonał drużynę „Unikatu Osiek”.


3 ZŁOTE MEDALE NA PUCHARZE ŚWIATA W KICKBOXINGU ZDOBYTE PRZEZ MIESZKAŃCÓW GMINY LUBICZ

W dniach 15-18.05.2014 odbył się Puchar Świata kickboxingu w Szeged na Węgrzech. W zawodach brało udział ok. 1500 zawodników z całego świata. Gminę Lubicz reprezentowało 2 zawodników, którzy na co dzień trenują w klubie „A&W Team Obrowo” Jakub Dąbrowski (junior) i Kacper Dąbrowski (kadet).


IV WIOSENNY OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ JUNIOREK MŁODSZYCH POD PATRONATEM PRZEWODNICZĄCEJ RADY GMINY LUBICZ ZA NAMI

W dniach 28-30 marca br. w Lubiczu odbył się IV Wiosenny Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Juniorek Młodszych pod patronatem Przewodniczącej Rady Gminy Lubicz, którego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy Drwęca Novar Lubicz oraz ZS Nr 1 w Lubiczu Górnym.


OTWARTA LIGA LUBICZA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

Za nami pierwsze mecze Otwartej Ligi Lubicza w Halowej Piłce Nożnej. Do rozgrywek organizowanych przez wójta gminy Lubicz, Klub Sportowy Krobia przy wsparciu i pomocy Urzędu Gminy w Lubiczu stanęło 10 drużyn. Łącznie odbędzie się 180 spotkań. Rozgrywki potrwają do 30 marca 2014 roku.


VI OGÓLNOPOLSKIEGO ANDRZEJKOWEGO TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

W dniach 22 – 24 listopada br. w Lubiczu i Grębocinie Uczniowski Klub Sportowy Drwęca Novar Lubicz był organizatorem VI Ogólnopolskiego Andrzejkowego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt. W turnieju wystartowała rekordowa liczba 24 drużyn, które rywalizowały w 2 kategoriach wiekowych, młodziczek (rocznik 1999) i dzieci (rocznik 2001).


FINAŁ LUBICKIEJ LIGI ORLIKA

Dnia 28 października 2013 r. pierwsza historyczna edycja Lubickiej Ligi Orlika dobiegła końca. W rozgrywkach organizowanych przez Klub Sportowy Krobia przy udziale i wsparciu Urzędu Gminy w Lubiczu wystartowało 139 zawodników reprezentujących 9 drużyn z terenu gminy Lubicz: Lubiczaki, Twoje Koszulki, Oldboys Brzeźno, Jeziorak Józefowo, Saturn Młyniec, Lubicz Dolny, Hattrick Lubicz, KS Krobia 1 i KS Krobia 2,.
 • TABELA KOŃCOWA LUBICKIEJ LIGI ORLIKA


FLISAK ZŁOTORIA WYGRAŁ LIGĘ ORLIKA Z „POZA TORUŃ”

Lubicz Górny był gospodarzem finałowego turnieju Ligi Orlika z „Poza Toruń”, w której rywalizowały drużyny piłkarskie z powiatu toruńskiego. Zmagania odbywały się przez cztery kolejne weekendy października. Gospodarzami poprzednich turniejów były Dobrzejewice, Pluskowęsy i Warszewice. Tytuł najlepszego zespołu całego cyklu przypadł Flisakowi Złotoria.


VI KRYTERIUM ASÓW W LUBICZU GÓRNYM

Już szósty rok z rzędu Lubicz Górny stał się jesienną stolicą regionalnego kolarstwa. „Kryterium Asów”, które na stałe wpisało się w sportowy kalendarz, było jednocześnie zakończeniem sezonu kolarskiego w województwie Kujawsko-Pomorskim. Lubickie zawody, jak co roku rozgrywane są w różnych kategoriach wiekowych – od najmłodszych dzieci do doświadczonych seniorów. Wyjątkową atrakcją dla wszystkich miłośników tej dyscypliny sportowej była obecność jednego z najlepszych polskich kolarzy, świeżo upieczonego mistrza świata, Michała Kwiatkowskiego. Pomimo jesiennej aury zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony kolarzy oraz obserwatorów.


SPOTKANIE DLA PREZESÓW KLUBÓW SPORTOWYCH W URZĘDZIE GMINY LUBICZ

Prezesi klubów sportowych z terenu gminy Lubicz spotkali się z Bartoszem Puchowskim przedstawicielem toruńskiej fundacji „Tłok”, która zajmuje się pomocą i doradztwem w zakresie pozyskiwania środków finansowych na działalność stowarzyszeń.


PIŁKARKI RĘCZNE Z SP NR 2 LUBICZ NAJLEPSZE W FINALE KRAJOWYM W „SZCZYPIORNIAK NA ORLIKACH 2013”

W miniony weekend wielki sukces odniosły piłkarki ręczne ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubiczu w składzie: Jakubiak Martyna, Wilamowska Natalia, Torkowska Lena, Makowska Laura, Miller Nikola, Krzywdzińska Roksana, Igła Kornelia, Kowalska Kinga, Lipertowicz Wanessa, Bednarz Dominika, Kasprzak Wiktoria, Albertin Małgorzata, zdobywając I miejsce w II Ogólnopolskim Turnieju "Szczypiorniak na Orlikach 2013", który odbył się w dniach 14-16 czerwca w Zielonej Górze.


DWA ZŁOTE MEDALE W KICBOXINU NA PUCHARZE ŚWIATA W SZEDEG NA WĘGRZECH

Jakub Dąbrowski mieszkaniec Brzeźna zdobył dwa złote medale na Pucharze Świata w Szeged na Węgrzech, które odbywały się w dniach 16-19.05 2013r.Puchary zdobył w konkurencjach ligt- contact oraz kick-light.

W XIX Pucharze Świata WAKO w Szeged wzięło udział 19 państw w tym 827 zawodników.


SEZON KOLARSKI NA SZOSIE ROZPOCZĘTY

Kolarze Gminy Lubicz rozpoczęli dobrze cykl wyścigów kolarskich na szosie w 2013r. wyścigiem 20.04 w miejscowości Słup.


RELACJA Z FINAŁOWEGO – IV TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO Z CYKLU GRAND PRIX 2013

20 kwietnia w słoneczne sobotnie popołudnie sympatycy tenisa stołowego przybyli do Sali Szkoły Podstawowej w Lubiczu Dolnym na ostatnie zawody z cyklu o Grand Prix Lubicza w tenisie stołowym


WYNIKI ROZGRYWEK LUBICKIEJ LIGI ORLIKA Z 22 KWIETNIA I AKTUALNA TABELA ROZGRYWEK


WYSTARTOWAŁA PIERWSZA EDYCJA LUBICKIEJ LIGI ORLIKA

Wraz z nadejściem długo wyczekiwanej wiosny w poniedziałek 15 kwietnia 2013 roku rozpoczęła swoje rozgrywki Lubicka Liga Orlika. Do rozgrywek organizowanych przez Klub Sportowy Krobia i Urząd Gminy w Lubiczu przystąpiło 116 zawodników reprezentujących 9 zespołów. Rozgrywki zostały podzielone na 2 rundy, wiosna-jesień, w których uczestnicy rywalizować będą systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Runda wiosenna toczyć się będzie w kwietniu, maju i czerwcu a runda rewanżowa potrwa od września do listopada. Mistrza poznamy 25 listopada.


III WIOSENNY OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ JUNIOREK MŁODSZYCH W LUBICZU

W dniach 5-7 kwietnia w Lubiczu Górnym odbył się III Wiosenny Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Juniorek Młodszych. W Hali Sportowej przy zespole Szkół nr 1 odbyły się 24 mecze, w których walczyły piłkarki ręczne z Buku, Radzymina, Łodzi, Warszawy, Elbląga, Wąbrzeźna, Żarowa i Lubicza.


PIŁKA RĘCZNA - ZWYCIĘSTWO NA ZAKOŃCZENIE

W ostatnim meczu rozgrywek II ligi Kobiet zespół UKS Drwęca Novar Lubicz pokonał zespół UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno 36: 29 (14:18)


RELACJA Z TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO Z CYKLU GRAND PRIX 2013

Już po raz trzeci 17 marca 2013 r., mieszkańcy Krobi, Lubicza, Młyńca, Grębocina i Józefowa przybyli do świetlicy środowiskowej w Mierzynku na turniej z cyklu GP2013 w tenisie.


PELETON KOLARSKI WYSTARTOWAŁ

W Młyńcu Pierwszym 10.03.2013r. odbył się pierwszy wyścig kolarski w 2013r. p.n. ,,Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego w kolarstwie przełajowym”. Mimo mrozu, śniegu i wiatru na starcie stanęło łącznie ponad 150 kolarzy w różnych kategoriach wiekowych z całego województwa.


RELACJA Z II GRAND PRIX GMINY LUBICZ W TENISIE STOŁOWYM SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW

9 marca 2013 w hali Zespołu Szkół nr 2 w Grębocinie rozegrany został turniej Grand Prix Gminy Lubicz w Tenisie Stołowym dla dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy. Do zawodów organizowanych przez Radę Rodziców Zespołu Szkół nr 2 w Grębocinie, Urząd Gminy i Radę Gminy Lubicz przystąpiło 64 sympatyków tenisa stołowego.


RELACJA Z II-GO TURNIEJU DARTA Z CYKLU GRAND PRIX 2013

Tym razem grupa sympatyków darta sportowego (odmiana „soft”) w sobotnie popołudnie 2 marca wzięła udział w drugim z czterech Turniejów o Grand Prix 2013, którego organizatorem był Klub Sportowy Krobia i Urząd Gminy w Lubiczu.


RELACJA Z TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO Z CYKLU GRAND PRIX 2013

Ponad pięćdziesiąt osób, mieszkańców Krobii, Lubicza, Młyńca, Grębocina i Józefowa przybyło w niedzielne popołudnie 17 marca br. na II turniej z cyklu GP2013 w tenisie stołowym rozgrywany w świetlicy środowiskowej w Mierzynku. Spośród licznie przybyłych mieszkańców gminy ostatecznie do rywalizacji przystąpiły 32 osoby.


RELACJA Z I-GO TURNIEJU DARTA Z CYKLU GRAND PRIX 2013

Liczna grupa sympatyków darta sportowego (odmiana „soft”) wzięła udział w pierwszym z czterech Turniejów o Grand Prix 2013 w Darta


RELACJA Z TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO Z CYKLU GRAND PRIX 2013

Dwadzieścia osób wzięło udział w pierwszym z czterech Turniejów o Grand Prix 2013 w Tenisie Stołowym, którego organizatorem był Klub Sportowy Krobia i Urząd Gminy w Lubiczu.


NOWOROCZNY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

Urząd Gminy Lubicz i Klub Sportowy Krobia, jako współorganizatorzy Noworocznego Turnieju Halowej Piłki Nożnej zapraszają wszystkie chętne drużyny z gminy Lubicz do udziału w zawodach, które zostaną rozegrane w dniu 27 styczna 2013 roku.


III POWIATOWY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

12 stycznia br. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Grębocinie odbył się III Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej.


VI MISTRZOSTWA LUBICZA W FUTSALU

W dniach 17.11. 2012 r. i 1.12. 2012 r. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 odbyły się „ VI Mistrzostwa Lubicza w Futsalu o Puchar Wójta Gminy Lubicz ”. Do turnieju zgłosiło się 167 zawodników z 18 drużyn. Podczas dwudniowych zmagań rozegrano 40 meczów.

Relacja z Amatorskiego Turnieju Tenisa Stołowego rozegranego z okazji Dnia Niepodległości.
Dwadzieścia dwie osoby wzięły udział w Amatorskim Turnieju Tenisa Stołowego z okazji Święta Niepodległości, którego organizatorem był Klub Sportowy Krobia. Zawody odbyły się w dniu 11 listopada 2012 roku w świetlicy w Mierzynku. Uczestnikom rywalizacji kibicowali licznie przybyli sympatycy tenisa stołowego, rodziny i mieszkańcy gminy Lubicz. Turniej został przeprowadzony według systemu pucharowego „ do dwóch przegranych” tzw. system rosyjski.


V KRYTERIUM ASÓW W LUBICZU GÓRNYM

14 października br. w Lubiczu Górnym odbyła się kolejna, piąta już edycja kolarskiego Kryterium Asów.


ZAWODY PIŁKARSKICH DRUŻYN OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH Z GMINY LUBICZ

8 września br. w hali Zespołu Szkół Nr 2 w Grębocinie odbył się turniej halowej piłki nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Lubicz. Organizatorem turnieju był Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i Wójt Gminy Lubicz. W turnieju zwyciężyła drużyna OSP Grębocin, która tym samym zdobyła prawo reprezentowania gminy Lubicz w zawodach na szczeblu powiatowym.


ZAWODY WĘDKARSKIE W JÓZEFOWIE

W Józefowie na jeziorze Smolnym 26.08.2012r. Rada Sołecka Młyńca Drugiego wspólnie K.S. Jeziorak Józefowo oraz kołem wędkarskim z Lubicza zorganizowały zawody wędkarskie spławikowe dla dzieci w wieku do 14 lat. Do współzawodnictwa nad piękne jezioro zgłosiło się 28 uczestników.


TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ W MŁYŃCU PIERWSZYM

29.07.2012 r. w Młyńcu Pierwszym odbył się turniej piłki nożnej zorganizowany przez Klub sportowy ,,Saturn" Młyniec wspólnie z Radą Sołecką Młyńca Pierwszego.


MAŁGORZATA CURYŁO SIÓDMA NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA W BARCELONIE

Małgorzata Curyło z Gronowa zajęła VII miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce w Barcelonie. Zawodniczka z naszej gminy startowała w sztafecie 4 X 400m.


ETAP PRAWDY W MŁYŃCU DRUGIM

W miejscowości Młyniec Drugi 24.06. br. odbyły się międzywojewódzkie mistrzostwa w jeździe indywidualnej na czas w kolarstwie szosowym. Imprezie patronował wójt gminy Marek Olszewski, natomiast gospodarzem imprezy była Rada Sołecka Młyńca Drugiego na czele z sołtysem Kazimierzem Smolińskim.


IGRZYSKA OLIMPIJSKIE SPORTOWCÓW WIEJSKICH

W dniach 14-17.06 br. w Tucholi odbyły się Igrzyska Olimpijskie Sportowców Wiejskich Tuchola - Londyn 2012.


JAKUB DĄBROWSKI Z BRZEŹNA MISTRZEM POLSKI W KICKBOXINGU W FORMULE LIGHT-CONTAKT

09.06.2012 r. w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu w formule light-contact.


SUKCES PIŁKAREK RĘCZNYCH Z LUBICZA


Zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego „Drwęca Novar” oraz uczennice ZS nr 1 w Lubiczu z rocznika 1997 osiągnęły najlepszy wynik w historii Klubu. Sukces ten odniosły zajmując IV miejsce na Finale Pucharu ZPRP Młodziczek, który odbył się Dźwirzynie w dniach 28.05-02.06.2012r.


PÓŁFINAŁ MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK MŁODSZYCH W PIŁCE RĘCZNEJ

Niestety nie udało się awansować juniorkom młodszym Uczniowskiego Klubu Sportowego Drwęca Novar Lubicz do Finału Mistrzostw Polski. W Półfinale tych rozgrywek, który odbył się w Gdyni w dniach 4 – 6.05.2012 r. nasze zawodniczki wywalczyły III miejsce. Awans do finału gwarantowało zajęcie dwóch pierwszych miejsc. W pierwszym dniu turnieju dziewczęta rywalizowały z zespołem UKS PR Ruchu Chorzów przegrywając 25 : 30. Drugiego dnia po wspaniałej grze pokonały zespół LUKS Orlika Reszel 39 : 27. W ostatnim dniu turnieju nasze zawodniczki nie sprostały faworytkom turnieju zespołowi MKS Vistal Łączpol Gdynia przegrywając 43 : 30. Ostatecznie nasz klub został sklasyfikowany w tych rozgrywkach na miejscu od 9 – 12 w Polsce. Gratulujemy!


ĆWIERĆFINAŁ MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK MŁODSZYCH

Juniorki Młodsze Uczniowskiego Klubu Sportowego Drwęca Novar Lubicz wywalczyły prawo startu w Półfinale Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych, zajmując I miejsce w ćwierćfinale, który rozegrany został w Lubiczu w dniach 20-22 kwietnia 2012 roku.


Ruszyły zapisy do XII Turnieju Piłki Nożnej Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku, czyli Mistrzostw chłopców i dziewcząt w kategorii U-10. Zwycięzcy tegorocznej edycji rozgrywek otrzymają niezwykłą nagrodę w postaci wyjazdu na mecz Mistrzów Europy, wyłonionych podczas zawodów, które rozegrane zostaną w Polsce i na Ukrainie.


XII Powiatowe Mistrzostwa Nauczycieli, Radnych i Pracowników Samorządowych w Tenisie Stołowym

Starostwo Powiatowe w Toruniu – Wydział Edukacji i Spraw Społecznych oraz Zespół Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie serdecznie zaprasza do udziału w XII Powiatowych Mistrzostwach Nauczycieli, Radnych i Pracowników Samorządowych w Tenisie Stołowym.


Grand Prix Piłki Siatkowej.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Lubicz, a w szczególności mieszkańców Grębocina, do uczestnictwa w rozgrywkach piłki siatkowej. W sobotę 17 marca 2012 r., odbędzie się III Turniej z cyklu Grand Prix Piłki Siatkowej.


Ruszyły zapisy do XII Turnieju Piłki Nożnej Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku, czyli Mistrzostw chłopców i dziewcząt w kategorii U-10. Zwycięzcy tegorocznej edycji rozgrywek otrzymają niezwykłą nagrodę w postaci wyjazdu na mecz Mistrzów Europy, wyłonionych podczas zawodów, które rozegrane zostaną w Polsce i na Ukrainie.


Grand Prix Piłki Siatkowej

W sobotę 14 stycznia 2012 r.,  odbędzie się  w hali sportowej w Grębocinie II Turniej z cyklu Grand Prix Piłki Siatkowej. Wszystkich chętnych  mieszkańców Gminy Lubicz zapraszamy do udziału w nim.


Mistrz Świata ze Złotorii
W dniach 22 – 30 października 2011 roku w stolicy Macedonii w Skopje odbyły się Mistrzostwa Świata w Kickboxingu. Wzięło w nich udział ponad 800 zawodników z 60 krajów – w tym również zawodnicy z Polski. Z przyjemnością informujemy, iż spośród medali, które do Polski przywiozła nasza Kadra, jeden należy do mieszkańca Złotorii – pana Michała Wszelaka. Pan Michał, który w Turnieju stoczył cztery walki, ostatecznie zajął 2 miejsce w wersji kicklight w wadze +94 kg.


V MISTRZOSTWA LUBICZA W FUTSALU

Tradycyjnie już, w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Lubiczu, rozegrany został coroczny turniej piłki nożnej halowej. O tytuł Mistrza Lubicza w tej popularnej dyscyplinie sportu rywalizowało 17 drużyn.
Organizatorem imprezy była Gmina Lubicz, zaś osobami wspierającymi mistrzostwa w tym roku byli: pan Ryszard Szymański, pani Beata Śliżak właścicielka restauracji Siesta w Brzozówce oraz pan Jacek Wojciechowski z firmy reklamowej Westi z Lubicza Górnego.


Podwójny sukces Łukasza Sacharuk w Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Torowym

Łukasz Sacharuk jest mieszkańcem miejscowości Rogowo w Gminie Lubicz. Jest uczniem III klasy - o profilu kolarskim Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Toruniu. Kolarstwo jest dyscypliną sportu, którą Łukasz uprawia od 4 lat reprezentując Toruński Klub Kolarski Pacific Toruń. Obecnie - w sezonie 2010/2011 Łukasz trenował i reprezentował klub w kategorii juniora młodszego. W kategorii tej startują zawodnicy z rocznika 1995 i 1996, Łukasz jest zatem rocznikiem młodszym.


Alicja Śliwicka - uczennica klasy IV c Zespołu Szkół nr 2 w Grębocinie - mistrzynią Europy

Alicja Śliwicka - członkini UKS OPP Toruń zdobyła w bułgarskiej Albenie złoty medal szachowych mistrzostw Europy juniorów w kategorii do 10 lat.
10-letnia Alicja zrobiła w Albenie furorę. Po remisie w pierwszej partii wygrała pozostałych osiem, osiągając najlepszy wynik w mistrzostwach - 8,5 pkt z dziewięciu partii.


Mistrzostwa województwa w kolarstwie przełajowym

13.03.2011r. w Młyńcu Pierwszym odbyły się mistrzostwa województwa w kolarstwie przełajowym. Zawody odbyły się pod patronatem Wójta Gminy Lubicz. Organizatorem zawodów był K.S "Saturn" Młyniec przy współpracy i pomocy OSP w Młyńcu Pierwszym oraz szkoły podstawowej w Młyńcu Pierwszym.Szczegółowe wyniki na stronie kpzkol.pl.tl


Kolarstwo

24.09.2011r w Robakowie k/Grudziądza odbyły się międzywojewódzkie mistrzostwa w jeździe dwójkami.Uczniowie szkoły podstawowej w Grębocinie Daniel Rochna i Kamil Rumiński reprezentując UKS ,,Sprint" Grębocin wywalczyli brązowe medale.Szczegóły na stronie kpzkol.pl.tl


Turniej piłki nożnej w Młyńcu Pierwszym
W dniu 31.08.2011r. odbył się w Młyńcu Pierwszym turniej piłki nożnej. Organizatorem spotkania był Klub Sportowy "Saturn" Młyniec. Zawody odbywały się pod patronatem Wójta Gminy Lubicz, który ufundował puchary dla zwycięzców.

Grand Prix Piłki Siatkowej
W sobotę 04.06 br proponujemy Państwu I Turniej z cyklu Grand Prix Piłki Siatkowej.
Zawody odbędą się w 2 kategoriach:
- Rocznik 1992 i młodsi (uczniowie)
- Rocznik 1991 i starsi (dorośli)
Czas trwania rozgrywek od 10:00 do 13:00. Zapisy przed zawodami.


Złote lubickie szczypiornistki

W dniach 18 – 20 lutego 2011 r. odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt z rocznika 1997 w Ryjewie.
Organizatorzy zadbali o bardzo wysoki poziom sportowy imprezy oraz wiele emocji.
W zawodach uczestniczyło 10 drużyn: MUKS Słupia Słupsk (zeszłoroczny srebrny medalista M P w dzieciach), MMTS Kwidzyn (zeszłoroczny brązowy medalista M P w dzieciach), UKS „Drwęca – Novar” Lubicz, MKS Varsovia Warszawa, MKS Truso Elbląg, MKS Sparta Oborniki, UKS Bukowia Buk, UKS Omega Mrągowo, Kadra Województwa Warmińsko–Mazowieckiego oraz gospodynie turnieju GUKS Bellator Ryjewo.


"Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"

Rozpoczęły się zapisy do XI edycji Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, czyli oficjalnych Mistrzostw Polski dziewcząt i chłopców w kategorii U-10. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 marca. Na zdobywców Pucharu Tymbarku i tytułu Mistrzów Polski, obok wielkich emocji, czekają wspaniałe nagrody – wyjazd na imponujący stadion klubu Ajax Amsterdam oraz możliwość treningu w jednej z najlepszych, piłkarskich młodzieżowych szkółek świata.


IV MISTRZOSTWA LUBICZA W FUTSALU ZAKOŃCZONE

W dniach 20.11. 2010 r. i 4.12. 2010 r. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 odbyły się „ IV Mistrzostwa Lubicza w Futsalu o Puchar Wójta Gminy Lubicz ”. Rozegrano 24 mecze w dwóch kategoriach wiekowych: 15-17 lat i powyżej 18 lat. W rozgrywkach udział wzięło 130 zawodników z Lubicza Górnego, Lubicza Dolnego, Jedwabna, Młyńca, Krobi, Mierzynka.


Piłkarki ręczne Uczniowskiego Klubu Sportowego "Drwęca – Novar" z Lubicza awansowały do półfinału Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

W dniach 30 kwietnia – 2 maja 2010 roku w Świebodzicach odbył się Ćwierćfinał Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Młodziczek rocznik 1995 i młodsze w sezonie 2009 / 2010. W zawodach uczestniczyły 4 drużyny. MKS Victoria Świebodzice, UKS "Drwęca – Novar" Lubicz, MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski, KU AZS Politechnika Koszalin.


Piłkarki ręczne Uczniowskiego Klubu Sportowego "Drwęca – Novar" z Lubicza wice mistrzyniami Województwa Kujawsko–Pomorskiego

25 kwietnia 2010 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Wąbrzeźnie odbył się Finał Ligi Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Piłce Ręcznej Młodziczek Młodszych rocznik 1997 w sezonie 2009 / 2010.
W zawodach uczestniczyły 4 drużyny. UKS "Drwęca – Novar" Lubicz, UKS "Vambresia – Worwo" Wąbrzeźno, UKS Skarbek Osięciny oraz Luks Millennium Świekatowo.


Piłkarki ręczne Uczniowskiego Klubu Sportowego "Drwęca – Novar" z Lubicza mistrzyniami Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Młodziczek

W dniach 23 – 25 kwietnia 2010 r. w Dzierżeninie odbył się IX Ogólnopolskie Turniej Piłki Ręcznej Młodziczek rocznik 1995 o Puchar Firmy „Drogi i Mosty” Jama Kaczmarczyka.
W zawodach uczestniczyło 8 drużyn. Rokis Radzymin, Kadra Podlasia, Luks „Orlik” Reszel, Luks „Lider” Winnica, MKS „Mazur” Sierpiec, Kadra Lubelska, UKS "Drwęca – Novar" Lubicz, UKS „Jutrzenka – Junior” Cegłów.


III MISTRZOSTWA LUBICZA W FUTSALU

Po raz trzeci został rozegrany turniej halowej piłki nożnej. Zgromadził 150 zawodników ,którzy przez dwie kolejne soboty 28.11. i 5.12. 2009 rywalizowali o tytuł Mistrza Lubicza w tej popularnej dyscyplinie sportu.
Pierwszy Andrzejkowy Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt w rocznikach 1997 i 1995 pod patronatem Wójta Gminy Lubicz

W dniach 20 – 22.11.2009 r. UKS Drwęca – Novar, zorganizował I Ogólnopolski Turniej Andrzejkowy Piłki Ręcznej Dziewcząt, pod patronatem Wójta Gminy Lubicz.


SZCZYPIORNISTKI UKS "DRWĘCA NOVAR" WŚRÓD NAJLEPSZYCH

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubiczu Górnym w dniu 19.11.2009 r.
wzięły udział w powiatowym turnieju piłki ręcznej dziewcząt. Turniej odbył się w Zespole Szkół nr 1 w Lubiczu Górnym.

ERYK KORZENIEWSKI - BRĄZOWYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW W JU - JITSU

Dnia 24 pażdziernika w Jaworznie odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski Seniorów w  ju - jitsu. Mieszkaniec Lubicza Górnego - Eryk Korzeniewski, członek kadry narodowej, reprezentujący Toruńskie Stowarzyszenie Sportów Walki Bushi, po czterech walkach zdobył III miejsce w kategorii + 94 kg. Obecnie Eryka czeka miesiąc ciężkich treningów i przygotowań do Mistrzostw Świata Młodzieżowców, które pod koniec listopada odbędą się w Atenach.

 

 

IV ZŁOTY PÓŁMARATON
W sobotnie popołudnie 3 października 209 r. już po raz czwarty odbywała się w Złotorii impreza biegowa pn. "IV Złoty Półmaraton", która zgromadziła zawodników z całej Polski.

DRUGIE INTEGRACYJNE KRYTERIUM ASÓW WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO - POMORSKIEGO"
W niedzielę 27 września br. w piękne jesienne popołudnie odbyło się już Drugie Integracyjne Kryterium Asów Województwa Kujawsko - Pomorskiego.
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W MIĘDZYNARODOWYM SPŁYWIE KAJAKOWYM
Klub Turystów Wodnych z Chełmna organizuje 49 Międzynarodowy Spływ Kajakowy Pojezierzem Brodnickim, Drwęcą, Wisłą w dniach od 1 sierpnia do 15 sierpnia 2009 r. Trasa spływu: jezioro Robotno - Chełmno.

MISTRZYNIE W LUBICZU
Piłkarki ręczne Uczniowskiego Klubu Sportowego "Drwęca-Novar", działającego w Zespole Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Lubiczu Górnym, zostały mistrzyniami województwa.

MIESZKANIEC GMINY LUBICZ - SREBRNYM MEDALISTĄ NA MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU JU - JITSU W SŁOWENII
Dnia 18 kwietnia 2009 r. na Międzynarodowym Turnieju JU - JITSU, odbywającym się w Słowenii, Eryk Korzeniewski wywalczył srebrny medal.

FLISAK - KLUB SPORTOWY Z DŁUGOLETNIĄ TRADYCJĄ
Klub Sportowy "FLISAK" Złotoria, działający na terenie Gminy Lubicz, poszczycić się może długoletnią tradycją.

SPRAWY SPORTU SA IM BLISKIE - SPOTKANIE WÓJTA GMINY LUBICZ Z NAUCZYCIELAMI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO ORAZ GMINNĄ RADĄ SPORTU
Na zaproszenie Wójta - Marka Olszewskiego do Urzędu Gminy Lubicz przybyli nauczyciele uczący wychowania fizycznego w szkołach gminnych oraz członkowie Gminnej Rady Sportu.

KOMPLEKS BOISK WIELOFUNKCYJNYCH CZEKA NA KANDYDATÓW NA TRENERA

Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Grębocinie poszukuje kandydatów na stanowisko trenera środowiskowego do utworzonego w ramach Rządowego Programu "Orlik 2012" kompleksu boisk wielofunkcyjnych.


UCZENNICE Z LUBICZA - MISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA W PIŁCE RĘCZNEJ
W dniu 18 grudnia 2008 r. w Lubiczu Górnym odbył się Finał Wojewódzki w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt Szkół Podstawowych.

MICHAŁ WSZELAK ZE ZŁOTORII - WIELOKROTNYM MISTRZEM W KICK - BOXINGU
Michał Wszelak jest mieszkańcem Złotorii. Od najmłodszych lat uprawiał sport - piłkę nożną, hokej na trawie i na lodzie. Zajmował się też kolarstwem oraz biegami.

MISTRZOSTWA LUBICZA W FUTSALU ZAKOŃCZONE
W dniach 13 i 20.12.2008 r. rozegrane zostały Mistrzostwa Lubicza w Futsalu. Do rozgrywek zgłosiło się 10 drużyn w kategorii 15-17 lat i 7 drużyn w kategorii od 18 lat.

BRĄZOWY MEDAL DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W LUBICZU DOLNYM W POWIATOWYM TURNIEJU UNIHOKEJA CHŁOPCÓW
W dniu 7 listopada 2008r w Grzywnie odbył się Powiatowy Turniej Unihokeja Chłopców.

KOLARZE NA START!
Pierwsze Integracyjne Kryterium Asów Województwa Kujawsko - Pomorskiego zgromadziło w niedzielę, 28 września 2008 r. w Lubiczu Górnym rzesze kolarzy oraz kibiców i sympatyków tej dyscypliny sportu.

ZAPROSZENIE
Zaproszenie

Urząd Gminy Lubicz wraz ze Szkołą Podstawową nr 1 w Lubiczu Dolnym serdecznie zaprasza nauczycieli pracujących na terenie Gminy Lubicz do wzięcia udziału w I MISTRZOSTWACH NAUCZYCIELI GMINY LUBICZ W TENISIE STOŁOWYM
REGULAMIN MISTRZOSTW GMINY LUBICZ NAUCZYCIELI W TENISIE STOŁOWYM

SUKCESY UCZNIÓW W GMINNYCH IMPREZACH SPORTOWYCH
WYNIKI GMINNYCH ZAWODÓW SPORTOWYCH

PIERWSZY GWIAZDKOWY TURNIEJ FUTSALA O PUCHAR WÓJTA GMINY LUBICZ DLA ABSOLWENTÓW GIMNAZJUM NR 1 W LUBICZU
Dnia 15.12.2007 w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Lubiczu odbył się Pierwszy Gwiazdkowy Turniej Futsala o puchar Wójta Gminy Lubicz dla uczniów klasy III gimnazjum oraz absolwentów z rocznika.

III ZŁOTY PÓŁMARATON APATORA
Dnia 30 września 2007 r. odbył się w Złotorii III Złoty Półmaraton Apatora. W promieniach jesiennego słońca wystartowało 180 osób.

Sukces zawodników UKS ŻAK GRONOWO
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gronowie Radosław Tatara oraz Michał Brzustowicz zajęli II miejsce w Wyścigu Szkół Podstawowych "Bystrzaki Plusa" mini TourdePologne.

Powiatowe Zawody Lekkoatletyczne w Toruniu
14 maja 2007 r. reprezentacja Gminy Lubicz wzięła udział w Powiatowych Zawodach Lekkoatletycznych w Toruniu. Naszą gminę reprezentowali uczniowie z Lubicza Dolnego i Lubicza Górnego.

W dowód uznania za dotychczasowe osiagnięcia.

Wyścig Przełajowy
W dniu 10 marca 2007 r. w Małej Nieszawce odbyły się Mistrzostwa Województwa w wyścigu przełajowymMiniolimpiada sportowa
Dnia 8 lutego w Szkole Podstawowej w Gronowie odbyła się Gminna Miniolimpiada Sportowa Klas III

Wojewódzkie podsumowanie kolarskiej Ligi UKS
W piątek 26.01.2007 w Grudziądzu odbyło się wojewódzkie podsumowanie kolarskiej Ligi UKS.


Kronika Zawodów Sportowych Szkoły Podstawowej Nr 1 

w Lubiczu Dolnym     więcej ...

 • autor: red.ak

ZAWODY SPORTOWE
Dnia 16.12.2006 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubiczu Dolnym odbyły się zawody Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt.
Sukcesy uczniów z SP w Gronowie
Sprawozdanie z działalności sportowej uczniów SP Gronowo za wrzesień 2006 r.


ZAWODY LEKKOATLETYCZNE W LUBICZU DOLNYM
23 września 2006r. z okazji otwarcia kompleksu boisk sportowych w Szkole Podstawowej w Lubiczu Dolnym odbyły się Gminne Zawody Lekkoatletyczne.

ZAWODNICY ZE ZŁOTORII
Zawodnicy Szkoły Podstawowej w Złotorii znaleźli się wśród 30 najlepszych drużyn w Polsce. Nasi chłopcy zdobyli I miejsce w turnieju piłki nożnej „Real – junior cup 2006 – international street soccer“, który został rozegrany w Toruniu.

WYŚCIG KOLARSKI
W dniu 10 czerwca 2006 r. odbył się wyścig kolarski "O Puchar Wójta Gminy Lubicz"

ZAWODY POWIATOWE
Lekkoatletyczne Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w Lekkoatletyce.

ZAWODY GMINNE
Otwarte Mistrzostwa Gminy Lubicz w Lekkoatletyce

GMINNY TURNIEJ
Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców pod nazwą "Piłkarskie Piątki"

ZAWODY POWIATOWE
Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego pod nazwą "Piłkarskie Piątki Dziewcząt" .

GMINNY TURNIEJ
Gminny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt pod nazwą "Piłkarskie Piątki"

Zawody pożarnicze
Zawody sportowo – pożarnicze w Młyńcu Pierwszym.WYNIKI
W dniu 4 czerwca 2006 r. w Sępólnie Krajeńskim odbyło się Ogólnopolskie Kryterium Uliczne w kategorii Młodzik
 • Zawodnicy z Uczniowskiego Klubu Sportowego ŻAK

Młodzi sportowcy z Gronowa

WYNIKI
WYŚCIG KOLARSKI LIGI UCZNIOWSKICH KLUBÓW SPORTOWYCH - SŁUP


Wyścig kolarski o puchar „BURMISTRZA MOGILNA”

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO – POMORSKIEGO

MISTRZOSTWA SZACHOWE
Drużynowe Mistrzostwa Szachowe Szkół Podstawowych.


Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w mini koszykówce
W dniu 10.03.2006 r. w Złejwsi Wielkiej i 11.03.2006 r. w Grzywnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w mini koszykówce.
Gminę naszą reprezentowała Szkoła Podstawowa Nr 1 z Lubicza Dolnego.

Gminne Zawody Tenisa Stołowego w Lubiczu Górnym
W dniu 14.01.2006r. w Zespole Szkół nr 1 w Lubiczu Górnym, odbył się gminny turniej tenisa stołowego o Puchar Starosty Powiatu Toruńskiego. W mistrzostwach wzięło udział 35 dziewcząt i chłopców z sześciu szkół Gminy Lubicz. I miejsce w klasyfikacji drużynowej zajęła Szkoła Podstawowa w Gronowie.

Turniej szachowy
Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Złotorii w
INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTWACH SZACHOWYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH TORUNIA

UKS "Grębocin"
Uczniowski Klub Sportowy "Grębocin" posiadający sekcję biegu na orientację; istniejący przy szkole w Grębocinie odnosi sukcesy na wielu zawodach rangi ogólnopolskiej jak i międzynarodowej.

Kolarstwo górskie
Kolarstwo górskie zostało dodane do programu olimpijskiego dopiero niedawno, ale jego historia jest znacznie dłuższa. Już w roku 1933 Ignaz Schwinn "wymyślił" w Stanach Zjednoczonych jeden z pierwszych rowerów o szerokich oponach i wysokiej kierownicy.

Kolarstwo szosowe
Ewolucja kolarstwa jako sportu jest ściśle związana z kolejnymi udoskonaleniami technicznymi roweru od czasu skonstruowania przez Niemca Karla Friedricha Draisa jego prototypu w roku 1816.
W 23 lata później szkocki kowal Kirkpatrick McMillan dokonał kolejnej ważnej innowacji, wyposażając rower w napęd pedałowo-korbowy

Banery

Stopka