Menu

Ułatwienia dostępu

 • Link do strony głównej

  Strona Główna
 • Kontakt

  Kontakt

  Gmina Lubicz

  Lubicz Dolny, ul. Toruńska 21
  87-162 Lubicz


  NIP: 879-261-75-06
  Kod TERYT: 0415042

  56 621 21 00
  info(at)lubicz.pl

  Uwaga! Wysyłając e-mail,  (at) należy zastąpić symbolem @
  np. nazwa@lubicz.pl

 • Odnośniki

 • Link do BIPu
 • Link do Facebooka

Menu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

KLUB SENIORA „ZŁOTA JESIEŃ”

Klub seniora został założony w Grębocinie 14 lat temu. Od początku powołano do żyć zespół wokalno-instrumentalny, który obecnie liczy 38 członków. Bierze udział w przeglądach piosenki w Wąbrzeźnie, Chełmnie, Toruniu, Brodnicy, Sierpcu. Uświetnia imprezy na terenie naszej gminy, pow,. toruńskiego i w Dobrzejewicach. Klub organizuje wycieczki do ciekawych miejsc oraz wewnętrzne uroczystości dla swoich członków. Głównym opiekunem Klubu jest p. Janina Łubkowska, natomiast kierownikiem muzycznym zespołu jest Tadeusz Jędrzejewski. Klub otwarty jest na nowych członków i zaprasza wszystkich zainteresowanych do wstąpienia w jego szeregi.


W dniu 15.10.2011r. Zespół wokalno-instrumentalny wziął udział w XIII Chełmińskich Spotkaniach Klubów Seniora "Złoty, Jesienny Liść". W konkursie tym zajęliśmy I miejsce. Po zakończeniu uroczystości odbyła się spontaniczna potańcówka wszystkich obecnych zespołów, do której przygrywali muzycy z Grębocina i Lubicza.


Członkowie Klubu Seniora z Grębocina pojechali na wycieczkę do Ostrowa. Cztery dni szybko minęły. Zwiedziliśmy katerdę w Pęplinie, Kalwarię Wejherowską, Kartuzy, płynęliśmy statkiem po morzu i podziwialiśmy karmienie fok. Dużo czasu spędziliśmy nad morzem, odważni nawet się kąpali.


Trudne, ale wesołe półrocze 2011 Klubu Seniora"Złota Jesień".
Rok 2011 nie rozpoczął się dobrze. Nasz muzyk zrezygnował z pracy. Musieliśmy zatrudnić innego muzyka. Został nim p.Tadeusz Jędrzejewski, który mobilizuje nas do ciężkiej pracy.


Spotkanie Opłatkowe Klubu Seniora "Złota Jesień"

W dniu 16.12.2010 r. w Domu Katolickim w Grębocinie odbyło się uroczyste Spotkanie Opłatkowe Klubu Seniora "Złota Jesień" z zaproszonymi gośćmi. Wśród zebranych nie zabrakło władz Gminy, radnych, ks. Proboszcza, przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu ora klubu seniora "Pokolenia" z Lubicza i Papowa Biskupiego.


X - lecie działalności Klubu Seniora "Złota Jesień" z Grębocina

W dniu 21.10.2010 r. w Domu Katolickim w Grębocinie odbyła się piękna uroczystość
z okazji dziesięciolecia działalności Klubu Seniora "Złota Jesień" z Grębocina. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: ........

Igłą malowane
Kolejną wystawą z cyklu ”Moja pasja – moje hobby” jest wystawa prac
haftu Richelieu pani MARII BRUZDOWSKIEJ..
Pani Bruzdowska jest mieszkanką Grębocina. Jest emerytowaną nauczycielką, wciąż osobą bardzo aktywną i pełną energii. Jest członkiem Klubu
Seniora, a także chóru „Złota Jesień” w Grębocinie.
Osoby odwiedzające bibliotekę mogą podziwiać dzieła autorki: przepiękny duży obrus, serwety i serwetki


XIII Przeglądzie Twórczości Emeryckich Zespołów Artystycznych

W dniu 18.09.2010 r. zespół wokalno-muzyczny "Złota Jesień" z Grębocina wziął udział w XIII Przeglądzie Twórczości Emeryckich Zespołów Artystycznych. W przeglądzie tym brało udział 35 zespołów. Odnieśliśmy spory sukces zajmując III miejsce. Dyplom, puchar oraz kalendarz odebrała przewodnicząca Klubu Seniora p. Janina Łubkowska. Po przeglądzie odbyła się potańcówka dla wszystkich uczestników, do której przygrywali muzycy z Grębocina p. Zbigniew Wesołowski i p. Zbigniew Dudkiewicz. Pomagali im dwaj muzycy z Lubicza. Wszyscy uczestnicy przeglądu świtnie się bawili.


12.06.2010r. Duża grupa członków Klubu Seniora "Złota Jesień" z Grębocina wybrała się na wycieczkę "Rejs Statkiem Po Kanale Ostróda-Elbląg"...

Wydarzenia

4.05.2010r. Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Grębocinie pod hasłem "Moja pasja - moje hobby" zaprezentowałapiękne hafty członkini Klubu Seniora "Złota Jesień" p. Genowefy Dybowskiej. Wystawę mogli oglądać wszyscy mieszkańcy Grębocina.
11.05.2010r. Z okazji Światowego Dnia Inwalidy w Auli UMK w Toruniu odbyła się uroczystość, na której członkowie naszego Klubu Seniora zostali odznaczeni złotymi odznakami PZERiI.


Tłusty czwartek

Klub seniora „Złota Jesień” z Grębocina w dn. 11.02.2010r. zorganizował z okazji tłustego czwartku miłą uroczystość. Gośćmi honorowymi byli: przewodniczący ZERiI w Toruniu pani Maria Bołądź, sekretarz pani Janina Konieczko, księża parafii Grębocin, radny pan Wojciech Widliński, sołtys pan Leszek Andziński. W czasie uroczystości p. Maria Bołądź wręczyła Dyplomy Uznania ...


Klub Seniora "Złota Jesień" - Kalendarz

Dziewiąta rocznica założenia Klubu

 

 

 

 

 

 

 


Nasze puchary i nasi muzycy


Wycieczka Szymbark

W dniu 21 listopada 2009 Klub Seniora wybrał sięna  wycieczkę do Będomina i Szymbarka. W będominie zwiedziliśmy Muzeum Hymnu Narodowego a w Szymbarku Centrum Edukacji Regionalnej. Widzieliśmy "najdłuższą deskę świata" dom zesłańców syberyjskich, pociąg wywożący zesłańców na Sberię i "Dom Do Góry Nogami". Wycieczka była bardzo udana.


Wyróżnienie

Z okazji Dnia Seniora następujące osoby zostały wóróżnione przez Zarząd ZERiI dyplomami:

Anna Gumowska, Halina Koc, Adam Lisiecki, Teresa Szwajkos, Stanisław Widliński, Weronika Wilczyńska.

Dzień Seniora

Uroczystość z okazji Dnia Seniora uświetnili nam następujący goście:

Sekretarz Gminy pani Teresa Gryciuk

Inspektor Kultury pani Marzena Robaczewska

Radni: pani Hanna Anzel

oraz pan Wojciech Widliński

Księża naszej parafii ks. Proboszcz i ks. Jacek

Przedstawiciele Zarządu Oddziału ZERiI:

pani Maria Bołądź, pani Irena Kamińska

oraz pani Irena Kiełtyka.


VI Chełmińskie Spotkania Klubów Seniorów

Zespół wokalno-instrumentalny "Złota Jesień" z Grębocina pod kierunkiem pana Zbigniewa Wesołowskiego, zdobył II miejsce w przeglądzie piosenki pokonując 27 konkurentów. Zespół wykonał piosenki: "Cyt, cyt", " Tyrolskie Tango", "Włóczęgę". Na to osiągnięcie chór pracował 8 lat.


50-cio lecie

Członkowie Klubu Seniora państwo Teresa i Bronisłasław Szwajkos w dniu 3 października 2009 obchodzili 50 rocznicę zawarcia zwiazku małżeńskiego. Członkowie klubu złożyli najserdeczniejsze życzenia.


XII Przegląd Twórczości Emeryckiej w Sierpcu

Chór "Złota Jesień" pod kierunkiem Heleny Rosborskiej wykonał kilka pięknych piosenek.


Radzyń Chełmiński

Chór "Złota Jesień" z Grębocina uświetniał dożynki w Radzyniu Chełmińskim a następnie został zaproszony do degustacji produktów spożywczych wystawionych z okazji tej uroczystości

Banery

Stopka