Urząd Gminy Lubicz

Herb

Urząd Gminy w Lubiczu

Biuletyn Informacji Publicznej

Facebook

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Jednostki organizacyjne

MENU

Treść strony


Przedsiębiorstwo społeczne

Spółdzielnia Socjalna „Lubiczanka”

oferuje odpłatnie usługi:

 

Usługi porządkowe na terenach zielonych i w pomieszczeniach:

- kompleksowe porządkowanie terenów zielonych

- koszenie traw, nieużytków, wykaszanie rowów

- odchwaszczanie, montaż obrzeży, inne drobne prace ogrodnicze

- wycinkę krzewów i drzew

- nasadzenia krzewów, drzew, kwiatów 

- oczyszczanie i wykaszanie rowów

- usuwanie przetamowań

- zbieranie i usuwanie odpadów, sprzątanie po imprezach plenerowych

- sprzątanie piwnic, strychów, garaży

- malowanie i konserwację architektury ogrodowej

- sprzątanie pomieszczeń biurowych, hal, innych lokali i obiektów – jednorazowo lub codzienne systematyczne sprzątanie

- bieżąca konserwacja i odmulanie rowów melioracyjnych, odtwarzanie rowów, mechaniczne i ręczne udrażnianie przepustów - systematyczna opieka nad terenem zielonym, parkingiem, dbanie o czystość i porządek okolicy budynku (koszenie i wygrabianie porostów, przycinanie krzewów, usuwanie przerastających  chwastów, usuwanie odpadów, zamiatanie, itp.)

- odśnieżanie.

Zapraszamy do korzystania z szerokiej oferty usług porządkowych – na terenach zielonych, w miejscach rekreacji oraz w pomieszczeniach.

Chętnie realizujemy usługi w zakresie sprzątania biur w okresie zastępstwa nieobecnego pracownika lub innych okresowych trudności.

Usługi piłą łańcuchową: ścinanie drzew i krzewów.

Oferujemy również transport urobku i wywóz we wskazane miejsce (np. do gminnego punktu odbioru odpadów).

Usługi remontowe i rozbiórkowe: usługi remontowe i naprawcze, usługi rozbiórkowe oraz sprzątanie przedremontowe i poremontowe.

Posiadamy doświadczenie w zakresie wykonywania prac remontowych w pomieszczeniach o charakterze magazynowym, halach, pomieszczeniach socjalnych, innych. Realizujemy usługi remontowe typu wykonanie gładzi gipsowych, malowanie powierzchni, przygotowanie powierzchni do prac, skrobanie i mycie ścian, wyrównanie podłoża, montaż ścianki, obróbka otworów drzwiowych i okiennych, położenie wykładziny, itp. Realizujemy drobne prace naprawcze. Oferujemy usługi rozbiórkowe typu demontaż podsufitki, demontaż płyt k-g, ścianek, rur, urządzeń, okien, itp. Oferujemy również sprzątanie przedremontowe, przygotowanie powierzchni do dalszych prac remontowych i sprzątanie poremontowe. Zapewniamy wywóz odpadów budowlanych i remontowych, innych.

Usługi pocztowe i reklamowe: kolportaż ulotek, broszur, innych materiałów reklamowych i informacyjnych, roznoszenie korespondencji urzędowej i firmowej na terenie gminy Lubicz.

Nasi listonosze roznoszą korespondencję urzędową, firmową oraz broszury, gazety i ulotki na terenie gminy Lubicz. „Lubiczanka”  prowadzi 3 punkty odbioru przesyłek awizowanych na terenie gminy (Lubicz Dolny, Grabowiec i Grębocin), w których mieszkańcy odbierają listy awizowane. Na życzenie mieszkańca gminy list doręczamy ponownie.

Zbiórka elektroodpadów, w tym baterii: realizujemy zbiórkę baterii na terenie Gminy Lubicz i odbiór zużytych elektroodpadów.

Zbieramy zużyte baterie (małogabarytowe, zasilające np. zabawki, latarki, aparaty, telefony, kalkulatory, zegarki, itp.).Baterie można przynieść do naszej siedziby: ul. Toruńska 24 w Lubiczu Dolnym. Baterie można przekazywać naszym pracownikom -   listonoszom „Lubiczanki” podczas odbioru korespondencji na terenie gminy. Możliwy jest również bezpośredni odbiór z domu, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu, telefon: 56 674-40-17.

Prace administracyjne: adresowanie, pakowanie przesyłek, nadawanie przesyłek, drobne zlecone prace biurowe.

Jesteśmy w stanie wykonywać na zlecenie proste prace biurowe jednorazowo lub systematycznie.

Usługi opiekuńcze: pielęgnacja i opieka nad osobą starszą, chorą, wymagającą pomocy osób trzecich.

Oferujemy usługi opiekuńcze i gospodarcze dla osób wymagających pomocy z powodu wieku/stanu zdrowia. Zakres usług obejmuje m.in. robienie zakupów, przygotowanie posiłków,  porządki (w zależności od potrzeb, m.in.: odkurzenie mieszkania, umycie podłogi, itp.), wykupienie recepty w aptece, umówienie wizyty u lekarza lub zamówienie wizyty domowej, załatwienie spraw w urzędzie.
W trakcie wizyty postaramy się zadbać o to, aby każdy otoczony naszą opieką poczuł, że odwiedza Go zaprzyjaźniona osoba, która oprócz porządków dotrzymuje towarzystwa, zapewnia kontakt ze światem zewnętrznym.

Dowóz dzieci niepełnosprawnych: codzienny dowóz dzieci niepełnosprawnych do ośrodka.

Oferujemy codzienną usługę dowozu 2 dzieci niepełnosprawnych z domu bezpośrednio do ośrodka, w którym dzieci uczą się. Poza dowozem zapewniamy opiekę nad dziećmi w trakcie podróży.

Usługi sezonowe:

Stoisko z watą cukrową i popcornem: dostępne na festynach  

i imprezach lokalnych na terenie gminy Lubicz. Możliwy jest 

również wynajem wraz z obsługą na imprezy, uroczystości,

urodzinki dzieci.

Zapraszamy do zakupu waty cukrowej – białej, smakowej lub kolorowej oraz popcornu i napojów zimnych, podczas lokalnych imprez, uroczystości i festynów.

Wynajem Św. Mikołaja: w okresie przedświątecznym i świątecznym wynajem Św. Mikołaja.

Mamy przyjemność zaoferować Państwu w okresie przedświątecznym i świątecznym wynajem Św. Mikołaja. Chcemy umożliwić Wszystkim umilenie i spędzenie tego wspaniałego czasu jeszcze przyjemniej. Mikołaj zawsze pozostawia wielki uśmiech - nie tylko na dziecięcych buziach i sprawia, że przedświąteczny i świąteczny czas wypełnia prawdziwa magia. Wiemy, że nie tylko dzieci czekają na świąteczne prezenty... Nasz Mikołaj odwiedza także grzecznych pracowników, klientów, współpracowników, a nawet  Szefa…. Każdą wizytę szczegółowo dopracowujemy.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.