Urząd Gminy Lubicz

Herb

Urząd Gminy w Lubiczu

Biuletyn Informacji Publicznej

Facebook

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Jednostki organizacyjne

MENU

Treść strony


Uczeń nietypowy, czyli wyjątkowy

Co zrobić, by uczniowi się chciało? Jak go wspierać w osiągnięciu celu? Jak uczyć, by faktycznie nauczyć? Na te i inne ważne pytania znajdziecie odpowiedź w Lubiczu Górnym na konferencji dotyczącej pracy z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Do udziału w I Naukowo-Metodycznej Konferencji „Uczeń nietypowy, czyli wyjątkowy – praca z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” Zespół Szkół nr 1 w Lubiczu Górnym zaprasza pracowników instytucji edukacyjnych i społecznych, rodziców, a także inne osoby zainteresowane tematem. Po wysłuchaniu wystąpień prelegentów będzie można wziąć udział w wybranym warsztacie tematycznym. To doskonała okazja do uzyskania praktycznych wskazówek przydatnych w kontaktach z „nietypowymi” dziećmi. Zajęcia poprowadzą m.in. pracownicy uniwersytetów w Toruniu i Poznaniu. Organizatorzy zaplanowali siedem warsztatów, m.in.: o radzeniu sobie z przemocą młodzieży w sieci, o komunikacji w relacjach nastolatek-rodzic, czy o motywowaniu młodego człowieka i wspieraniu go w osiąganiu celów.

Nurtujące pytania będziecie mogli zadać także podczas debaty.

Konferencja odbędzie się 24 maja. Początek o 13.30. Zainteresowani powinni zgłosić się do 16 kwietnia. Formularz oraz dostępne informacje znajdują się w załączonym piśmie. Pytania prosimy kierować pod adres: lucyna_myszka@wp.pl.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli m.in. marszałek, wójt gminy Lubicz oraz dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu.

Konferencja ma stanowić dopełnienie III Paraolimpiady Integracyjnej „Razem możemy więcej”, która w ZS nr 1 odbędzie się 22 maja. Więcej o niej w wydarzeniu na Facebooku.

27.03.2017 r.

powrót

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.