Urząd Gminy Lubicz

Herb

Urząd Gminy w Lubiczu

Biuletyn Informacji Publicznej

Facebook

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Jednostki organizacyjne

MENU

Treść strony


Wójt: - Zmiany powinny być zgodne z Konstytucją

„Działania związane z centralizowaniem zadań publicznych nie są naszym zdaniem do pogodzenia z tym ustrojem państwa, do którego przywykliśmy, tworząc samorząd przez 27 lat” – mówił podczas marcowego posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu jej współprzewodniczący i wójt Lubicza Marek Olszewski.

Jak relacjonuje Serwis Samorządowy PAP, wójt Lubicza przyznał, że strona samorządowa jest zaniepokojona docierającymi do niej informacjami o planowanych zmianach w funkcjonowaniu samorządów, które miałyby polegać m.in. na skróceniu liczby kadencji władz samorządowych i centralizowaniu struktury samorządu terytorialnego. 

„Działania związane z centralizowaniem zadań publicznych nie są naszym zdaniem do pogodzenia z tym ustrojem państwa, do którego przywykliśmy, tworząc samorząd przez 27 lat” – cytuje PAP.

Wójt dodał, że strona samorządowa dostrzega konieczność modyfikowania samorządu i prawa, jednak powinno się ono odbywać z zachowaniem konstytucyjnych zasad ustroju Polski. „To są pewne elementarne zasady, których obrona jest potrzebna, i które powinny być przestrzegane dla dobra wszystkich obywateli państwa polskiego” – stwierdził.

W podobny tonie wypowiadali się marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, prezydent Lublina Krzysztof Żuk i prezydent Sopotu Jacek Karnowski.


Do opinii strony samorządowej odniósł się szef MSWiA Mariusz Błaszczak, który według PAP stwierdził, że zarówno samorządowcy, jak i rząd, działają na podstawie i w granicach prawa.


Minister zaapelował również, aby samorządowcy nie ograniczali inicjatywy poselskiej. „Ona jest, była i będzie. Tym bardziej, że uczestniczycie państwo w pracach pewnych komisji, więc swoje zdanie na temat tych projektów przedstawiacie” – dodał. 

Żródło: dap/kkż/Serwis Samorządowy PAP

Fot. KWRiST

31.03.2017 r.

powrót

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.