Menu

Ułatwienia dostępu

 • Link do strony głównej

  Strona Główna
 • Kontakt

  Kontakt

  Gmina Lubicz

  Lubicz Dolny, ul. Toruńska 21
  87-162 Lubicz


  NIP: 879-261-75-06
  Kod TERYT: 0415042

  56 621 21 00
  info(at)lubicz.pl

  Uwaga! Wysyłając e-mail,  (at) należy zastąpić symbolem @
  np. nazwa@lubicz.pl

 • Odnośniki

 • Link do BIPu
 • Link do Facebooka

Menu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Niewiele gmin wiejskich w województwie kujawsko-pomorskim może poszczycić się tak bogatym życiem kulturalnym, jak gmina Lubicz. 
Największymi gminnymi imprezami są marcowe Gminne Święto Kobiet, na które wójt zaprasza prawie 1000 pań i sierpniowe plenerowe Lubickie Lato ściągające publiczność liczoną w tysiącach.
Kalendarz imprez kulturalnych i sportowych jest napięty, obejmując rocznie ponad 100 wydarzeń. Przy ich organizacji władze gminy czasami pełnią rolę koordynatora, doceniając aktywność społeczności lokalnych i grup społecznych. To m.in. sołectwa, które mogą pochwalić się popularnymi cyklicznymi imprezami, jak np. Młynieckie Tradycje czy Zjazd Pojazdów Zabytkowych, seniorzy zrzeszeni w klubach i chórach oraz stowarzyszenia działające na rzecz integracji mieszkańców (np. w Brzezinku, Krobi czy Złotorii). 
Gmina Lubicz prowadzi też kilkanaście świetlic środowiskowych, finansując warsztaty kreatywne dla dzieci i młodzieży, umożliwiając w ten sposób ciekawe spędzanie wolnego czasu. 
Interesujące propozycje, spotkania z pisarzami i zajęcia oferuje także biblioteka publiczna oraz jej filie. Nasza książnica często wychodzi poza standardowe działania, ale nigdy nie zapomina o tym, jaka jest jej rola.
 

Banery

Stopka