Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • Informacja dla hodowców drobiu

  Informacja dla hodowców drobiu

  2020.01.24

  W związku z niepokojącą sytuacją epidemiologiczną w Polsce i zwiększającą się liczbą ognisk wysoce zjadliwej grupy ptaków, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Toruniu prosi hodowców drobiu przyzagrodowego o przestrzeganie określonych nakazów i zakazów. 

 • Planowane wyłączenia prądu

  Planowane wyłączenia prądu

  2020.01.24

  Kolejne wyłączenia prądu w naszej gminie. Energa-Operator planuje je w dniach od 27 do 30 stycznia. Prosimy zapoznać się z informacją.

 • Ferie. Gdzie można spędzić czas wolny?

  Ferie. Gdzie można spędzić czas wolny?

  2020.01.23

  Białe wakacje tuż tuż. Dzieci i młodzież z naszego terenu mogą ten okres spędzić na darmowych zajęciach w bibliotece, dwóch szkołach oraz świetlicach wiejskich.

 • VIII Gminny Dzień Kobiet "Forum Kobiet Kreatywnych"

  VIII Gminny Dzień Kobiet "Forum Kobiet Kreatywnych"

  2020.01.22

  Zapraszamy do wystawienia stoisk promocyjnych podczas Gminnego  Dnia Kobiet, który odbędzie się 7 marca 2020 r. w Szkole Podstawowej w Lubiczu Górnym. Zgłoszenia prosimy składać do 21 lutego.

 • Odpady rolnicze bez opłat

  Odpady rolnicze bez opłat

  2020.01.22

  Prezentujemy propozycję bezpłatnego przyjmowania odpadów rolniczych poprodukcyjnych, typu folia czy sznurki. Rolników zachęcamy do zapoznania się z informacją, a firmy, które mają w swojej ofercie podobną działalność prosimy o kontakt z Referatem Gospodarki Odpadami, nr tel. 56 621 2 128 lub e-mail go@lubicz.pl.

 • Uwaga! Stopień alarmowy ALFA

  Uwaga! Stopień alarmowy ALFA

  2020.01.21

  W związku z organizacją obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu zagłady Auschwitz-Birkenau z udziałem przedstawicieli najwyższych władz państwowych oraz zagranicznych gości, prezes Rady Ministrów, wprowadził na terenie całego kraju na okres od dnia 23 stycznia br. od godz. 0.01 do dnia 29 stycznia br. do godz. 23.59, pierwszy stopień alarmowy*) (stopień ALFA) oraz pierwszy stopień alarmowy CRP **) (stopień ALFA – CRP).

 • Czym zajmie się Zakład Usług Komunalnych?

  Czym zajmie się Zakład Usług Komunalnych?

  2020.01.17

  W gminie Lubicz powstaje Zakład Usług Komunalnych, do którego zadań należy m.in. utrzymanie i remonty dróg, sprawy związane z kanalizacją i wodociągami czy utrzymanie świetlic i placów zabaw.  

 • Wyłączenia prądu. Sprawdźcie w jakich miejscach

  Kolejne wyłączenia prądu. Gdzie tym razem?

  2020.01.17

  Energa-Operator zapowiada kolejne wyłączenia prądu w naszej gminie w dniach 21 i 22 stycznia. Szczegóły w piśmie od spółki. Zachęcamy do zapoznania się z nim.

 • Cykliczne zajęcia w świetlicach wiejskich

  Cykliczne zajęcia w świetlicach wiejskich

  2020.01.15

  Zapraszamy do świetlic wiejskich, a w Złotorii do szkoły, gdzie przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży bezpłatne zajęcia artystyczne, rekreacyjne i sportowe, ale są też oferty dla dorosłych, np. spotkania z tkactwem w Krobi.  

 • Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

  Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

  2020.01.15

  W roku 2020 każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT. Wnioski w tej sprawie składa się do wójta właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów.

Stronicowanie

Banery

Stopka