Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • Rekordowe zainteresowanie spotkaniem „Czystym powietrzem”

  Rekordowe zainteresowanie „Czystym powietrzem”

  2018.12.13

  Prawie 200 osób przyszło na spotkanie poświęcone programowi "Czyste powietrze".  Dbanie o środowisko to dbanie o nasze zdrowie. Dlatego gmina Lubicz uruchamia adres mailowy: stop.smog@lubicz.pl, pod który prosimy zgłaszać przypadki zachowań wpływających na zanieczyszczenie otoczenia, np. spalanie śmieci. 

 • Podpisanie umowy na wywóz śmieci

  Nie będzie podwyżki za śmieci

  2018.12.10

  W przyszłym roku wywozem odpadów z naszej gminy zajmie się ponownie Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Toruniu. 10 grudnia została podpisana umowa w tej sprawie.

 • Razem oddali już ponad 100 litrów krwi

  Razem oddali już ponad 100 litrów krwi

  2018.12.10

  Mieszkańcy naszej gminy Dariusz Kamiński, Radosław Karolewski i Daniel Kodzis regularnie ratują życie innym. W tym roku otrzymali medale Honorowy Dawca Krwi Zasłużony Dla Zdrowia Narodu.

 • Naszą gminę odwiedzi Św. Mikołaj z Elficą!

  Naszą gminę odwiedzi Święty Mikołaj z Elficą!

  2018.12.07

  Uwaga rodzice i dzieci. Mamy dla Was ważny komunikat. W terminie od 10 do 21 grudnia najmłodszych z naszej gminy w świetlicach odwiedzi Święty Mikołaj z Elficą. Dzisiaj Mikołaj był w Urzędzie Gminy Lubicz, aby spotkać się z przedszkolakami z „Tęczowej Krainy”.

 • Zbigniew Barcikowski nagrodzony przez Michała Kwiatkowskiego

  Zbigniew Barcikowski nagrodzony przez Michała Kwiatkowskiego

  2018.12.05

  Zbigniew Barcikowski - przewodniczący Rady Gminy Lubicz i prodziekan Wyższej Szkoły Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie otrzymał wczoraj wyróżnienie za aktywne wspieranie Akademii Copernicus Michała Kwiatkowskiego.

 • Konkurs "Moja Gmina - Moja mała Ojczyzna"

  Kto ty jesteś? Polak mały…

  2018.12.04

  Ojczyzna i gmina to słowa powtarzane w naszych szkołach w roku 100-lecia niepodległości Polski wyjątkowo często. To szczególne wydarzenie zaakcentowano także podczas projektów w Grębocinie i Lubiczu Dolnym.

 • Zanurzeni w „krainie łagodności”

  Zanurzeni w „krainie łagodności”

  2018.12.04

  W Gminnej Bibliotece Publicznej odbyły się warsztaty z poezji śpiewanej, które poprowadziła  znana poetka, autorka tekstów – Aleksandra Bacińska. Ich podsumowaniem był wieczór muzyczno-poetycki w Grabowcu z udziałem barda Leonarda Luthera i zespołu Własny Port.

 • Informacja powiatowego lekarza weterynarii w Toruniu

  Informacja powiatowego lekarza weterynarii

  2018.12.04

  Załączamy ulotkę informacyjną dotyczącą pryszczycy bydła, świń, owiec i kóz przekazaną do rozpowszechnienia przez powiatowego lekarza weterynarii w Toruniu. 

 • Przebudowa ul. Szkolnej w Lubiczu Dolnym

  Przebudowa ul. Szkolnej w Lubiczu Dolnym

  2018.11.29

  Zarząd Dróg, Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej w Lubiczu informuje, że od 30 listopada w związku z przebudową ulicy Szkolnej w Lubiczu Dolnym nastąpią tam utrudnienia w ruchu.

 • Do Lubicza Górnego przyjechała Komisja Europejska

  Do Lubicza Górnego przyjechała Komisja Europejska

  2018.11.23

  Kończącą się rewitalizację ul. Handlowej w Lubiczu Górnym 22 listopada wizytowali wczoraj przedstawiciele Komisji Europejskiej, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Stronicowanie

Banery

Stopka