Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • Wyprawka dla trzylatka. Od biblioteki!

  Wyprawka dla trzylatka. Od biblioteki!

  2018.09.25

  Po wielkich sukcesach projektu bookstartowego na oddziałach położniczych w całej Polsce, Instytut Książki rozpoczął nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze otrzymają nie tylko rodzice nowo narodzonych dzieci w szpitalach, ale także trzylatki, które odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji, w tym lubicką.

 • Sołtysi podziękowali władzom gminy

  Sołtysi podziękowali władzom gminy

  2018.09.24

  To było ostatnie w tej kadencji spotkanie władz gminy Lubicz z sołtysami. Zanim więc rozpoczęto rozmowę o bieżących sprawach gminy, sołtysi podziękowali za cztery lata współpracy wójtowi Markowi Olszewskiemu, przewodniczącej Hannie Anzel i sekretarz Teresie Gryciuk.

 • Ogłoszenie o przetargach

  Nowe przetargi. Oba dotyczą Krobi

  2018.09.21

  Wójt gminy Lubicz ogłasza dwa przetargi na sprzedaż nieruchomości w Krobi. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami, które znajdują się tutaj.

 • Lekcja historii pod dębem

  Lekcja historii pod dębem

  2018.09.19

  - Dziękuję dzieciom i nauczycielom za tę wyjątkową lekcję historii – mówiła Hanna Anzel, przewodnicząca Rady Gminy Lubicz podczas uroczystości wkopania „Dębu Niepodległości” przy Szkole Podstawowej w Lubiczu Dolnym.

 • Wyjazdy na basen solankowy do Ciechocinka

  Wyjazdy na basen solankowy do Ciechocinka

  2018.09.18

  Po wakacjach wznawiamy wyjazdy na basen Szpitala nr 1 w Ciechocinku. Zapisy od 21 września pod nr tel. 56 62 12 139 lub 138.

 • Szkoła w Młyńcu otwarta po termomodernizacji

  Szkoła w Młyńcu otwarta po termomodernizacji

  2018.09.17

  Milion zł kosztował gminę gruntowny remont małej szkoły w Młyńcu Pierwszym. Placówkę w nowej odsłonie mieszkańcom i gościom zaprezentowano 14 września.

 • Wójt Marek Olszewski prezentuje dyplom i statuetkę

  Gmina Lubicz ponownie wyróżniona!

  2018.09.17

  Gmina Lubicz otrzymała nagrodę w kategorii „samorząd rozwijający ekonomię społeczną”. Wójt Marek Olszewski otrzymał ją podczas Międzynarodowego Forum Ekonomii Społecznej w Toruniu.

 • "Lubiczanka” nagrodzona w Belwederze

  Nasza "Lubiczanka” nagrodzona w Belwederze

  2018.09.17

  Spółdzielnia Socjalna „Lubiczanka” w Lubiczu Dolnym  została laureatem XVIII edycji ogólnopolskiego prestiżowego konkursu „Sposób na Sukces”. - „Lubiczanka” to jedno z najlepszych przedsięwzięć w najnowszej historii tej gminy – uważa wójt Marek Olszewski. 

 • Uwaga! Ważne dla rolników

  Uwaga! Ważne dla rolników

  2018.09.17

  Wójt Lubicza zawnioskował do wojewody o powołanie komisji do oszacowania zakresu suszy w gminie. Dzięki temu nasi rolnicy będą mogli skorzystać z pomocy oferowanej przez państwo.  Nabór wniosków o jej udzielenie, biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęły 14 września. 

 • Gmina pozyskała kolejne pieniądze unijne. Fot. Łukasz Piecyk

  Gmina pozyskała kolejne pieniądze unijne!

  2018.09.12

  Wójt Marek Olszewski podpisał dziś w Urzędzie Marszałkowskim umowy o dofinansowanie budowy świetlicy w Młyńcu Drugim i kanalizacji w tzw. aglomeracji lubickiej.

Stronicowanie

Banery

Stopka