Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • Rzeźba flisaka w Złotorii. Fot. ze zbiorów ANRO

  Opowieści o flisakach i rybakach znad Drwęcy

  2018.08.22

  To temat kolejnego seminarium, na które 31 sierpnia zaprasza Fundacja Ośrodek Inicjatyw Społecznych ANRO wspólnie z gminą Lubicz. Uczestnicy wysłuchają prelekcji dr. Artura Trapszyca, autora wielu publikacji na temat rybołówstwa, kuratora wystaw poświęconych pracy, zwyczajom i religijności „wodnych ludzi”.

 • Lubicz Górny dał czadu!

  Lubicz Górny dał czadu! [video]

  2018.08.20

  Tak na swoim profilu facebookowym podsumował występ na Lubickim Lecie zespół Piękni i Młodzi. W konkursie sołectw na najciekawsze stoisko nawiązujące do 100-lecia odzyskania niepodległości zwyciężył Grabowiec.

 • Erasmus+. Nauczyciele szkolili się za granicą

  Erasmus+. Nauczyciele szkolili się za granicą

  2018.08.13

  Nauczyciele z trzech szkół w naszej gminie zdobyli nowe umiejętności zawodowe poświadczone uznawanym w Europie certyfikatem Europass-Mobilność. 

 • UWAGA Mieszkańcy zmiana harmonogramu wywozu odpadów

  Uwaga mieszkańcy! Zmiana harmonogramu wywozu odpadów

  2018.08.10

  W związku ze świętem przypadającym 15 sierpnia nastąpi zmiana harmonogramu wywozu odpadów. Prosimy o zapoznanie się z zamieszczoną informacją.

 • UWAGA !

  Usuwanie gniazd os i szerszeni. Gdzie zadzwonić?

  2018.08.02

  Uwaga mieszkańcy! W sprawach związanych z usuwaniem gniazd os i szerszeni należy kontaktować się bezpośrednio z Państwową Strażą Pożarną w Toruniu pod nr. tel. 998!

 • Ulice, amfiteatr, siłownia i park wiejski

  Ulice, amfiteatr, siłownia i park wiejski

  2018.07.19

  Od czterech lat Urząd Gminy Lubicz pracował nad przygotowaniem wielomilionowych inwestycji w Lubiczu Górnym. Za kilka tygodni każdy na własne oczy będzie mógł zobaczyć odmienioną ulicę Handlową.

 • Gmina Lubicz w "Regionie pełnym lata"

  Gmina Lubicz w "Regionie pełnym lata" [video]

  2018.07.18

  O gminie Lubicz przyjaznej mieszkańcom, czyli inwestycjach, które poprawią komfort życia, inicjatywach społecznych, projektach edukacyjnych, zajęciach dla dzieci czy klubie wsparcia seniora.  O tym wszystkim można było usłyszeć 13 lipca w programie TVP Bydgoszcz. 

 • Zachęcamy do lektury „Gońca gminnego”

  Zachęcamy do lektury „Gońca gminnego”

  2018.07.10

  W najnowszym numerze pokazujemy wizualizację ul. Handlowej w Lubiczu Górnym. Prace przy realizacji projektu już się rozpoczęły. Piszemy też o innych inwestycjach drogowych oraz m.in. termomodernizacji szkół.

 • Dotacje z budżetu gminy Lubicz na wymianę pieców

  Dotacje z budżetu gminy Lubicz na wymianę pieców

  2018.07.03

  Rada Gminy Lubicz podjęła uchwałę w sprawie zasad udzielania i rozliczania dotacji celowej z budżetu Gminy Lubicz na dofinansowanie zakupu, montażu i uruchomienia źródła ciepła. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z informacją.

 • Zdrowa ja! To hasło 15-latek z Grębocina

  Zdrowa ja! To hasło 15-latek z Grębocina

  2018.07.03

  Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Grębocinie w ramach ministerialnego programu uczą się, jak dbać o swoje zdrowie, a efekty ich zachowań monitorują specjalne opaski.

Stronicowanie

Banery

Stopka