Treść strony

Aktualności

Stronicowanie

 • Podpisanie umowy w sprawie budowy ul. Bankowej w Lubiczu Górnym

  W grudniu rozpoczną się prace na Bankowej

  2017.11.15

  15 listopada w Urzędzie Gminy Lubicz odbyło się podpisanie umowy na przebudowę ul. Bankowej w Lubiczu Górnym. Ulicę wybuduje wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowo-Inwestycyjne S.A. z Torunia. Ulica powinna być gotowa w maju przyszłego roku.

 • Wręczanie nagród podczas konkursu "Piękna zagroda" w gm. Lubicz

  Przydomowe ogrody tworzone z pasją

  2017.11.15

  Na terenie naszej gminy odbyła się XVII edycja konkursu „Piękna zagroda”. To m.in. laureatom tych konkursów nasza gmina wygląda coraz ładniej. W tym roku na najwyższym stopniu podium stanęli mieszkańcy Grębocina, Mierzynka i Rogówka.

 • Olimpiada rolnicza w Rogówku - wręczanie nagród

  Rolnicy walczyli o puchar wójta

  2017.11.15

  Gospodarze z powiatu toruńskiego rywalizowali w XXVII olimpiadzie wiedzy rolniczej dla młodych rolników w Rogówku. Jej organizatorem był Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego przy współpracy z gminą Lubicz.

 • Decyzje wyrównujące wysokość podatków

  Decyzje wyrównujące wysokość podatków

  2017.11.15

  Przypominamy, że w związku z przeprowadzoną przez starostę powiatowego w Toruniu modernizacją ewidencji gruntów i budynków na terenie powiatu, zmianie uległa klasyfikacja niektórych gruntów i budynków.

 • Dym z komina

  Nie wolno spalać śmieci w domach

  2017.11.14

  Przypominany wszystkim mieszkańcom gminy Lubicz, iż spalanie śmieci w domowych piecach czy kotłowniach jest zabronione. Łamiemy prawo, niszczymy przyrodę, w której żyjemy, a przede wszystkim trujemy siebie.

 • Konferencja "Wspieram świadomie" Krobia

  Zatroszczmy się o starszych. Potrzebują nas

  2017.11.13

  Cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroba Alzheimera -  to tylko niektóre choroby wiążące się z wiekiem dojrzałym. Niełatwe dla dotkniętych nimi osób, ale również dla ich rodzin. Jak sobie z tym radzić? W gminie Lubicz odbyła się konferencja na ten temat.

 • Gminny Dzień Niepodległości w Złotorii

  Dumni z tego, że jesteśmy Polakami

  2017.11.11

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Złotorii pokazali, że historię kraju można poznawać także dzięki sztuce. Przenieśli nas do Muzeum Malarstwa Historycznego, obrazując drogę Polaków do wolności. – Cieszmy się. To jest radosne święto – mówił wójt Marek Olszewski podczas gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

 • ARiMR wymaga spisu stanu stada

  Informacja agencji restrukturyzacji dla rolników

  2017.11.11

  Na prośbę Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Toruniu przypominamy o konieczności corocznego składania spisów stanu stada zwierząt hodowlanych.

 • Informacja na temat inwestycji w Krobi

  Informacja na temat inwestycji w Krobi

  2017.11.10

  W związku z pojawiającymi się błędnymi informacjami na temat inwestycji gminy Obrowo na terenie gminy Lubicz, wyjaśniamy jej zakres, a także szczegóły dotyczące budowy kanalizacji w Krobi. 

 • -

  Szkolenie dotyczące pozyskania pieniędzy z EFS-u

  2017.11.09

  Lokalna Grupa Działania „Podgrodzie Toruńskie” zaprasza na szkolenie przedstawicieli urzędów gmin Lubicz, Obrowo i Wielka Nieszawka, ośrodków pomocy społecznej oraz stowarzyszeń i fundacji działających na terenie gmin.

Stronicowanie