Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • "Kąpielisko" w Józefowie jest otwarte do 27 sierpnia

  "Kąpielisko" w Józefowie otwarte do 27 sierpnia

  2019.08.27

  W te wakacje mieszkańcy naszej gminy wolny czas mogli spędzić na oficjalnej plaży w swojej gminie pod opieką ratownika. To były wspaniałe dwa miesiące, które podsumujemy w najbliższym "Gońcu". Przypominamy, że od 28 sierpnia "kąpielisko" w Józefowie będzie zamknięte.

 • Sołectwa rozdzielą budżet na 2020 rok

  Sołectwa rozdzielą budżet na 2020 rok

  2019.08.27

  Gmina oddaje w ręce sołectw ponad pół mln zł! To mieszkańcy zdecydują na co zostaną przeznaczone te pieniądze. Wystarczy przyjść na zebranie wiejskie w swojej miejscowości. Pierwsze spotkanie 2 września w Rogowie.

 • Zmiany na stanowiskach w lubickiej oświacie

  Zmiany na stanowiskach w lubickiej oświacie

  2019.08.27

  Wczoraj wójt Marek Nicewicz wręczył nominacje dyrektorom szkół w Lubiczu Dolnym, Młyńcu Pierwszym oraz Złotorii, a także Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli.

 • Fotowoltaika. Dofinansowanie do 5 tys. zł

  Fotowoltaika. Dofinansowanie do 5 tys. zł

  2019.08.06

  Ministerstwo Energii we współpracy z Ministerstwem Środowiska przygotowało program dofinansowania instalacji fotowoltaicznych w Polsce „Mój Prąd” dla gospodarstw domowych. Nabór wniosków ma ruszyć na przełomie sierpnia i września.

 • Gminna oczyszczalnia ścieków

  Gmina wnioskuje o uchylenie kary

  2019.08.06

  Prezes Lubickich Wodociągów złożył odwołanie od decyzji Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w sprawie nałożenia na spółkę prawie 9 mln zł kary za niezgodne z prawem wprowadzanie ścieków do Drwęcy w 2017 roku.

 • Od września obowiązuje uchwała antysmogowa

  Od września obowiązuje uchwała antysmogowa

  2019.07.29

  Szanowni mieszkańcy, uprzejmie informujemy, że 24.06.2019 r. Sejmik Województwa Kujawsko - Pomorskiego podjął uchwałę Nr VIII/136/19 w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa kujawsko - pomorskiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw (tzw. „uchwała antysmogowa”).

 • Dziś w Lubiczu Dolnym odbył się briefing prasowy

  Gminie Lubicz grozi wielomilionowa kara

  2019.07.26

  Dzisiaj wójt gminy wraz z prezesem Lubickich Wodociągów złożyli do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Dotyczy ono niewłaściwego zarządzania oczyszczalnią ścieków w 2017 r. oraz braku nad nią nadzoru właścicielskiego.

 • Kąciki zabaw dla dzieci mieszczą się na I piętrze

  Kąciki zabaw dla dzieci w urzędzie

  2019.07.12

  Nasi najmłodsi mieszkańcy, w oczekiwaniu na załatwienie w Urzędzie Gminy Lubicz sprawy przez rodziców, już nie będą się nudzić.  Przygotowaliśmy dla nich dwa kąciki zabaw - na pierwszych piętrach w budynku głównym oraz w budynku B. 

 • Marek Nicewicz, wójt gminy Lubicz

  Subiektywne podsumowanie Marka Nicewicza, wójta gminy Lubicz

  2019.07.12

  Minęło pierwsze półrocze 2019 roku. Nie ukrywam, że był to bardzo intensywny czas pracy, naznaczony licznymi spotkaniami z mieszkańcami, wyborami sołeckimi, pracą nad harmonogramem modernizacji dróg oraz nad innymi inwestycjami. Były też różne, często nieoczekiwane wyzwania. Zapraszam do przeczytania mojego podsumowania tego okresu.

 • Barbara Kisielewska wraz z wieloletnim sołtysem Młyńca Drugiego Kazimierzem Smolińskim

  Mamy Sołtysa Roku 2018 Powiatu Toruńskiego!

  2019.07.11

  Tytuł ten otrzymała Barbara Kisielewska ze Złotorii, a Danucie Wojciechowskiej z Grabowca przyznano wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy.

Stronicowanie

Banery

Stopka