Menu

Ułatwienia dostępu

 • Link do strony głównej

  Strona Główna
 • Kontakt

  Kontakt

  Gmina Lubicz

  Lubicz Dolny, ul. Toruńska 21
  87-162 Lubicz


  NIP: 879-261-75-06
  Kod TERYT: 0415042

  56 621 21 00
  info(at)lubicz.pl

  Uwaga! Wysyłając e-mail,  (at) należy zastąpić symbolem @
  np. nazwa@lubicz.pl

 • Odnośniki

 • Link do BIPu
 • Link do Facebooka

Menu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery


Wójt Marek Olszewski: - Mamy ambitny budżet

W tym roku ruszy też kilka inwestycji, które gmina przygotowywała w minionym roku, m.in. termomodernizacja szkół, budowa kanalizacji i modernizacja dróg.


Oddając krew, pomagasz potrzebującym

28 stycznia w Lubiczu Dolnym będzie można oddać krew. Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.


Senior potrafi! Zobaczcie to sami

TVP3 Bydgoszcz przygotowała reportaż o aktywności seniorów z naszej gminy. Premiera - 25 stycznia o godz. 19.15.


Uwaga! Gołoledź. Bądźcie ostrożni

Publikujemy ostrzeżenie meteorologiczne Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego dotyczące 19 i 20 stycznia.


Jak opracować wniosek o dofinansowanie?

Lokalna Grupa Działania "Podgrodzie Toruńskie" zaprasza mieszkańców 19 stycznia na szkolenie na temat zasad opracowywania wniosków o pomoc na przedsięwzięcia: podejmowanie działalności gospodarczej i rozwój działalności gospodarczej, finansowanych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.


Wytyczne dla hodowców drobiu przyzagrodowego

Zachęcamy do zapoznania się z pismem Powiatowego Lekarza Weterynarii w Toruniu na temat rozporządzenia ministra rolnictwa w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.


Mammobus ponownie zawita do Lubicza Górnego

Panie w wieku 50-69 lat zachęcamy do wykonania bezpłatnego prześwietlenia piersi. Mammobus w Lubiczu Górnym będzie na was czekał od 22 do 24 marca.


„Jest w orkiestrach dętych jakaś siła”

Grasz albo grałaś/grałeś na instrumencie? Gmina Lubicz ogłasza nabór chętnych do orkiestry dętej.


W Grębocinie szkoły średnie kusiły gimnazjalistów

Jaką teraz szkołę wybrać? Na to pytanie muszą sobie odpowiedzieć uczniowie III klas gimnazjów. W podjęciu decyzji młodzieży postanowił pomóc Zespół Szkół nr 2 w Grębocinie, organizując Giełdę Szkół Średnich.


Sprawna administracja także przez internet

Wójt Marek Olszewski w imieniu samorządów podpisał list intencyjny z ministrem cyfryzacji Anną Streżyńską w sprawie dostępu obywateli do jednolitych cyfrowych usług administracji publicznej.


Po wizycie władz gminy w ministerstwie

Skrzyżowania na krajowej „dziesiątce” w Lubiczu Dolnym i Lubiczu Górnym mają być przebudowane w latach 2018-2019.


Jest szansa na szybszą przebudowę „dziesiątki”!

To wniosek z wczorajszego spotkania wójta Marka Olszewskiego z parlamentarzystami i zarządcą drogi.


Podawaj pełen adres zamieszkania

Na terenie naszej gminy w poszczególnych miejscowościach powtarzają się nazwy ulic, co prowadzi do nieporozumień związanych z dostarczaniem przesyłek. Co robić w tej sytuacji?


W naszej gminie to będzie rok inwestycji

Publikujemy wykaz najważniejszych wydatków inwestycyjnych planowanych w 2017 roku.


Erasmus+. Nasze szkoły realizują kolejny projekt

Szkoły podstawowe w Młyńcu Pierwszym, Lubiczu Dolnym oraz Złotorii realizują projekt mobilności edukacyjnej. Jego tematem jest programowanie rozumiane jako systemowe rozwiązywanie problemów. Badania pokazują, że uczenie kodowania rozwija różne umiejętności, jak np. logiczne rozumowanie i kreatywność. 


Nie masz pracy? To może być twoja szansa

50 tys. zł - tyle, drugi rok z rzędu, gmina Lubicz w partnerstwie z Powiatowym Urzędem Pracy dla Powiatu Toruńskiego pozyskała na realizację kolejnej edycji skierowanego dla bezrobotnych projektu Klub Integracji Społecznej „Nad Drwęcą”.


Potrzebujesz wsparcia? Tu je znajdziesz

Centrum Wsparcia Rodziny dla powiatu toruńskiego w ramach projektu "Rodzina w centrum" zaprasza do skorzystania z bezpłatnego poradnictwa prawnego, psychologicznego i pedagogicznego. Szczegóły w ulotce.


Gminy czekają na opracowanie krajowej polityki wiejskiej

Jakie są infrastrukturalne uwarunkowania jakości życia na wsi? Zachęcamy do zapoznania się z wystąpieniem wójta Łubianki Jerzego Zająkały, wygłoszonym na posiedzeniu plenarnym Narodowej Rady Rozwoju.


Oni wiedzą, jak uratować życie

29 maja w Zespole Szkół nr 2 w Grębocinie odbyły się II Międzyszkolne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Patronat nad nimi objęli: wójt gminy Lubicz - Marek Olszewski, przewodnicząca Rady Gminy Lubicz - Hanna Anzel oraz prezes Zarządu Rejonowego PCK w Toruniu - Mariola Chachłowska.


Pół wieku razem

Każdy Jubileusz jest okazją do świętowania, ale na szczególną uwagę zasługuje tak wspaniała rocznica jak 50 lecie pożycia małżeńskiego. I właśnie taką rocznicę Złote Gody obchodziły dwie pary małżeńskie z terenu Gminy Lubicz.


Święto Samorządu Terytorialnego

27 maja 2017 r. samorządowcy z gminy Lubicz obchodzili swoje święto. Uroczystości, których gospodarzami byli Wójt Gminy Lubicz Marek Olszewski oraz Przewodnicząca Rady Gminy Lubicz Hanna Anzel odbyły się w Zespole Szkół nr 1 w Lubiczu Górnym.


Ochotnicze Hufce Pracy

2-4 ŚRODOWISKOWY HUFIEC PRACY W TORUNIU
Tel. (056) 654-70-68 wew. 49 87-100 TORUŃ ul. Poznańska 11/13
zaprasza młodzież w wieku 15-18 lat do nauki z przyuczeniem do zawodu


Prezydent spotkał się z samorządami

23 maja br. Prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami ogólnopolskich organizacji zrzeszających samorządy, wchodzących w skład Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Spotkanie zostało zorganizowane na prośbę Przewodniczącego Związku Marka Olszewskiego, który wystosował pismo do Prezydenta w imieniu organizacji samorządowych


Jest już marcowy „Goniec gminny”

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru „Gońca gminnego”. A co można w nim znaleźć?


Uczeń nietypowy, czyli wyjątkowy

Co zrobić, by uczniowi się chciało? Jak go wspierać w osiągnięciu celu? Jak uczyć, by faktycznie nauczyć? Na te i inne ważne pytania znajdziecie odpowiedź w Lubiczu Górnym na konferencji dotyczącej pracy z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.


Ciekawe popołudnie? Wybierz się na warsztaty

Wszystkich chętnych zapraszamy na zajęcia kreatywne, które w świetlicach odbywają się bezpłatnie w ramach przeciwdziałania alkoholizmowi.


Wyjazdy na basen solankowy [nowe terminy]

Gmina Lubicz proponuje mieszkańcom wyjazdy na basen solankowy do Ciechocinka. Chętnych prosimy o zapoznanie się z informacjami na ten temat. Liczba miejsc ograniczona.


Dotacja na realizację projektu "Stop Przemocy"

Gmina Lubicz pozyskała dotację na realizację projektu „Stop Przemocy” w ramach konkursu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pt. „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”. Projekt adresowany jest do mieszkańców Gminy Lubicz


Debata społeczna

Wspólnota lokalna „tworzy się” przede wszystkim we wspólnym działaniu – to jeden z wniosków debat społecznych, które w dniach 15-21 maja odbyły się w ponad 50 bibliotekach w Polsce. Ich uczestnicy poszukiwali odpowiedzi na pytania: co łączy Polaków oraz co robić, by wzmacniać poczucie wspólnoty lokalnej.


Lekkoatletyczne Mistrzostwa Gminy Lubicz Szkół Podstawowych

17 maja 2017r w Szkole Podstawowej w Lubiczu Dolnym odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Gminy Lubicz Szkół Podstawowych. Uczniowie z rocznika 2006 rywalizowali w trójboju lekkoatletycznym, a dzieci starsze indywidualnie. Na Trójbój LA składają się trzy konkurencje: skok w dal, rzut piłką palantową oraz bieg na 60m Wyniki przedstawiają się następująco.


Usuwanie drzew i krzewów

Referat Rolnictwa i Ochrony Środowiska UG Lubicz, informuje, że w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 16 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody i ustawy o lasach (Dz. U. z 2016 r. poz. 2249) od 1 stycznia 2017 r. nie jest wymagane uzyskanie zezwolenia właściwego organu na usunięcie:


Pomóż dziecku rozwinąć skrzydła

Twoje dziecko jest niepokorne? Łatwo się buntuje? Pomóż mu radzić sobie z emocjami i rozwinąć skrzydła. Jak to zrobić? 8 czerwca o 15.30 zapraszamy na konferencję do świetlicy w Krobi.


Uwaga mieszkańcy! Przed nami ćwiczenie Renegade

W dniach od 6 do 8 czerwca 2017 r. odbędzie się ćwiczenie Renegade z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) dotyczący zagrożenia z powietrza.


Spotkanie poświęcone problematyce uzależnień

27 maja 2017 r. w godz. 14.30 – 16.00 na sali gimnastycznej ZS nr 2 w Grębocinie odbędzie się spotkanie poświęcone problematyce uzależnień.

Prelekcję poprowadzi ks. Józef Walusiak, założyciel pierwszego w Polsce chrześcijańskiego ośrodka leczenia uzależnień, hosteli dla uzależnionych oraz fundacji „Nadzieja” z Bielska-Białej.

W spotkaniu uczestniczyć będą także osoby wyzwolone z nałogów.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy


Młodzież uczy się jak zarządzać gminą

To będą wyjątkowe sesje - w rolę radnych wcielą się uczniowie. Obradami pokieruje przewodnicząca Rady Gminy Lubicz Hanna Anzel. Dzień Dziecka to doskonały pretekst do interesującej lekcji wychowania obywatelskiego.


III Gminny Turniej „Mistrz Ruchu Drogowego” dla klas I-III. Młyniec Pierwszy 2017

9 maja, już po raz trzeci, został rozegrany w Szkole Podstawowej w Młyńcu Pierwszym Gminny Turniej „Mistrz Ruchu Drogowego”. Honorowym patronatem objęła konkurs pani Hanna Anzel, przewodnicząca Rady Gminy Lubicz. Na zaproszenie organizatorów, pani Urszuli Witkowskiej i Joanny Kłosiewicz, odpowiedziały wszystkie szkoły podstawowe z gminy Lubicz, których trzyosobowe reprezentacje z klas I-III wraz z nauczycielami przybyły na konkurs.


Promujemy tereny inwestycyjne w gminie Lubicz

W dniach 21-23 kwietnia pracownicy Urzędu Gminy Lubicz uczestniczyli w targach terenów inwestycyjnych "Investate Poland" na terenie Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą


Wiosenny Bal Dobroczynny

22 kwietnia 2017 r. z inicjatywy Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Młyńcu Pierwszym wspólnie z Dyrektor Szkoły Panią Mariolą Marcinkowską oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w gościnnej sali remizy odbył się Wiosenny Bal Dobroczynny. Ta wyjątkowa impreza odbyła się pod patronatem Przewodniczącej Rady Gminy Pani Hanny Anzel. W ten niezwykły wieczór w pięknej wiosennej dekoracji przygotowanej przez Panią Magdalenę Muchewicz i Panią Beatę Wodarę wspólnie bawili się rodzice, nauczyciele oraz liczni sponsorzy i przyjaciele szkoły.


Nowe nasadzenia drzew w Gronowie

W dniach 20-21.04.2017 r. na terenie działek stanowiących własność Gminy Lubicz w m. Gronowo zostało nasadzonych 30 sztuk drzew gatunku śliwa czerwonolistna.


Gmina Lubicz wzbogaciła się o nowe nasadzenia na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Grabowcu

W dniu 19.04.2017 r. na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Grabowcu nasadzono drzewa w ilości 436 sztuk gatunków: żywotnik (szmaragd i brabant), jarząb pospolity, śliwa czerwonolistna, głóg


Wójt: - Zmiany powinny być zgodne z Konstytucją

„Działania związane z centralizowaniem zadań publicznych nie są naszym zdaniem do pogodzenia z tym ustrojem państwa, do którego przywykliśmy, tworząc samorząd przez 27 lat” – mówił podczas marcowego posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu jej współprzewodniczący i wójt Lubicza Marek Olszewski.


Główny Urząd Satystyczny w Bydgoszczy przeprowadza konsultacje społeczne dotyczące spisu rolnego w 2020 r.


Komunikat o zagrożeniu upraw roślinnych


28 kwietnia 2017 r.  w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubiczu Dolnym odbyła się uroczysta akademia z okazji świąt majowych: Święta Pracy, Święta Flagi i Święta Konstytucji.


28 kwietnia 2017 r. odbędzie się XXXIII sesja Rady Gminy Lubicz

Dla uczczenia polskich świąt majowych - obchodzonego 2 maja Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz obchodzonego dzień później Święta Narodowego Trzeciego Maja ustanowionego w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów, Radni postanowili podkreślić charakter i wagę obchodzonych świąt państwowych wystrojem sali narad urzędu gminy Lubicz, w której odbędą się obrady.


Zagrożenie ptasią grypą oficjanie odwołane

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Toruniu informuje, że od  5.04.2017 r.,
jest możliwe wypuszczenie kur z zamknięcia!


O czym wójt rozmawiał z sołtysami?

Harmonogram remontów dróg, gospodarowanie odpadami czy zasady wynajmu świetlic to kilka z tematów kwietniowego spotkania władz gminy z sołtysami.


Uczennice „jedynki” nagrodzone w Brukseli

W Urzędzie Gminy Lubicz Marek Olszewski, członek Europejskiego Komitetu Regionów wręczył uczennicom klas V i VI Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubiczu Dolnym nagrody za udział w konkursie plastycznym organizowanym przez grupę polityczną Przymierze Europejskie (European Alliance).


Benefis Roberta Kościechy pod patronatem wójta

1 kwietnia na toruńskiej Motoarenie odbył się benefis żużlowca Roberta Kościechy - od 10 lat mieszkańca naszej gminy.


Informacje o zagrożeniu upraw roślin

Publikujemy komunikaty Wojewódzkiego Inspektorata Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy Oddział w Toruniu.


Wiosenne sprzątanie Doliny Drwęcy

1 kwietnia na terenie gminy Lubicz odbyło się sprzątanie Doliny Drwęcy. W akcji zorganizowanej przez Fundację Life Promotion, wspieranej organizacyjnie i finansowo przez Gminę Lubicz, wzięło udział ok. 120 osób.


Lubicz zapłaci za wycieczki uczniów

Czy młodzież z innej gminy może liczyć na taki prezent? Gimnazjaliści ostatnich klas z Grębocina i Lubicza Górnego pojadą na dwudniowe wycieczki do miejsc ważnych historycznie ufundowane przez władze gminy.


Komunikat. Uwaga mieszkańcy! Zagrożenie pożarowe

Rosnące temperatury powietrza spowodują wzrost zagrożenia pożarowego na terenach wiejskich i obszarach leśnych.


Bruksela. Wójt Lubicza w trosce o bezpieczną żywność

- Zapewnienie kompromisu między produkcją zdrowej żywności i utrzymaniem jej niskich cen to istotna rola Unii Europejskiej – mówił Marek Olszewski, wójt Lubicza na sesji w Brukseli.


Nie będzie podwyżek wody i ścieków

Gmina Lubicz tradycyjnie dopłaci spółce Lubickie Wodociągi do odbiorców indywidualnych wody i usług kanalizacyjnych. Dzięki temu ceny, które uiszczają mieszkańcy pozostają na dotychczasowym poziomie.


Nasi seniorzy nie siedzą na kanapie (FILM)

TVP3 Bydgoszcz z cyklu „Seniorzy potrafią…” przygotowała reportaż o mieszkańcach gminy Lubicz. Aktywni, kreatywni, radośni – tacy są seniorzy z naszej gminy.


Uwaga! Ptasia grypa coraz bliżej

Komunikat Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w sprawie wystąpienia pierwszego przypadku wysoce zjadliwej grypy ptaków u ptaków dzikich na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

UWAGA! GRYPA PTAKÓW

Posiadasz drób przyzagrodowy zgłoś utrzymywanie drobiu  lub innych ptaków  do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Toruniu tel. 56 655-30-30  lub  e-mail  torun.miw@wetgiw.gov.pl


Wiosną wznawiamy odbiór bioodpadów

Mieszkańcom Lubicza Dolnego, Lubicza Górnego, Krobi, Złotorii, Nowej Wsi i Grębocina przypominamy, że od 1 kwietnia wznawiamy odbiór odpadów zielonych.


Kiermasz "Wielkanoc z pasją"

2 kwietnia Lokalna Grupa Działania "Podgrodzie Toruńskie" serdecznie zaprasza na wystawę połączoną z kiermaszem „Wielkanoc z pasją”.


Wiosenne sprzątanie Doliny Drwęcy

Społeczna akcja oczyszczania rzeki i Doliny Drwęcy rozpocznie się o godz. 9.00 dnia 1 kwietnia. Odprawa i zakończenie na łące przy dawnym jazie młyńskim na lewym brzegu. Zapraszamy mieszkańców gminy Lubicz, wędkarzy i miłośników rzeki Drwęcy.
Szczegóły: www.lifep.org lub tel. 531 415 408

 

 


Rekrutacja do Przedszkola Publicznego „Chatka Puchatka” i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych

Wójt  Gminy  Lubicz  informuje,  że  Rada  Gminy  Lubicz  24  lutego  br.  podjęła uchwałę  w sprawie określenia  kryteriów,  uwzględnianych  na  drugim  etapie rekrutacji  do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych  w szkołach podstawowych,  dla których  gmina Lubicz jest organem prowadzącym, liczby punktów  przyznawanych  za poszczególne  kryterium oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzenia spełniania tych kryteriów. 

Informujemy, że od dnia 06.02.2017 w relacji linii autobusowej nr 46  zostanie uruchomiony „przystanek na żądanie” usytuowany przy ul. Pomorskiej w miejscowości Złotoria (na wysokości ul. Sokolej).     


Porozmawiaj z ankieterem Urzędu Statystycznego

Do drzwi naszych mieszkańców może zapukać ankieter Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy. Każda taka osoba powinna posiadać legitymację służbową oraz upoważnienie do przeprowadzenia badań ankietowych.


Sto lat dla naszych wspaniałych pań!

W sobotę setki pań bawiło się wspólnie na Gminnym Święcie Kobiet w Lubiczu Górnym. Nie zabrakło niespodzianek, zaczynając od śpiewającego wójta w meloniku.


Stanowiska parlamentarzystów w sprawie DK nr 10

Publikujemy stanowiska Kujawsko-Pomorskiego Zespołu Parlamentarnego dotyczące rozwiązań komunikacyjnych związanych z drogą krajową nr 10 i planowaną drogą ekspresową S-!0.


Całodobowe telefony alarmowe

Gdzie zadzwonić w sprawie odśnieżenia drogi albo awarii wodociągu? Przygotowaliśmy dla Państwa wykaz najważniejszych całodobowych telefonów alarmowych. To warto wiedzieć.

Banery

Stopka