Menu

Ułatwienia dostępu

 • Link do strony głównej

  Strona Główna
 • Kontakt

  Kontakt

  Gmina Lubicz

  Lubicz Dolny, ul. Toruńska 21,
  87-162 Lubicz


  NIP: 879-261-75-06
  Kod TERYT: 0415042

  56 621 21 00
  info(at)lubicz.pl

  Uwaga! Wysyłając e-maila,  (at) należy zastąpić symbolem @
  np. nazwa@lubicz.pl

 • Odnośniki

 • Link do BIPu
 • Link do Facebooka

Menu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery


Wójt: - Zmiany powinny być zgodne z Konstytucją

„Działania związane z centralizowaniem zadań publicznych nie są naszym zdaniem do pogodzenia z tym ustrojem państwa, do którego przywykliśmy, tworząc samorząd przez 27 lat” – mówił podczas marcowego posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu jej współprzewodniczący i wójt Lubicza Marek Olszewski.

Jak relacjonuje Serwis Samorządowy PAP, wójt Lubicza przyznał, że strona samorządowa jest zaniepokojona docierającymi do niej informacjami o planowanych zmianach w funkcjonowaniu samorządów, które miałyby polegać m.in. na skróceniu liczby kadencji władz samorządowych i centralizowaniu struktury samorządu terytorialnego. 

„Działania związane z centralizowaniem zadań publicznych nie są naszym zdaniem do pogodzenia z tym ustrojem państwa, do którego przywykliśmy, tworząc samorząd przez 27 lat” – cytuje PAP.

Wójt dodał, że strona samorządowa dostrzega konieczność modyfikowania samorządu i prawa, jednak powinno się ono odbywać z zachowaniem konstytucyjnych zasad ustroju Polski. „To są pewne elementarne zasady, których obrona jest potrzebna, i które powinny być przestrzegane dla dobra wszystkich obywateli państwa polskiego” – stwierdził.

W podobny tonie wypowiadali się marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, prezydent Lublina Krzysztof Żuk i prezydent Sopotu Jacek Karnowski.


Do opinii strony samorządowej odniósł się szef MSWiA Mariusz Błaszczak, który według PAP stwierdził, że zarówno samorządowcy, jak i rząd, działają na podstawie i w granicach prawa.


Minister zaapelował również, aby samorządowcy nie ograniczali inicjatywy poselskiej. „Ona jest, była i będzie. Tym bardziej, że uczestniczycie państwo w pracach pewnych komisji, więc swoje zdanie na temat tych projektów przedstawiacie” – dodał. 

Żródło: dap/kkż/Serwis Samorządowy PAP

Fot. KWRiST

31.03.2017 r.

« wstecz

Banery

Stopka