Menu

Ułatwienia dostępu

 • Link do strony głównej

  Strona Główna
 • Kontakt

  Kontakt

  Gmina Lubicz

  Lubicz Dolny, ul. Toruńska 21
  87-162 Lubicz


  NIP: 879-261-75-06
  Kod TERYT: 0415042

  56 621 21 00
  info(at)lubicz.pl

  Uwaga! Wysyłając e-mail,  (at) należy zastąpić symbolem @
  np. nazwa@lubicz.pl

 • Odnośniki

 • Link do BIPu
 • Link do Facebooka

Menu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Innowacje w szkołach, czyli nauka przyszłości

Uczniowie z trzech szkół gminy Lubicz będą uczyć się programowania. Najpierw jednak nowe rozwiązania poznają nauczyciele.

Gmina Lubicz bierze udział w projekcie "Let's code it! Teacher hackaton" realizowanym w ramach programu "Erasmus+". Jego wielkim otwarciem był wyjazd sześciu nauczycieli z naszych szkół do Brukseli. Dołączyli oni do 33 nauczycieli z 11 krajów, aby poszerzać swoją wiedzę o nauczaniu programowania. Grupa miała okazję zobaczyć innowacyjne narzędzia i metody nauczania programowania, m.in. do tworzenia prezentacji, animacji, gier wideo, czy aplikacji dla urządzeń mobilnych, a także z zakresu robotyki.

Celem trwającego dwa lata projektu jest podniesienie jakości pracy szkoły i wdrożenie nowych rozwiązań.

Gminna inauguracja projektu odbyła się 27 października w Lubiczu Dolnym. Wójt Marek Olszewski mówił: - Nasi nauczyciele uczą się nowoczesnych sposobów edukacji uczniów, wymieniając się także doświadczeniami z nauczycielami z innych państw. To dobrze, że osią projektu jest programowanie, ponieważ wiąże się z nim wiele korzyści, np. rozwija logiczne myślenie.

Przewodnicząca Hanna Anzel dziękowała dyrektorom, że stawiają na innowacje.

Wicekurator Maria Mazurkiewicz chwaliła gminę Lubicz: – Przyjeżdżam do was z wielką przyjemnością, ponieważ tu jest ciągłe działanie, pozytywna energia, z której ja również czerpię. Nie po raz pierwszy okazuje się, że czasami szkoły w mniejszych miejscowościach robią o wiele więcej niż szkoły miejskie.

Nauczyciele zaangażowani w "Let's code it! Teacher hackaton" zaprezentowali prezentację z zajęć w Belgii, a także relację z wizyty w brukselskiej Klasie Laboratorium Przyszłości. Goście piątkowej konferencji projekt poznawali jednak przede wszystkim w praktyce, wykonując zadania przygotowane przez pedagogów. Teraz programowanie będzie wprowadzane na lekcjach w szkołach biorących udział w Eramsusie, czyli w Lubiczu Dolnym, Złotorii i Młyńcu Pierwszym.

drukuj (Innowacje w szkołach, czyli nauka przyszłości)

 • Inauguracja konferencji Erasmus plus
 • Inauguracja konferencji Erasmus plus
 • Inauguracja konferencji Erasmus plus

« wstecz

Banery

Stopka