Menu

Ułatwienia dostępu

 • Link do strony głównej

  Strona Główna
 • Kontakt

  Kontakt

  Gmina Lubicz

  Lubicz Dolny, ul. Toruńska 21
  87-162 Lubicz


  NIP: 879-261-75-06
  Kod TERYT: 0415042

  56 621 21 00
  info(at)lubicz.pl

  Uwaga! Wysyłając e-mail,  (at) należy zastąpić symbolem @
  np. nazwa@lubicz.pl

 • Odnośniki

 • Link do BIPu
 • Link do Facebooka

Menu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Decyzje wyrównujące wysokość podatków

Przypominamy, że w związku z przeprowadzoną przez starostę powiatowego w Toruniu modernizacją ewidencji gruntów i budynków na terenie powiatu, zmianie uległa klasyfikacja niektórych gruntów i budynków.

Uprawnienia do modernizacji gruntów i budynków na obszarze poszczególnych obrębów ewidencyjnych nadaje staroście art. 24a prawa geodezyjnego i kartograficznego.

Zmiana klasyfikacji wpływa na zastosowanie określonych stawek w podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego, a organ podatkowy, czyli wójt ma obowiązek wydać decyzje podatkowe za lata wcześniejsze, jeśli zmiany w rejestrze gruntów i budynków zostały zaktualizowane za wcześniejsze okresy.

W przypadku gminy Lubicz zmiany mają zastosowanie od 2015 roku. Z uwagi na powyższe wójt nadal wystawia decyzje wyrównujące wymiar podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego, aktualnie za rok 2015, 2016, 2017 i 2018. Dla podatników oznacza to, że wysokość podatku za te lata może albo wzrosnąć, albo zmaleć.

Informacje na temat poszczególnych zmian klasyfikacji gruntów i budynków można uzyskać osobiście w Urzędzie Gminy Lubicz – Referat Podatkowy (pokój 27 - II piętro, nr tel. 56 621 21 26). 

 

drukuj (Decyzje wyrównujące wysokość podatków)

« wstecz

Banery

Stopka