Menu

Ułatwienia dostępu

 • Link do strony głównej

  Strona Główna
 • Kontakt

  Kontakt

  Gmina Lubicz

  Lubicz Dolny, ul. Toruńska 21
  87-162 Lubicz


  NIP: 879-261-75-06
  Kod TERYT: 0415042

  56 621 21 00
  info(at)lubicz.pl

  Uwaga! Wysyłając e-mail,  (at) należy zastąpić symbolem @
  np. nazwa@lubicz.pl

 • Odnośniki

 • Link do BIPu
 • Link do Facebooka

Menu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Zakończył się projekt Klub Integracji Społecznej „Nad Drwęcą”. Zgłoś się do kolejnej edycji

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubiczu od początku czerwca do końca 2017 r. realizował kolejną edycję Klubu Integracji Społecznej "Nad Drwęcą". Jaki był jego cel? Pomoc długotrwale bezrobotnym w skutecznym powrocie na rynek pracy. Chętni do udziału w tegorocznej edycji już mogą się zgłaszać.

W ramach projektu szeregiem działań objęto 14 bezrobotnych. Uczestnicy brali udział w zajęciach z psychologiem, doradcą zawodowym, pośrednikiem pracy. Ponadto siedem osób, zdobywając doświadczenie zawodowe, przez sześć miesięcy realizowało prace społecznie użyteczne w różnych instytucjach na terenie gminy Lubicz. 10 osób miało szansę ukończyć szkolenia zawodowe indywidualnie dobrane na podstawie ich preferencji i predyspozycji zawodowych. Wiadomo już, że co najmniej sześć osób podjęło albo w najbliższych dniach podejmie pracę, w większości w ramach umowy o pracę.  Pozostali uczestnicy projektu również mają sporą szansę na uzyskanie zatrudnienia, ponieważ nabyli prawo do tzw. zatrudnienia wspieranego.

Na realizację projektu gmina Lubicz pozyskała dotację z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Obecnie w GOPS  prowadzona jest rekrutacja do Klubu Integracji Społecznej „Nad Drwęcą” Edycja 2018 r. Tym razem uczestnicy projektu w ramach jednego z działań  będą mogli odbyć sześciomiesięczne staże zawodowe u pracodawców. Zainteresowani proszeni są o kontakt pod numerem telefonu: 56 674 21 55. Projekt będzie finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

drukuj (Zakończył się projekt Klub Integracji Społecznej „Nad Drwęcą”. Zgłoś się do kolejnej edycji)

« wstecz

Banery

Stopka