Menu

Ułatwienia dostępu

 • Link do strony głównej

  Strona Główna
 • Kontakt

  Kontakt

  Gmina Lubicz

  Lubicz Dolny, ul. Toruńska 21
  87-162 Lubicz


  NIP: 879-261-75-06
  Kod TERYT: 0415042

  56 621 21 00
  info(at)lubicz.pl

  Uwaga! Wysyłając e-mail,  (at) należy zastąpić symbolem @
  np. nazwa@lubicz.pl

 • Odnośniki

 • Link do BIPu
 • Link do Facebooka

Menu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Dla nich trzeźwość jest najważniejsza

- Spotkania trzeźwościowe pomagają nam zrozumieć, że inni też mają podobne problemy, ale można sobie z nimi poradzić – mówi pan Andrzej, który prowadzi w Lubiczu Grupę AA „Drwęca”. Jej członkowie spotykają się w każdy piątek. Już od pięciu lat...

Pan Andrzej nosi koszulkę z napisem: „1 piwo, 3 piwo, 8 piwo. Gleba” – Tak… Glebą to się kończy – dziś może już sobie z tego żartować. Nie pije od kilkunastu lat. Jednak alkohol jego fałszywym przyjacielem był przez około 30 lat! Pięć lat temu pan Andrzej razem z panem Adamem założyli w Lubiczu Grupę AA „Drwęca”.

Pięciolecie członkowie lubickiego AA oficjalnie świętowali 2 lutego. Tego dnia, na spotkanie otwarte, zaprosili też m.in. wójta Marka Olszewskiego i instruktora terapii uzależnień, który wspiera grupę w trzeźwości.

- Chcielibyśmy bardzo podziękować panu wójtowi, że wspiera nasze działania, m.in. udostępniając nam świetlicę – mówi pan Andrzej.  – Spotkania piątkowe pozwalają nam uświadomić sobie, że jest więcej takich ludzi, jak my, toczących boje z podobnymi problemami i że można sobie z nimi poradzić.

Przypominamy, że Grupa AA „Drwęca” spotyka się o godz. 17:30. w każdy piątek w świetlicy wiejskiej w Lubiczu Dolnym.


 

drukuj (Dla nich trzeźwość jest najważniejsza)

« wstecz

Banery

Stopka