Menu

Ułatwienia dostępu

 • Link do strony głównej

  Strona Główna
 • Kontakt

  Kontakt

  Gmina Lubicz

  Lubicz Dolny, ul. Toruńska 21
  87-162 Lubicz


  NIP: 879-261-75-06
  Kod TERYT: 0415042

  56 621 21 00
  info(at)lubicz.pl

  Uwaga! Wysyłając e-mail,  (at) należy zastąpić symbolem @
  np. nazwa@lubicz.pl

 • Odnośniki

 • Link do BIPu
 • Link do Facebooka

Menu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Opowiedz nam swoją historię

Gmina Lubicz włączyła się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcielibyśmy zaprosić Państwa do wplecenia w nie swoich rodzinnych historii. Czekamy na stare zdjęcia (do 1939 r.) wykonane w miejscowościach, które obecnie leżą w granicach administracyjnych naszej gminy.

Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowujemy kilka imprez. Ich łącznikiem ma być mobilna wystawa historycznych zdjęć z prywatnych albumów naszych mieszkańców. Bo przecież nasze rodzinne historie są nierozerwalne z historią naszego kraju. Dlatego prosimy o udostępnienie nam fotografii (do roku 1939) wykonanych w miejscowościach, które obecnie leżą w granicach administracyjnych gminy Lubicz.

Zdjęcia do 20 kwietnia przyjmuje Biblioteka Publiczna w Lubiczu Dolnym, należy także wypełnić zgodę na ich wykorzystanie (w załączeniu). Fotografie zostaną zeskanowane na miejscu.

Dodatkowo, chętnych prosimy o spisanie i dołączenie do zdjęcia opisu szerszego kontekstu, który wiąże się z daną fotografią. Wasze wspomnienia, a także zdjęcia planujemy wykorzystać również w trakcie innych inicjatyw związanych z obchodami, m.in. specjalnym albumem zdjęć na naszym gminnym profilu „Gmina Lubicz – da się lubić”  oraz stronie internetowej www.lubicz.pl.

Dla pierwszych 6 osób, które udostępnią nam zdjęcie ze swojego prywatnego archiwum, mamy niespodziankę – wyjątkową grę planszową przygotowaną w ramach kampanii „Dumni z Polski”, w której gmina Lubicz bierze udział lub zestaw gadżetów gminy Lubicz (m.in. koszulkę, kubek, pendrive’a).

drukuj (Opowiedz nam swoją historię)

 • Świętujemy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

« wstecz

Banery

Stopka