Menu

Ułatwienia dostępu

 • Link do strony głównej

  Strona Główna
 • Kontakt

  Kontakt

  Gmina Lubicz

  Lubicz Dolny, ul. Toruńska 21
  87-162 Lubicz


  NIP: 879-261-75-06
  Kod TERYT: 0415042

  56 621 21 00
  info(at)lubicz.pl

  Uwaga! Wysyłając e-mail,  (at) należy zastąpić symbolem @
  np. nazwa@lubicz.pl

 • Odnośniki

 • Link do BIPu
 • Link do Facebooka

Menu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Wielkie gwiazdy sportu w Grębocinie!

- Dążcie do celu – mówiła do młodzieży Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska, której fundacja zorganizowała w Grębocinie dla dziewcząt z całego województwa lekcję wychowania fizycznego.

Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska, mistrzyni świata, mistrzyni Europy i rekordzistka świata w pływaniu zaprosiła do Grębocina wybitne koleżanki. Kogo? Brązową medalistkę igrzysk w Rio de Janeiro w pięcioboju nowoczesnym Oktawię Nowacką, srebrną i brązową medalistkę igrzysk w Soczi i Vancouver w łyżwiarstwie szybkim Luizę Złotkowską, brązową medalistkę mistrzostw świata oraz halową mistrzynię Europy i halową mistrzynię świata w lekkiej atletyce Igę Baumgart, multimedalistkę mistrzostw Europy w short tracku Patrycję Maliszewską i mistrzynię Polski elity w kolarstwie szosowym Karolinę Karasiewicz.

– Celem akcji jest mobilizacja dziewcząt w wieku szkolnym do zwiększenia aktywności ruchowej, ale także pokazanie, że przez sport mogą realizować swoje marzenia – mówi Otylia Jędrzejczak. 

Mistrzynie przekonują, że sport uczy determinacji, konsekwencji w dążeniu do celu, ale także szacunku do samego siebie i otoczenia.

Spotkanie uroczyście otworzyli marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki wraz z sekretarz gminy Lubicz Teresą Gryciuk i znakomitą sportsmenką Otylią Jędrzejczak.

- Bardzo cieszymy się, że Fundacja Otylii Jędrzejczak w naszym województwie wybrała gminę Lubicz, ponieważ doceniamy rolę sportu – mówiła sekretarz Teresa Gryciuk. - U nas sale gimnastyczne tętnią życiem. Mam nadzieję, że dzięki tej lekcji zaszczepimy bakcyla aktywności fizycznej także u tych dziewcząt, które od tego stroniły.

W specjalnej lekcji wychowania fizycznego z mistrzyniami wzięło udział ok. 350 dziewcząt z całego regionu.

Fotorelacja "Gmina Lubicz - da się lubić"

drukuj (Wielkie gwiazdy sportu w Grębocinie!)

 • Zajęcia "Mistrzynie w szkołach"
 • Zajęcia "Mistrzynie w szkołach"
 • Zajęcia "Mistrzynie w szkołach"

« wstecz

Banery

Stopka