Menu

Ułatwienia dostępu

 • Link do strony głównej

  Strona Główna
 • Kontakt

  Kontakt

  Gmina Lubicz

  Lubicz Dolny, ul. Toruńska 21
  87-162 Lubicz


  NIP: 879-261-75-06
  Kod TERYT: 0415042

  56 621 21 00
  info(at)lubicz.pl

  Uwaga! Wysyłając e-mail,  (at) należy zastąpić symbolem @
  np. nazwa@lubicz.pl

 • Odnośniki

 • Link do BIPu
 • Link do Facebooka

Menu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Zapraszamy wykonawców do współpracy

Po raz drugi nie udało się wyłonić wykonawcy inwestycji „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w Aglomeracji Lubicz”, która obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej o długości ponad 14 km w Lubiczu Górnym, Lubiczu Dolnym i Krobi. 

6 czerwca zakończył się termin składania ofert na to zadanie. Niestety, do przetargu nie przystąpiła żadna firma. 

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg, zakończony w połowie maja br. również został nierozstrzygnięty, gdyż jedyna złożona oferta opiewała na kwotę przekraczającą cenę kosztorysową zadania o prawie 4 mln zł.

Urząd Gminy Lubicz natychmiast, bo 7 czerwca,  ogłosił trzeci przetarg na wykonanie tej inwestycji – 26 czerwca poznamy jego wyniki.  

Wójt Marek Olszewski: - Wszystkie samorządy z naszego regionu zgłaszają problem z rozstrzyganiem przetargów na roboty budowlane, co jest wynikiem znacznego i gwałtownego wzrostu kosztów siły roboczej w sektorze budowlanym oraz wzrostu kosztów materiałów budowlanych. Dodatkowo brakuje rąk do pracy w budownictwie, przez co firmy ograniczają liczbę przyjmowanych zleceń. W efekcie praktycznie każdy przetarg albo kończy się złożeniem ofert, które są znacznie wyższe od cen kosztorysowych, albo nikt nie przystępuje do przetargu.

drukuj (Zapraszamy wykonawców do współpracy)

« wstecz

Banery

Stopka