Menu

Ułatwienia dostępu

 • Link do strony głównej

  Strona Główna
 • Kontakt

  Kontakt

  Gmina Lubicz

  Lubicz Dolny, ul. Toruńska 21
  87-162 Lubicz


  NIP: 879-261-75-06
  Kod TERYT: 0415042

  56 621 21 00
  info(at)lubicz.pl

  Uwaga! Wysyłając e-mail,  (at) należy zastąpić symbolem @
  np. nazwa@lubicz.pl

 • Odnośniki

 • Link do BIPu
 • Link do Facebooka

Menu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Na sesji będą obradować uczniowie

Siódmoklasiści z gminy Lubicz wcielą się w role radnych. To będzie jednorazowy projekt, którego celem jest uchwalenie Dekalogu Młodego Patrioty.

To kolejne już w naszej gminie wydarzenie wpisujące się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 18 czerwca w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubicz spotkają się przedstawiciele uczniów klas VII na obradach, którym będzie przewodniczyć Hanna Anzel, przewodnicząca Rady Gminy Lubicz. Młodzieżowa rada przyjmie uchwałą Dekalog Młodego Patrioty.

- Najpierw uczniowie z każdej szkoły przygotują swój własny Dekalog Młodego Patrioty, czyli 10 najważniejszych według siebie wartości, spisanych na dużych arkuszach – do przypięcia na ścianie – wyjaśnia Hanna Anzel, przewodnicząca Rady Gminy Lubicz. – Podczas przygotowywania projektu młodzież musi się zastanowić, co to znaczy, obecnie i dla niej, być patriotą. Jak taka osoba powinna się zachowywać. Na sesji szkoły zaprezentują wyniki tej pracy. Dekalogi przedyskutujemy, a zasady, które będą się najczęściej powtarzać zostaną przegłosowane i stworzą wspólny gminny dekalog.

Ta inicjatywa ma też przybliżyć młodym ludziom funkcjonowanie samorządu. Pokazać, że władzą uchwałodawczą w gminie jest rada, która decyzje podejmuje w sposób demokratyczny.

Początek tej wyjątkowej sesji o godz. 10.00.

Za swoje zaangażowanie uczniowie otrzymają czek na potrzeby samorządów szkolnych.

 

drukuj (Na sesji będą obradować uczniowie)

« wstecz

Banery

Stopka