Menu

Ułatwienia dostępu

 • Link do strony głównej

  Strona Główna
 • Kontakt

  Kontakt

  Gmina Lubicz

  Lubicz Dolny, ul. Toruńska 21
  87-162 Lubicz


  NIP: 879-261-75-06
  Kod TERYT: 0415042

  56 621 21 00
  info(at)lubicz.pl

  Uwaga! Wysyłając e-mail,  (at) należy zastąpić symbolem @
  np. nazwa@lubicz.pl

 • Odnośniki

 • Link do BIPu
 • Link do Facebooka

Menu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Klub Wsparcia Seniora „Nad Drwęcą”

Klub działa od czerwca w świetlicy w Krobi. Seniorzy dowożeni są do niego trzy razy w tygodniu, a animatorzy przez sześć godzin organizują im czas. W jaki sposób?

Gmina Lubicz zgodnie z planem rozpoczęła realizację projektu Klub Wsparcia Seniora „Nad Drwęcą”.

W ramach projektu prowadzone są dwa główne działania.

W czerwcu działalność rozpoczął Klub Wsparcia Seniora „Nad Drwęcą” z siedzibą w Krobi, do którego trzy razy w tygodniu dowożeni są seniorzy z różnych miejscowości z terenu gminy. Animatorzy przez sześć godzin dziennie organizują im czas w postaci warsztatów tematycznych, wyjazdów, pogadanek o zdrowiu, rehabilitacji, wreszcie – zajęć rekreacyjnych i terapeutycznych. Uczestnicy projektu na miejscu otrzymują także ciepły posiłek. Seniorzy mają również możliwość skorzystania z bezpłatnych usług prawnika, psychologa, poradnictwa socjalnego oraz rodzinnego.

Z kolei seniorzy wymagający stałej pomocy w codziennych czynnościach otrzymują wsparcie w swoim miejscu zamieszkania. Dlatego z początkiem miesiąca w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lubiczu zostały zatrudnione trzy dodatkowe opiekunki środowiskowe do realizacji usług opiekuńczych. Dzięki temu GOPS objął stałą pomocą 13 nowych środowisk z terenu całej gminy.  

Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego  w ramach Poddziałania 9.3.2 Rozwój usług społecznych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

drukuj (Klub Wsparcia Seniora „Nad Drwęcą”)

 • Klub Wsparcia Seniora w Krobi
 • Klub Wsparcia Seniora w Krobi
 • Klub Wsparcia Seniora w Krobi

« wstecz

Banery

Stopka