Menu

Ułatwienia dostępu

 • Link do strony głównej

  Strona Główna
 • Kontakt

  Kontakt

  Gmina Lubicz

  Lubicz Dolny, ul. Toruńska 21
  87-162 Lubicz


  NIP: 879-261-75-06
  Kod TERYT: 0415042

  56 621 21 00
  info(at)lubicz.pl

  Uwaga! Wysyłając e-mail,  (at) należy zastąpić symbolem @
  np. nazwa@lubicz.pl

 • Odnośniki

 • Link do BIPu
 • Link do Facebooka

Menu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Ulice, amfiteatr, siłownia i park wiejski

Od czterech lat Urząd Gminy Lubicz pracował nad przygotowaniem wielomilionowych inwestycji w Lubiczu Górnym. Za kilka tygodni każdy na własne oczy będzie mógł zobaczyć odmienioną ulicę Handlową.

Lubicz Górny zaczął się zmieniać. – Co należy jednak podkreślić, tegoroczne inwestycje zaczęliśmy już przygotowywać w 2014 r. – mówi wójt Marek Olszewski.  - Przygotowanie takich przedsięwzięć wiąże się bowiem z wieloma formalnościami. Na dodatek długo czekaliśmy na ogłoszenie przez Urząd Marszałkowski tematycznego konkursu, z którego mogliśmy sfinansować nasze zamierzenia, a trzeba też pamiętać, że aby otrzymać pieniądze musieliśmy spełnić szereg warunków.

Teraz gmina konsekwentnie realizuje poszczególne etapy odnowy Lubicza Górnego, biorąc pod uwagę aktualne możliwości.

W maju zakończyła się przebudowa ul. Bankowej, często uczęszczanej i prowadzącej do najliczniejszej w gminie szkoły. Nowa nawierzchnia bitumiczna na Bankowej, poszerzone skrzyżowanie Bankowej z Handlową, chodniki i oświetlenie zwiększą bezpieczeństwo i komfort przemieszczania się. - W kontekście budowy w tej okolicy prywatnej galerii, gminnego parkingu oraz trwającej już się przebudowy ul Handlowej należy stwierdzić, że miejsce to zyska nowy charakter – nowoczesnego centrum miejscowości – mówi wójt Marek Olszewski.

Wykonawca, który wszedł na plac budowy w czerwcu, na ul. Handlowej zbuduje szeroki i elegancki  deptak z ławkami i oświetleniem, na środku którego wyrośnie niewielka fontanna. Na jego krańcu pojawi się zaś zagłębiony w gruncie amfiteatr ze sceną. Obok wyrośnie siłownia zewnętrzna. W ramach tej inwestycji powstanie też duży parking z wjazdem od ul. Bankowej. W przyszłości traktowany przede wszystkim jako miejsce postoju dla mieszkańców i gości korzystających z basenu.

Rozpoczęła się już także inna poważna inwestycja w Lubiczu Górnym – kompleksowa termomodernizacja budynku 20-letniej szkoły w Lubiczu Górnym. Zakres zadań jest tu ogromny. Wymienione zostaną bowiem wszystkie okna docieplone ściany, dach oraz stropy. Następnie szkoła będzie otynkowana i pomalowana. Kolorystyka budynku zostanie dostosowana do kolorystyki, m.in. deptaka przy ul. Handlowej, a także zaprojektowanego basenu. Gmina ma już także pozwolenie na jego budowę i stara się o pieniądze zewnętrzne. W momencie, kiedy nastąpi spięcie finansowe ogłosi kolejny przetarg.

- To wszystko stanowi spójną koncepcję, która naprawdę odmieni Lubicz Górny – zapewnia wójt Marek Olszewski.

Również w Lubiczu Górnym trwa remont świetlicy przy ul. Bocznej. Już niebawem powstanie tam Klub Senior+. W świetlicy są remontowane wszystkie pomieszczenia. Obiekt zyska też nowe wyposażenie, w tym meble, sprzęt rehabilitacyjny oraz audio-video. Od jesieni tego roku zostaną tam uruchomione specjalistyczne zajęcia dla seniorów, prowadzone przez lubicki GOPS. Świetlica nadal będzie także służyła organizacjom społecznym z Lubicza Górnego. Remont zewnętrzny budynku, w którym mieści się świetlica odbędzie się w 2019 r.

W Lubiczu Górnym ma powstać także wiejski park z atrakcjami. Jego koncepcja jest gotowa, a gmina złożyła już również wniosek o unijne dofinansowanie tej inicjatywy (parki planowane są także w Grębocinie, Krobi i Złotorii).

 

drukuj (Ulice, amfiteatr, siłownia i park wiejski)

 • Wizualizacja ul. Handlowej w Lubiczu Górnym
 • W świetlicy przy ul. Bocznej
 • Budowa ul. Handlowej
 • Budowa ul. Handlowej

« wstecz

Banery

Stopka