Menu

Ułatwienia dostępu

Menu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Rowerem z Lubicza Górnego do Złotorii

Prace projektowe trwały kilkanaście miesięcy, ale wszystko jest już gotowe. Inwestor może wystąpić do funduszu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych o pieniądze na budowę ścieżki pieszo-rowerowej z Lubicza Górnego przez Nową Wieś do Złotorii.

W związku tym, że ścieżka będzie przebiegać wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 657, budowa ta zostanie poprowadzona wspólnie przez Zarząd Dróg Wojewódzkich, czyli właściciela drogi oraz powiat i gminę Lubicz, przez które trakt będzie przebiegać.

 - Od lat rośnie ruch samochodów na tej trasie, gdyż wielu kierowców, chcąc omijać korki w Lubiczu Górnym i Dolnym wybiera drogę do i z Torunia właśnie przez Złotorię oraz Nową Wieś – mówi na ten temat wójt Marek Olszewski.

Przewodnicząca Rady Gminy Lubicz Hanna Anzel dodaje:  - To naraża na niebezpieczeństwo pieszych i rowerzystów z tych wsi. Mieszkańcy wielokrotnie dawali wyraz swemu niezadowoleniu, a gmina starała się monitować zarządcę drogi, czyli Zarząd Dróg Wojewódzkich, aby ten problem rozwiązać.

Wreszcie, gdy pojawiła się szansa na pozyskanie pieniędzy unijnych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, władze gminy przekonały województwo i powiat toruński do wspólnych starań o  wybudowanie ścieżki przy drodze nr 657.

Projekt jest już gotowy. Teraz inwestor, czyli Zarząd Dróg Wojewódzkich może złożyć wniosek o dofinansowanie tej budowy.

- Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie przetargu na wykonawcę i rozpoczęcie prac – mówi wójt.

 

drukuj (Rowerem z Lubicza Górnego do Złotorii)

« wstecz

Banery

Stopka