Menu

Ułatwienia dostępu

Menu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Prawie 600 tys. dla gminy Lubicz

Mamy kolejne pieniądze unijne. Dziś w Urzędzie Marszałkowskim wójt Marek Olszewski odebrał dwie umowy na dofinansowanie lubickich projektów. Uznanie komisji konkursowych zdobyły: zapowiadana kontynuacja Klubu Wsparcia Seniora oraz projekt dla szkół „Mali odkrywcy”.

Na Klub Wsparcia Seniora dostaliśmy ponad 355 tys. zł, a na projekt edukacyjny dla szkół "Mali odkrywcy" prawie 223 tys. zł. Gmina Lubicz pozyskała dofinansowanie ze środków europejskich na poziomie 90 proc. wartości projektów!

- Bardzo się cieszę z uzyskanego, bardzo korzystnego dofinansowania – mówi wójt Marek Olszewski. – To są ważne zadania w sferze społecznej, dla grup potrzebujących wsparcia najbardziej. Dla starszych, którym ze względu na stan zdrowia często żyje się trudniej i najmłodszych – na rozwój.

Klub Wsparcia Seniora to kontynuacja projektu obecnie realizowanego w Krobi.

W ramach nowego projektu zajęcia odbędą się w kompleksowo wyremontowanej świetlicy przy ulicy Bocznej 4 w Lubiczu Górnym. Będzie to miejsce świadczenia usług wspierających dla osób niesamodzielnych,  w tym starszych oraz niepełnosprawnych. Realizacja przedsięwzięcia zaplanowana jest na dwa najbliższe lata, tj. do końca 2020 roku. Zakłada się, że w wezmą w nim udział minimum 24 osoby.

Dwa razy w tygodniu uczestnicy z różnych miejscowości z terenu gminy zostaną dowiezieni na zajęcia specjalnie wynajętym busem. Animatorzy przez sześć godzin dziennie zorganizują im czas w postaci warsztatów rozwijania umiejętności i zainteresowań, wyjazdów kulturalnych, zajęć z zakresu kultury fizycznej i rehabilitacji, a także rekreacyjnych i terapeutycznych. Seniorzy otrzymają również dostęp do bezpłatnych usług prawnika, psychologa, poradnictwa socjalnego oraz rodzinnego. Na miejscu uczestnikom zapewnimy obiad.

Seniorzy biorący udział w klubie wsparcia nie poniosą żadnych kosztów.

Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego, Poddziałania 9.1.2 Rozwój usług społecznych w ramach ZIT Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

„Małych odkrywców” gmina Lubicz, jako lider, zrealizuje w partnerstwie z gminami Obrowo i Wielka Nieszawka. Projekt ruszy od stycznia 2019 r. Polega na zajęciach rozwijających kompetencje uczniów kl. I-III. Najmłodsi m.in. będą mogli bezpłatnie uczestniczyć w inspirujących zajęciach z robotyki czy matematyczno-przyrodniczych doświadczeniach.

Ten projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego, Poddziałania 10.1.2 Kształcenie ogólne i zawodowe w ramach ZIT  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

drukuj (Prawie 600 tys. dla gminy Lubicz)

  • Logotypy
  • Uroczystość podpisania umów
  • Uroczystość podpisania umów
  • Uroczystość podpisania umów

« wstecz

Banery

Stopka

baner toplayer