Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Poznali się w Nowym na balkonie

Ona przyjechała do kuzynki, on był tam w gościnie. Za trzy miesiące wzięli ślub. Od prawie 40 lat mieszkają w Grębocinie. 7 listopada Teresa i Henryk Fritzkowscy w lubickim USC świętowali złote gody.

Państwo Fritzkowscy pochodzą z Borów Tucholskich. Poznali się w Nowym nad Wisłą. – Dokładnie na balkonie u mojej kuzynki – śmieje się pani Teresa. – Przyjechałam do niej w odwiedziny. Henryk przyszedł tam w gościnę, ponieważ mąż kuzynki był rzeźnikiem, a mój kierownikiem masarni.

Po ślubie Fritzkowscy zamieszkali w Nowym. Pan Henryk nadal pracował w Państwowej Spółdzielni Spożywczej. Potem przenieśli się do Torunia, gdzie pan Henryk otrzymał podobną pracę. Toruń znał już wcześniej - tu, po wojsku skończył technikum mięsne. W 1979 r. Fritzkowscy przeprowadzili się do Grębocina. Z biegiem lat pan Henryk zbudował w Grębocinie własną masarnię i ubojnię, które prowadził ponad 10 lat. Pani Teresa zajmowała się domem i dziećmi. Doczekali się czwórki dzieci – dwóch córek i dwóch synów oraz dziewięciorga wnuków.

7 listopada państwo Fritzkowscy w lubickim USC otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie. W imieniu prezydenta RP wręczył je jubilatom wójt Marek Olszewski w towarzystwie kierownik Barbary Zarębskiej.

drukuj (Poznali się w Nowym na balkonie)

  • Złote gody Państwa Fritzkowskich
  • Złote gody Państwa Fritzkowskich
  • Złote gody Państwa Fritzkowskich

« wstecz

Banery

Stopka