Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Kto ty jesteś? Polak mały…

Ojczyzna i gmina to słowa powtarzane w naszych szkołach w roku 100-lecia niepodległości Polski wyjątkowo często. To szczególne wydarzenie zaakcentowano także podczas projektów w Grębocinie i Lubiczu Dolnym.

W obchody rocznicy stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości wpisał się gminny konkurs „Moja Gmina – Moja Mała Ojczyzna”, który 3 grudnia zorganizowała Szkoła Podstawowa w Lubiczu Dolnym.

W repertuarze znajdowały się wiersze patriotyczne, między innymi Józefa Czechowicza, Leona Szumana i Antoniego Słonimskiego. W konkursie udział wzięli reprezentanci wszystkich szkół gminy Lubicz w kategoriach: wiekowych IV – VI i VII- VIII i gimnazjum. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem prezentowali swoje umiejętności przed jury w składzie: przewodnicząca Brygida Bogdanowicz – Kopeć, dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli, Teresa Klawińska – radna Lubicza Dolnego i Anna Sztandarska – przedstawicielka Rady Rodziców. Wydarzenie uświetnił występ taneczny klasy czwartej.

Konkurs odbył się pod patronatem wójta gminy Lubicz Marka Nicewicza. W jego imieniu dyplomy, nagrody i wyróżnienia wręczył zastępca Wojciech Rakowiecki.

Z kolei 28 listopada w szkole w Grębocinie zastępca wójta uczestniczył w podsumowaniu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”. - Dziękuję za zaproszenie - mówił podczas uroczystości. - Dziś mam przyjemność po raz pierwszy wystąpić w nowej dla siebie roli. Chciałbym wyrazić swoje słowa uznania, z jednej strony pani dyrektor i jej gronu pedagogicznemu za wspaniałą inicjatywę, a z drugiej dzieciom za zaangażowanie i wspaniały występ, który po prostu chwycił mnie za serce. Wielkie brawa!

Najmłodsi uczniowie szkoły licznie zgromadzoną publiczność przenieśli w różne rejony Polski, prezentując to, co dla nich najbardziej charakterystyczne.

Wcześniej, przez trzy miesiące, nauczyciele wzbogacali podstawę programową dzieci o dodatkowe treści realizowane w ramach projektu. Podczas zajęć maluchy uczyły się m.in. ludowych tańców i legend, rywalizowały w konkursach, dekorowały klasy na biało-czerwono, poznawały melodie i pieśni patriotyczne czy biły rekord Polski we wspólnym odśpiewaniu czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”.

– Wszystkie te działania przełożyły się na poszerzenie wiedzy naszych dzieci oraz zwiększenie ich tożsamości lokalnej - mówi Aleksandra Lisiecka, dyrektor szkoły.

Na pamiątkę swojej trzymiesięcznej pracy uczniowie otrzymają certyfikat uczestnictwa.

 

drukuj (Kto ty jesteś? Polak mały…)

  • Grębocin
  • Grębocin
  • Grębocin
  • Grębocin
  • Lubicz Dolny
  • Lubicz Dolny

« wstecz

Banery

Stopka