Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Przyszła zima. Kto odśnieża chodniki, a kto drogi?

Za odśnieżanie chodników przylegających do posesji odpowiada jej właściciel. Zimowym utrzymaniem dróg gminnych zajmuje się Zakład Drogowo-Budowlany w Rogowie oraz Zarząd Dróg, Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej w Lubiczu.

Przypominamy mieszkańcom o obowiązku odśnieżania chodników przyległych do nieruchomości oraz usuwania sopli i nawisów śniegu z dachów budynków sąsiadujących z drogami i chodnikami. Obowiązki te wynikają przede wszystkim  z zapisów  ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

- Śniegu nie wolno usuwać z chodnika na drogę. Należy go gromadzić na chodniku bezpośrednio przy krawędzi jezdni wzdłuż krawężników - w taki sposób, aby nie stwarzało to zagrożenia w ruchu drogowym, jak również w ruchu pieszych – wyjaśnia Dorota Kamińska, kierownik Referatu Gospodarki Odpadami Urzędu Gminy Lubicz. - Z góry dziękujemy mieszkańcom, którzy odśnieżając chodniki leżące przy ich posesjach, dbają o bezpieczeństwo i porządek w naszym wspólnym sąsiedztwie.

Natomiast zimowym utrzymaniem dróg gminnych zajmuje się Zakład Drogowo-Budowlany w Rogowie, poza Lubiczem Dolnym i Lubiczem Górnym, gdzie za ulice odpowiada Zarząd Dróg Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej w Lubiczu.

Kontakty: zakład w Rogowie - tel. kom. 501 687 919; ZDGMiK - tel. 56 678 27 09.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo tutaj.

Przypominamy też, że na terenie gminy znajdują się również drogi powiatowe, wojewódzkie i krajowe. Kontakty do ich zarządców zamieściliśmy tutaj.

3.01.19

 

 

 

drukuj (Przyszła zima. Kto odśnieża chodniki, a kto drogi?)

« wstecz

Banery

Stopka