Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Zadbaj o zdrowie. Zbadaj się

Zachęcamy do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych w kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu B i C.

Gmina Lubicz przystąpiła do udziału  w „Programie wykrywania WZW B i C w Województwie Kujawsko-Pomorskim”. Jego celem jest zwiększenie wykrywalności  bezobjawowych zakażeń WZW B i C oraz zwiększenie świadomości mieszkańców na temat choroby. Bezpłatnie będzie się mogło zbadać 250 osób zameldowanych lub zamieszkujących na terenie naszej gminy, bez względu na wiek, poza nosicielami wirusa typu B i C. Osoby niepełnoletnie muszą się zgłosić z opiekunem prawnym. Młodzież w przedziale wieku od 16. do 18. roku życia na miejscu będzie musiała sama wyrazić zgodę na badanie, czyli pobranie krwi.

Badanie przeprowadzą pracownicy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rypinie. Proponujemy Państwu do wyboru jedno z dwóch miejsc i terminów:

  • 3 października (czwartek) w godz. 14.00-18.00, świetlica w Lubiczu Górnym, ul. Boczna 4;
  • 5 października (sobota) w godz. 9.00-13.00, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Grębocinie, ul. Ottona Karwowskiego 5.

Zapisy na badanie przyjmuje Anna Szatkowska (Urząd Gminy Lubicz) pod nr 56 621 21 40. Przy zapisie należy podać imię, nazwisko, miejsce zamieszkania, numer telefonu oraz wybrany termin i godzinę badania.

3.09.19

drukuj (Zadbaj o zdrowie. Zbadaj się)

« wstecz

Banery

Stopka