Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Gaz ziemny w drugiej części Grębocina

Po wielu latach sieć gazową zyska również druga część Grębocina - po lewej stronie drogi do Olsztyna. Polska Spółka Gazownictwa przygotowała się już do tej inwestycji. Roboty budowlane mają rozpocząć się na przełomie roku.

Jak udało nam się dowiedzieć w spółce, sieć powinna być zbudowana w okresie wiosenno-letnim, czyli do końca czerwca 2020. Jej przebieg obrazuje mapka, którą otrzymaliśmy od spółki i zamieszczamy poniżej. Marcin Wojnarowski, kierownik Sekcji Przyłączania PSG zapewnia, że od września przyszłego roku mieszkańcy będą mogli w swoich domach korzystać z gazu ziemnego. Zainteresowani jednak już teraz powinni zająć się sprawą. Po pierwsze warto pobrać, wypełnić i dostarczyć do PSG wnioski o warunki przyłącza. Są one dostępne na stronie www.psgaz.pl lub w oddziałach spółki, np. w Toruniu przy ul. Lubickiej (gazownia). Potem nastąpi podpisanie umowy.

Na spółce spoczywa obowiązek wybudowania sieci wraz z przyłączami w granicy działki oraz zaworem odcinającym i licznikiem w specjalnej żółtej szafce. Na mieszkańcu - zdobycie projektu poprowadzenia sieci po terenie swojej działki od szafki do domu, pozwolenia na budowę tego odcinka oraz zlecenie wykonania koncesjonowanej firmie. Cały ten proces w przejrzysty sposób wyjaśnia specjalny film instruktażowy zamieszczony na stronie www.psgaz.pl/ dla klienta/przyłączenie do sieci gazowej.

25.10.19

drukuj (Gaz ziemny w drugiej części Grębocina)

« wstecz

Banery

Stopka