Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Zaśpiewajmy nad rzeką przy ognisku

Z inicjatywy Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Lubicz tegoroczne obchody Święta Niepodległości będą miały charakter plenerowego spotkania na łące nad brzegiem Drwęcy przy wielkim ognisku.

Wszyscy chętni mieszkańcy gminy są zaproszeni w poniedziałek 11 listopada o godz.16.00 na łąkę Krzysztofa Walterskiego - na końcu ul. Lipnowskiej w Lubiczu Górnym (na dole przy Drwęcy). 

- Chcemy wykorzystać tak piękne miejsce, jakim jest łąka pod lubickimi młynami, aby spotkać się tam w dużym gronie, w pięknych okolicznościach przyrody i pośpiewać historyczne pieśni – mówi Mirosław Jackiewicz, organizator imprezy. - To miejsce, ściśle wiąże się z historią, bowiem tu właśnie przebiegała granica między zaborami, którą wymazano w wyniku procesu odzyskiwania państwowości polskiej.

Dla uczestników wydarzenia przygotowano specjalne pamiątkowe kotyliony oraz śpiewniki. Będzie także gorąca grochówka, namioty poszczególnych sołectw z poczęstunkiem, odświętna scenografia miejsca m.in. specjalne ognisko w stylu szwedzkim i wielka biało-czerwona flaga zwisająca z budynku spichrza. Wspólne śpiewanie poprowadzą muzycy z terenu gminy Lubicz, a w razie niepogody będzie można schronić się pod namiotami lub własnymi parasolami. Konkursy z nagrodami przygotuje Gminna Biblioteka Publiczna.

- Zapraszam do integracyjnego spotkania patriotycznego, szykuje się naprawdę klimatyczny wieczór, prawie „noc listopadowa” – komentuje Marek Nicewicz, wójt gminy Lubicz. - Marzy nam się, aby w kolejnych latach móc to wydarzenie wzbogacić o prawdziwą inscenizację niepodległościową. Wszystko zależy od zainteresowania taką formułą świętowania rocznicy odzyskania niepodległości.

Współorganizatorem wydarzenia są gmina Lubicz oraz sołectwa gminy Lubicz.

4.11.19

drukuj (Zaśpiewajmy nad rzeką przy ognisku)

« wstecz

Banery

Stopka