Menu

Menu

Ułatwienia dostępu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery

Ruszamy z budową ul. Toruńskiej w Grębocinie

Budowę ul. Toruńskiej w Grębocinie gmina rozpocznie w przyszłym roku. Dziś wójt Marek Nicewicz podpisał w tej sprawie umowę z wykonawcą.

Rozbudowa niecałego kilometra drogi, wraz z innymi pracami przewidzianymi w ramach inwestycji, będzie kosztowała prawie 5,5 mln zł. Inwestycję wykona firma Transbruk Barczyńscy Sp. z o.o. z Pigży.

Zakres zadania obejmuje: przebudowę ul. Toruńskiej w Grębocinie/ul. Kresowej w Toruniu na długości 976 m, na odcinku od drogi krajowej nr 15 do ul. Iławskiej w Toruniu wraz z budową indywidualnych zjazdów na posesje i zjazdów publicznych. Docelowo na całej długości będzie to droga jednojezdniowa, dwupasmowa o szerokości od 5,5 m do 6 m o nawierzchni bitumicznej z obustronnym chodnikiem o szerokości od 1,5 m do 2 m.

W ramach inwestycji zostanie także m.in. zbudowana kanalizacja deszczowa oraz nowe oświetlenie drogowe z oprawami LED na słupach stalowych.

- Po poważnych inwestycjach w Lubiczu Górnym przechodzimy do Grębocina – mówi wójt Marek Nicewicz. – Bardzo się cieszę, że to długo oczekiwane przez mieszkańców zadanie w końcu dojdzie do skutku przy współudziale środków Torunia oraz wojewody w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Termin realizacji zadania: do 31.12.2021 r.

20.12.19

drukuj (Ruszamy z budową ul. Toruńskiej w Grębocinie)

  • Podpisanie umowy z wykonawcą inwestycji

« wstecz

Banery

Stopka