Treść strony

Bieg Strażaka i wspólny piknik

W charytatywnym I Lubickim Biegu Strażaka na dystansie 5 km zwyciężył Damian Olkowski z Lipienicy, a wśród pań najlepsza była Sylwia Rok-Szpala z Lubicza Górnego.

Dzieci i młodzież mieli do pokonania kilometr i świetnie dali sobie radę, łącznie z najmłodszą 18-miesięczną zawodniczką. W kategorii do 10 lat I miejsce zdobył Vadimir, II Makar, a III Artur. W kategorii młodzieżowej do 15 lat zwyciężył Seweryn przed Borysem i Tymoteuszem.

Najliczniejsza była grupa dorosłych. Pierwszy do mety dobiegł Damian Olkowski i to on wybiegał imponujący puchar ufundowany przez Marka Nicewicza, wójta gminy Lubicz. Na podium stanęli także Krzysztof Retecki oraz Sławomir Bartkowski.

Wśród pań najlepsza była Sylwia Rok-Szpala, a za nią przybiegły Joanna Kalota i Klaudia Różycka.

A po biegu wszyscy znakomicie bawiliśmy się na pikniku rodzinnym, zajadając lody i ukraińskie specjały. Dochód z imprezy, 5745,50 tys. zł, zostanie przeznaczony na pomoc obywatelom Ukrainy.

Wydarzenie przygotowali OSP Lubicz, Sołectwo Lubicz Dolny, Szkoła Podstawowa w Lubiczu Dolnym, Toruńska Fundacja Nadziei oraz Fundacja Pomocy Społecznej Okruszek Szczęścia przy współudziale Urzędu Gminy Lubicz.

Więcej zdjęć znajdziecie na FB Gmina Lubicz.