Urząd Gminy Lubicz

Herb

Urząd Gminy w Lubiczu

Biuletyn Informacji Publicznej

Facebook

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Jednostki organizacyjne

MENU

Treść strony


Prawnik mieszkańcom doradza za darmo

W Urzędzie Gminy Lubicz są udzielane bezpłatne porady prawne. Kto i na jakich zasadach może z nich skorzystać?

5 sierpnia 2015 r. Sejm RP uchwalił ustawę o nieodpłatnej pomocy prawnej. Ustawa zakłada, że mogą ją otrzymać: młodzież do 26. roku życia, osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny, seniorzy po ukończeniu 65. roku życia, osoby fizyczne w okresie roku poprzedzającego korzystające ze świadczenia z pomocy społecznej, kombatanci i weterani oraz zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną.

Darmowe porady prawne w naszej gminie są udzielane w sali nr 3 budynku B Urzędu Gminy (ul. Toruńska 24) w Lubiczu Dolnym w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 10.00-14.00.

Pomoc dotyczy tylko określonych w ustawie kategorii spraw. Co zatem obejmuje? Poinformowanie o przysługujących uprawnieniach lub spoczywających obowiązkach i wskazanie sposobu rozwiązania problemu prawnego. Poza tym udzielenie pomocy w sporządzeniu projektu pisma (tylko, jeśli sprawa znajduje się na etapie przedsądowym i nie toczy się jeszcze postępowanie przygotowawcze), wszczynającego postępowanie sądowe lub sadowo-administracyjne, w sprawie ustanowienia w nich pełnomocników, a także projektu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych.

28.12.2015 r., edyt: 4.01.2016 r., 15.03.2016 r.

powrót

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.