Menu

Ułatwienia dostępu

 • Link do strony głównej

  Strona Główna
 • Kontakt

  Kontakt

  Gmina Lubicz

  Lubicz Dolny, ul. Toruńska 21
  87-162 Lubicz


  NIP: 879-261-75-06
  Kod TERYT: 0415042

  56 621 21 00
  info(at)lubicz.pl

  Uwaga! Wysyłając e-mail,  (at) należy zastąpić symbolem @
  np. nazwa@lubicz.pl

 • Odnośniki

 • Link do BIPu
 • Link do Facebooka

Menu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery


Gmina Lubicz stawia na przedsiębiorczość

Jesteś przedsiębiorcą i zamierzasz otworzyć firmę lub rozwinąć działalność? W gminie Lubicz to się opłaca! Rada gminy uchwaliła zwolnienia od podatku od nieruchomości.

Uchwała podjęta 27 stycznia to kolejny, po obniżeniu stawek od środków transportu, istotny gest samorządu Lubicza w kierunku przedsiębiorców. Tym razem na wniosek wójta rajcy uchwalili zwolnienia przedsiębiorców od podatku od nieruchomości. –Postanowiliśmy dać przedsiębiorcom dodatkowy impuls, zapraszając ich, aby związali swoją działalność z naszą gminą – mówi wójt Marek Olszewski.

Zwolnienie wynosi 35 proc. kosztów kwalifikujących, a jego okres jest uzależniony od kosztów inwestycji oraz kosztów związanych z utworzeniem nowych miejsc pracy

Warunek udzielenia regionalnej pomocy inwestycyjnej to dokonanie pisemnego zgłoszenia zamiaru skorzystania z niej jeszcze przed rozpoczęciem prac związanych z inwestycją początkową.

Zgłoszenie musi zawierać: nazwę przedsiębiorstwa, opis projektu, termin rozpoczęcia i zakończenia inwestycji, jej lokalizację oraz koszt inwestycji. Przedsiębiorca musi też zobowiązać do wniesienia własnego wkładu finansowego (25 proc.) oraz utrzymania inwestycji lub stanu zatrudnienia przez co najmniej trzy lub pięć lat. Poza tym powinien złożyć oświadczenie o brak zaległości w podatkach i opłatach oraz innych zobowiązaniach wobec gminy. Wszystkie potrzebne formularze (a także uchwałę ze szczegółami) załączamy niżej.

Jakie inwestycje podlegają zwolnieniom? To utworzenie nowego przedsiębiorstwa, zwiększenie zdolności produkcji istniejącego zakładu (np. uruchomienie kolejnej linii produkcyjnej), zmiana całościowego procesu produkcyjnego, dywersyfikacja produkcji zakładu poprzez wprowadzenie produktów dotychczas nie wytwarzanych i nabycie przedsiębiorstwa w likwidacji.

FORMULARZE DO POBRANIA

17.02.2017 r.

 

« wstecz

Banery

Stopka