Urząd Gminy Lubicz

Herb

Urząd Gminy w Lubiczu

Biuletyn Informacji Publicznej

Facebook

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Jednostki organizacyjne

MENU

Treść strony


W trosce o zdrowie mieszkańców

Gmina Lubicz sfinansuje mieszkańcom udział w dwóch programach profilaktycznych: wykrywania zakażeń WZW B i C oraz badań przesiewowych w kierunku tętniaka aorty brzusznej. Łącznie skorzysta z tego ponad 400 osób.

Rada Gminy Lubicz, na wniosek wójta Marka Olszewskiego, o przystąpieniu do programów zdecydowała 29 czerwca. Oba programy będą realizowane w partnerstwie z województwem kujawsko-pomorskim.

Badanie w ramach "Programu wykrywania zakażeń WZW B i C w województwie Kujawsko-Pomorskim" polega na pobraniu krwi. Jeszcze w tym roku w gm. Lubicz (miejsca nie są jeszcze ustalone) przeprowadzi je wyłoniony w konkursie Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rypinie. Z programu będzie mogło skorzystać 266 osób z terenu naszej gminy (u których wcześniej nie stwierdzono WZW).

W przyszłym roku Lubicz weźmie udział w „Kujawsko-Pomorskiego programie badań przesiewowych w kierunku tętniaka aorty brzusznej”. To badania USG aorty brzusznej, a także wpisana w każdy z programów edukacja indywidualna pacjentów.

Ta propozycja skierowana jest do mężczyzn w wieku 65-74 lata, palących papierosy, będących mieszkańcami gminy Lubicz. Będzie nią objętych 150 mężczyzn. Jej realizator zostanie wybrany w formie konkursu przez samorząd województwa.

O naborze do programów poinformujemy mieszkańców, m.in. poprzez ogłoszenia oraz na stronie internetowej www.lubicz.pl i na naszym profilu "Gmina Lubicz-da się lubić".

5.06.2017 r.

 

powrót

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.