Menu

Ułatwienia dostępu

 • Link do strony głównej

  Strona Główna
 • Kontakt

  Kontakt

  Gmina Lubicz

  Lubicz Dolny, ul. Toruńska 21
  87-162 Lubicz


  NIP: 879-261-75-06
  Kod TERYT: 0415042

  56 621 21 00
  info(at)lubicz.pl

  Uwaga! Wysyłając e-mail,  (at) należy zastąpić symbolem @
  np. nazwa@lubicz.pl

 • Odnośniki

 • Link do BIPu
 • Link do Facebooka

Menu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery


Budujemy kolejne gminne drogi

Gmina Lubicz wyremontowała kilka ulic w Lubiczu Dolnym. Nową nawierzchnię zyskały ul. Liliowa i Konwaliowa, a na ul. Różanej i Narcyzowej pojawiły się progi zwalniające. Co dalej?

Wiosną gmina Lubicz wyasfaltowała ul. Mostową i Spółdzielczą w Grębocinie. Kilka dni temu oddano do użytku Liliową i Konwaliową w Lubiczu Dolnym. Na obu pojawiła się nowa nawierzchnia z betonowej kostki brukowej, także chodniki i zjazdy. Jezdnie zyskały także kanalizację deszczową.

Z kolei na ul. Różanej zostały zamontowane cztery progi zwalniające (z czerwonej kostki betonowej). Podobny jeden próg znajduje się teraz na ul. Narcyzowej w Lubiczu Dolnym.

Gotowa jest także „Lipowa” w Gronowie.

Aktualnie remontowane są kolejne gminne ulice zapisane wcześniej w tegorocznym budżecie. W Lubiczu Dolnym to Akacjowa, Topolowa, Ogrodowa, Motocyklowa, Sosnowa i Brzozowa. W Krobi – ul. Orszta, w Rogowie - tzw. Pietruszkowa.

Po wykonaniu tego etapu prac robotnicy przeniosą się do Złotorii na ul. Piastów i Piaskową, w Krobi na ul. Wiejską, a także na ul. Świerkową w Młyńcu Drugim.

Gmina Lubicz dołożyła się też m.in. do budowanego w Mierzynku chodnika przy drodze powiatowej, przeznaczając na to 60 tys. zł.

Wartość samych drogowych inwestycji (plus przygotowanie projektów na kolejne) wyniosła ponad 6 mln zł.

W tym roku samorząd Lubicza za przeszło 350 tys. zł buduje też ponad 70 oświetleń drogowych.

21.09.2017 r.

« wstecz

Banery

Stopka