Urząd Gminy Lubicz

Herb

Urząd Gminy w Lubiczu

Biuletyn Informacji Publicznej

Facebook

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Jednostki organizacyjne

MENU

Treść strony


Budujemy kolejne gminne drogi

Gmina Lubicz wyremontowała kilka ulic w Lubiczu Dolnym. Nową nawierzchnię zyskały ul. Liliowa i Konwaliowa, a na ul. Różanej i Narcyzowej pojawiły się progi zwalniające. Co dalej?

Wiosną gmina Lubicz wyasfaltowała ul. Mostową i Spółdzielczą w Grębocinie. Kilka dni temu oddano do użytku Liliową i Konwaliową w Lubiczu Dolnym. Na obu pojawiła się nowa nawierzchnia z betonowej kostki brukowej, także chodniki i zjazdy. Jezdnie zyskały także kanalizację deszczową.

Z kolei na ul. Różanej zostały zamontowane cztery progi zwalniające (z czerwonej kostki betonowej). Podobny jeden próg znajduje się teraz na ul. Narcyzowej w Lubiczu Dolnym.

Gotowa jest także „Lipowa” w Gronowie.

Aktualnie remontowane są kolejne gminne ulice zapisane wcześniej w tegorocznym budżecie. W Lubiczu Dolnym to Akacjowa, Topolowa, Ogrodowa, Motocyklowa, Sosnowa i Brzozowa. W Krobi – ul. Orszta, w Rogowie - tzw. Pietruszkowa.

Po wykonaniu tego etapu prac robotnicy przeniosą się do Złotorii na ul. Piastów i Piaskową, w Krobi na ul. Wiejską, a także na ul. Świerkową w Młyńcu Drugim.

Gmina Lubicz dołożyła się też m.in. do budowanego w Mierzynku chodnika przy drodze powiatowej, przeznaczając na to 60 tys. zł.

Wartość samych drogowych inwestycji (plus przygotowanie projektów na kolejne) wyniosła ponad 6 mln zł.

W tym roku samorząd Lubicza za przeszło 350 tys. zł buduje też ponad 70 oświetleń drogowych.

21.09.2017 r.

powrót

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.