Urząd Gminy Lubicz

Herb

Urząd Gminy w Lubiczu

Biuletyn Informacji Publicznej

Facebook

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Jednostki organizacyjne

MENU

Treść strony


W Lubiczu studiują sportowcy światowej sławy

- Jako samorząd z ogromną satysfakcją patrzymy na studentów kształcących się w tej uczelni – mówił wójt Lubicza Marek Olszewski podczas inauguracji nowego roku akademickiego w Wydziale Zamiejscowym pruszkowskiej Wyższej Szkoły Kultury Fizycznej i Turystyki. W uczelni studiują mistrzowie sportu. Kto poza Michałem Kwiatkowskim?

 

  – Trzy lata temu wspólnie otwieraliśmy to miejsce, a dziś widzimy tu również tych, którzy w czerwcu będą bronić dyplomu licencjata. Serdecznie dziękuję za tę współpracę pomiędzy szkołą a gminą. Wykonujecie państwo piękną pracę – nie tylko dla studentów, ale i dla całego regionu – mówił wójt 8 października na uroczystym otwarciu kolejnego roku akademickiego w Lubiczu Górnym.

 

– Bardzo się cieszę, że ponownie będziemy mogli realizować zadania związane z aktywnością i sportem, które w naszym życiu odgrywają ogromną rolę. Jednak sukcesu Wyższej Szkoły Kultury Fizycznej i Turystyki nie byłoby bez naszego partnera – gminy Lubicz z wójtem na czele. Rozpoczynamy ten rok z nadzieją na dalsze wspólne działania i wielkie sukcesy - podkreślała rektor dr Ewa Strupińska-Thor, prof. WSKFiT.

 

W uczelni studiuje ok. 150 sportowców, w tym wielu światowej sławy, m.in. kolarze Michał Kwiatkowski, Maciej Bodnar, Katarzyna Niewiadoma, Paweł Poljański, Daria Pikulik czy Nikol Płosaj, żużlowiec Paweł Przedpełski czy łyżwiarka figurowa Natalia Kaliszek.

 

Tradycyjnie inauguracja roku akademickiego połączona była z Integracyjnym Kryterium Asów Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Mistrzostwami Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

11.10.2017 r.

powrót

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.