Menu

Ułatwienia dostępu

 • Link do strony głównej

  Strona Główna
 • Kontakt

  Kontakt

  Gmina Lubicz

  Lubicz Dolny, ul. Toruńska 21
  87-162 Lubicz


  NIP: 879-261-75-06
  Kod TERYT: 0415042

  56 621 21 00
  info(at)lubicz.pl

  Uwaga! Wysyłając e-mail,  (at) należy zastąpić symbolem @
  np. nazwa@lubicz.pl

 • Odnośniki

 • Link do BIPu
 • Link do Facebooka

Menu

Nawigacja

Treść

Galeria zdjęć

Banery


W Lubiczu studiują sportowcy światowej sławy

- Jako samorząd z ogromną satysfakcją patrzymy na studentów kształcących się w tej uczelni – mówił wójt Lubicza Marek Olszewski podczas inauguracji nowego roku akademickiego w Wydziale Zamiejscowym pruszkowskiej Wyższej Szkoły Kultury Fizycznej i Turystyki. W uczelni studiują mistrzowie sportu. Kto poza Michałem Kwiatkowskim?

 

  – Trzy lata temu wspólnie otwieraliśmy to miejsce, a dziś widzimy tu również tych, którzy w czerwcu będą bronić dyplomu licencjata. Serdecznie dziękuję za tę współpracę pomiędzy szkołą a gminą. Wykonujecie państwo piękną pracę – nie tylko dla studentów, ale i dla całego regionu – mówił wójt 8 października na uroczystym otwarciu kolejnego roku akademickiego w Lubiczu Górnym.

 

– Bardzo się cieszę, że ponownie będziemy mogli realizować zadania związane z aktywnością i sportem, które w naszym życiu odgrywają ogromną rolę. Jednak sukcesu Wyższej Szkoły Kultury Fizycznej i Turystyki nie byłoby bez naszego partnera – gminy Lubicz z wójtem na czele. Rozpoczynamy ten rok z nadzieją na dalsze wspólne działania i wielkie sukcesy - podkreślała rektor dr Ewa Strupińska-Thor, prof. WSKFiT.

 

W uczelni studiuje ok. 150 sportowców, w tym wielu światowej sławy, m.in. kolarze Michał Kwiatkowski, Maciej Bodnar, Katarzyna Niewiadoma, Paweł Poljański, Daria Pikulik czy Nikol Płosaj, żużlowiec Paweł Przedpełski czy łyżwiarka figurowa Natalia Kaliszek.

 

Tradycyjnie inauguracja roku akademickiego połączona była z Integracyjnym Kryterium Asów Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Mistrzostwami Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

11.10.2017 r.

« wstecz

Banery

Stopka