Urząd Gminy Lubicz

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Jednostki organizacyjne

Losowe zdjęcie

Treść strony

Oddając krew, pomagasz potrzebującym

Dnia 6 maja 2017 r. w godz. 12-16  w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubiczu Dolnym, ul. Szkolna 7 (świetlica szkolna)  będzie można oddać krew. 


28 kwietnia 2017 r.  w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubiczu Dolnym odbyła się uroczysta akademia z okazji świąt majowych: Święta Pracy, Święta Flagi i Święta Konstytucji.


28 kwietnia 2017 r. odbędzie się XXXIII sesja Rady Gminy Lubicz

Dla uczczenia polskich świąt majowych - obchodzonego 2 maja Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz obchodzonego dzień później Święta Narodowego Trzeciego Maja ustanowionego w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów, Radni postanowili podkreślić charakter i wagę obchodzonych świąt państwowych wystrojem sali narad urzędu gminy Lubicz, w której odbędą się obrady.


Promujemy tereny inwestycyjne w gminie Lubicz

W dniach 21-23 kwietnia pracownicy Urzędu Gminy Lubicz uczestniczyli w targach terenów inwestycyjnych "Investate Poland" na terenie Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą


Wiosenny Bal Dobroczynny

22 kwietnia 2017 r. z inicjatywy Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Młyńcu Pierwszym wspólnie z Dyrektor Szkoły Panią Mariolą Marcinkowską oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w gościnnej sali remizy odbył się Wiosenny Bal Dobroczynny. Ta wyjątkowa impreza odbyła się pod patronatem Przewodniczącej Rady Gminy Pani Hanny Anzel. W ten niezwykły wieczór w pięknej wiosennej dekoracji przygotowanej przez Panią Magdalenę Muchewicz i Panią Beatę Wodarę wspólnie bawili się rodzice, nauczyciele oraz liczni sponsorzy i przyjaciele szkoły.


Nowe nasadzenia drzew w Gronowie

W dniach 20-21.04.2017 r. na terenie działek stanowiących własność Gminy Lubicz w m. Gronowo zostało nasadzonych 30 sztuk drzew gatunku śliwa czerwonolistna.


Gmina Lubicz wzbogaciła się o nowe nasadzenia na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Grabowcu

W dniu 19.04.2017 r. na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Grabowcu nasadzono drzewa w ilości 436 sztuk gatunków: żywotnik (szmaragd i brabant), jarząb pospolity, śliwa czerwonolistna, głóg


Główny Urząd Satystyczny w Bydgoszczy przeprowadza konsultacje społeczne dotyczące spisu rolnego w 2020 r.


Komunikat o zagrożeniu upraw roślinnych


Stare szafy, umywalki czy dywany. Co z nimi zrobić?

W dniach od 2 do 10 maja z terenu gminy Lubicz będą zabierane odpady wielkogabarytowe. Ilość odpadów do Referatu Gospodarki Odpadami należy zgłosić najpóźniej pięć dni przed planowanym terminem wywozu.


Majowa zabawa przy ognisku

13 maja w świetlicy w Krobi odbędzie się II Gminna bezalkoholowa majówka organizowana przez Grupę AA Drwęca.


Wójt: - Zmiany powinny być zgodne z Konstytucją

„Działania związane z centralizowaniem zadań publicznych nie są naszym zdaniem do pogodzenia z tym ustrojem państwa, do którego przywykliśmy, tworząc samorząd przez 27 lat” – mówił podczas marcowego posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu jej współprzewodniczący i wójt Lubicza Marek Olszewski.


Szambo należy zgłosić do ewidencji

Przypominamy o obowiązku wypełnienia i dostarczenia do Urzędu Gminy Lubicz pok. nr 1 (parter) druku „Zgłoszenie do ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb) i przydomowych oczyszczalni ścieków”.

Zarząd Dróg, Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej w Lubiczu informuje, że rozpoczęły się prace związane z wiosennymi remontami dróg gruntowych. Jeśli warunki pogodowe pozwolą, to prace zostaną zakończone do końca kwietnia 2017 r.


Uczeń nietypowy, czyli wyjątkowy

Co zrobić, by uczniowi się chciało? Jak go wspierać w osiągnięciu celu? Jak uczyć, by faktycznie nauczyć? Na te i inne ważne pytania znajdziecie odpowiedź w Lubiczu Górnym na konferencji dotyczącej pracy z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.


Ciekawe popołudnie? Wybierz się na warsztaty

Wszystkich chętnych zapraszamy na zajęcia kreatywne, które w świetlicach odbywają się bezpłatnie w ramach przeciwdziałania alkoholizmowi.


Wyjazdy na basen solankowy [nowe terminy]

Gmina Lubicz proponuje mieszkańcom wyjazdy na basen solankowy do Ciechocinka. Chętnych prosimy o zapoznanie się z informacjami na ten temat. Liczba miejsc ograniczona.


Gmina Lubicz stawia na przedsiębiorczość

Jesteś przedsiębiorcą i zamierzasz otworzyć firmę lub rozwinąć działalność? W gminie Lubicz to się opłaca! Rada gminy uchwaliła zwolnienia od podatku od nieruchomości.


Usuwanie drzew i krzewów

Referat Rolnictwa i Ochrony Środowiska UG Lubicz, informuje, że w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 16 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody i ustawy o lasach (Dz. U. z 2016 r. poz. 2249) od 1 stycznia 2017 r. nie jest wymagane uzyskanie zezwolenia właściwego organu na usunięcie:


Konserwator zabytków musi wyrazić zgodę

Na usunięcie drzew i krzewów wpisanych do rejestru zabytków trzeba uzyskać pozwolenie wojewódzkiego konserwatora zabytków. Więcej w piśmie na ten temat.


Kącik adopcyjny dla zwierząt

Na naszej stronie utworzyliśmy kącik adopcyjny. Zainteresowanych zapraszamy tu: https://www.lubicz.pl/6929,poszukuja-nowego-domu.html


Prawnik mieszkańcom doradza za darmo

W Urzędzie Gminy Lubicz są udzielane bezpłatne porady prawne. Kto i na jakich zasadach może z nich skorzystać?


Skorzystaj z pomocy terapeuty uzależnień

W naszej gminie działa Punkt Konsultacyjny dla osób uzależnionych i współuzależnionych.


SMS od gminy? Wystarczy wyrazić zgodę

Najważniejsze informacje z Urzędu Gminy Lubicz możesz dostawać na swój telefon. Co należy zrobić? To bardzo proste.

Kontakt