Urząd Gminy Lubicz

Herb

Urząd Gminy w Lubiczu

Biuletyn Informacji Publicznej

Facebook

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Jednostki organizacyjne

MENU

Losowe zdjęcie

Treść strony


Mycie pojemników na bioodpady w Grębocinie

21 października w Grębocinie będą myte pojemniki na bioodpady. Przypominamy o wystawianiu pojemników przed posesje o godz. 6 rano.

20 października z powodu udziału w XVII Kongresie Gmin Wiejskich, przewodnicząca Rady Gminy Lubicz Hanna Anzel nie będzie pełniła dyżuru radnego w urzędzie gminy. Natomiast 27 października z powodu komisji połączonych i sesji przewodnicząca będzie dyżurowała w urzędzie w godzinach 8.00 – 9.00.


Dla zainteresowanych tematyką opieki nad starszymi

Mieszkańców zainteresowanych tematyką opieki nad osobami starszymi oraz przewlekle chorymi 9 listopada serdecznie zapraszamy na konferencję "Wspieram świadomie".


Wizyta w klasie Laboratorium Przyszłości w Brukseli

Wielkim otwarciem naszego projektu Erasmus+ był wyjazd sześciu nauczycieli z naszej gminy do Brukseli. Dołączyli oni do 33 nauczycieli z 11 krajów, aby poszerzać swoją wiedzę o nauczaniu programowania. Grupa miała okazję zobaczyć innowacyjne narzędzia i metody nauczania programowania.


Ekonomia jest dla każdego!

Jak oszczędzać? Jak inwestować? Jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci? Tego bankowscy wolontariusze będą uczyć młodzież i seniorów z naszej gminy.


Świetlice pełne pasji.  Dołącz do nas

Gra GO, warsztaty kreatywne i zabawy sportowe. W świetlicach i szkołach odbywają się bezpłatne dla mieszkańców zajęcia w ramach przeciwdziałania alkoholizmowi  (październik-grudzień). Zachęcamy do udziału.


Już w grudniu Mistrzostwa Lubicza w Futsalu

Sympatyków halowej piłki nożnej 2 i 9 grudnia zapraszamy do  hali sportowej  Szkoły Podstawowej w Lubiczu Górnym, gdzie odbędą się  XI  Mistrzostwa Lubicza w Futsalu.


Zapisz się na warsztaty zaduszkowe

Lokalna Grupa Działania "Podgrodzie Toruńskie" zaprasza mieszkańców gmin Lubicz, Obrowo i Wielka Nieszawka po 50. roku życia na warsztat „Tradycje zaduszkowe” (wykonanie tradycyjnych wiązanek zaduszkowych).


Nagrody dla nauczycieli. Kto został uhonorowany?

- To państwo macie wpływ na kształtowanie młodego pokolenia – mówił wójt Marek Olszewski na spotkaniu z okazji Dnia Edukacji Narodowej.


W gminie Lubicz żyje nam się dobrze

Halina i Marian Tabor z Grębocina oraz Danuta i Jan Wierzba z Młyńca Pierwszego świętowali 50-lecie małżeństwa. Medale za długoletnie pożycie w imieniu Prezydenta RP wręczył im wójt Marek Olszewski.


Ogólnopolska akcja dla zdrowia nerek

Zachęcamy do zapoznania się z informacją dotyczącą bezpłatnych badań krwi, dla osób powyżej 50. roku życia, pozwalających na wykrycie schorzenia nerek we wczesnych stadiach.


W Lubiczu studiują sportowcy światowej sławy

- Jako samorząd z ogromną satysfakcją patrzymy na studentów kształcących się w tej uczelni – mówił wójt Lubicza Marek Olszewski podczas inauguracji nowego roku akademickiego w Wydziale Zamiejscowym pruszkowskiej Wyższej Szkoły Kultury Fizycznej i Turystyki. W uczelni studiują mistrzowie sportu. Kto poza Michałem Kwiatkowskim?


„Stop przemocy”. Pozwól sobie pomóc

Jeżeli potrzebujecie wsparcia psychologa, specjalisty ds. przeciwdziałania przemocy czy prawnika, koniecznie przeczytajcie tę informacje.


Wyróżnienie dla spółdzielni Lubiczanka

3 i 4 października w Toruniu odbyło się Międzynarodowe Forum Ekonomii Społecznej oraz  Targi Ekonomii Społecznej, na których doświadczenia gminy Lubicz w zakresie  współpracy z przedsiębiorstwem społecznym  i ofertę swoich usług prezentowała Spółdzielnia Socjalna „Lubiczanka”.

Informujemy, że od 9 października rozpocznie się realizacja prac drogowych na ulicach Piaskowa i Piastów w Złotorii.


Zbadaj się. To nic nie kosztuje

W październiku w Grębocinie i Lubiczu Górnym będą przeprowadzone bezpłatne badania, które mają na celu wykrycie wirusowego zapalenia wątroby. Zapisy trwają! Liczba miejsc ograniczona.


Każdego dnia odpowiadała na potrzeby drugiego człowieka

Po 44 latach pracy zawodowej na zasłużoną emeryturę odeszła Krystyna Sikorska. W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lubiczu przepracowała 22 lata jako opiekunka osób starszych i chorych.

Szanowni  Mieszkańcy, przypominamy o terminowym uiszczaniu opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz o regulowaniu zaległości. W przypadku nieopłacenia zaległości zostanie wszczęte postępowanie egzekucyjne w celu przymusowego ściągnięcia zaległości, które wiąże się z obowiązkiem uiszczenia dodatkowych kosztów.


Budujemy kolejne gminne drogi

Gmina Lubicz wyremontowała kilka ulic w Lubiczu Dolnym. Nową nawierzchnię zyskały ul. Liliowa i Konwaliowa, a na ul. Różanej i Narcyzowej pojawiły się progi zwalniające. Co dalej?


Zapraszamy na wspólny wyjazd do Ciechocinka

Wznawiamy wyjazdy na basen Szpitala nr 1 ul. al. Armii Krajowej 6 w Ciechocinku. Wejściówka 10 zł od osoby, przejazd finansuje gmina.


Szkoła w Lubiczu Dolnym ma swojego patrona

"Wychowywać z miłością" - takie słowa bł. ks. Władysława Bukowińskiego – patrona Szkoły Podstawowej w Lubiczu Dolnym znalazły się na jej sztandarze.

W związku remontem ulicy Topolowej w Lubiczu Dolnym oraz brakiem możliwości odbioru odpadów spod posesji, informujemy, że na rogu ulic Topolowej i Kolejowej został podstawiony kontener, do którego mieszkańcy ulicy Topolowej mogą wrzucać odpady zmieszane. Kontener będzie udostępniony do czasu zakończenia remontu drogi.


PSZOK dla mieszkańców gminy Lubicz

PSZOK, czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych to miejsce, do którego mieszkańcy gminy mogą bezpłatnie oddać posegregowane odpady komunalne.


W świetlicy w Grabowcu spotkasz się z psychologiem

Uwaga mieszkańcy Grabowca  - raz w tygodniu bezpłatnie można porozmawiać z psychologiem. O jakich sprawach?


Przystąpienie do kolejnej aktualizacji PGN dla gminy Lubicz

Zwracamy się do zainteresowanych m.in. instytucji, przedsiębiorców oraz wspólnot mieszkaniowych, mieszkańców zamierzających realizować projekt z zakresu gospodarki niskoemisyjnej o zgłaszanie planowanych przedsięwzięć do Planu Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN) dla gminy Lubicz.


Zmiany w zakresie usuwania drzew

17 czerwca weszły w życie zmiany w ustawie o ochronie przyrody (Dz. U. 2017.1074).


W trosce o zdrowie mieszkańców

Gmina Lubicz sfinansuje mieszkańcom udział w dwóch programach profilaktycznych: wykrywania zakażeń WZW B i C oraz badań przesiewowych w kierunku tętniaka aorty brzusznej. Łącznie skorzysta z tego ponad 400 osób.


Szkody łowieckie. Gdzie i komu je zgłosić?

Informacja dla rolników dotycząca miejsca i trybu dokonywania zgłoszeń i zasad szacowania szkód wyrządzonych przez: dziki, łosie, jelenie, daniele i sarny.


Szambo należy zgłosić do ewidencji

Przypominamy o obowiązku wypełnienia i dostarczenia do Urzędu Gminy Lubicz pok. nr 1 (parter) druku „Zgłoszenie do ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb) i przydomowych oczyszczalni ścieków”.


Gmina Lubicz stawia na przedsiębiorczość

Jesteś przedsiębiorcą i zamierzasz otworzyć firmę lub rozwinąć działalność? W gminie Lubicz to się opłaca! Rada gminy uchwaliła zwolnienia od podatku od nieruchomości.


Konserwator zabytków musi wyrazić zgodę

Na usunięcie drzew i krzewów wpisanych do rejestru zabytków trzeba uzyskać pozwolenie wojewódzkiego konserwatora zabytków. Więcej w piśmie na ten temat.


Kącik adopcyjny dla zwierząt

Na naszej stronie utworzyliśmy kącik adopcyjny. Zainteresowanych zapraszamy tu: https://www.lubicz.pl/6929,poszukuja-nowego-domu.html


Prawnik mieszkańcom doradza za darmo

W Urzędzie Gminy Lubicz są udzielane bezpłatne porady prawne. Kto i na jakich zasadach może z nich skorzystać?


Skorzystaj z pomocy terapeuty uzależnień

W naszej gminie działa Punkt Konsultacyjny dla osób uzależnionych i współuzależnionych.


SMS od gminy? Wystarczy wyrazić zgodę

Najważniejsze informacje z Urzędu Gminy Lubicz możesz dostawać na swój telefon. Co należy zrobić? To bardzo proste.

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.