Treść strony

  • Tak może wyglądać pumptrack w Lubiczu Górnym (zdjęcie...

W gminie Lubicz jest kilkadziesiąt placów zabaw. W większości z nich znajdują się także siłownie zewnętrzne, m.in. w Młyńcu Drugim, Krobi, Rogówku, Grabowcu, Grębocinie, Gronowie, Rogowie, Kopaninie, Nowej Wsi, Złotorii czy Lubiczu Dolnym. 

Urząd Gminy Lubicz pracuje nad utworzeniem atrakcyjnego i nowoczesnego miejsca rekreacji w Lubiczu Górnym, które ma być gotowe w 2020 roku. Poza placem zabaw dla dzieci, złożonego z ciekawych i nowoczesnych elementów, w projektowanej przestrzeni ma znaleźć się też duży pumptrack dla młodzieży (podobny do tego na Rubinkowie) oraz wydzielony ze względów bezpieczeństwa minitor dla mniejszych dzieci. Powstać mają także rampy i poręcz dla rolkarzy. Wizja lokalna z przedstawicielem jednej z firm budujących takie urządzenia potwierdziła, że założenia zespołu są możliwe do realizacji.

Zaplanowano również ogólne zagospodarowanie terenu w zieleń – trawę z rolki i nasadzenia krzewów. Ważnym elementem projektu jest także automatyczna publiczna toaleta – damska, męska oraz dla niepełnosprawnych z przewijakiem dla najmłodszych.