Treść strony

Wszystkie aktualności (widok archiwalny)

Stronicowanie

 • Premie dla młodych rolników - szkolenie

  Premie dla młodych rolników - szkolenie

  2023.05.10

  Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza rolników na szkolenie pn. „Premie dla młodych rolników – zasady udzielania pomocy”, które odbędzie się 16 maja o godz. 10.00.

   

 • Zapraszamy do udziału w II turze konsultacji społecznych SUMP dla MOFT

  Zapraszamy do udziału w II turze konsultacji społecznych SUMP dla MOFT

  2023.05.04

  Prace nad Planem Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia (SUMP dla MOFT) wkraczają w nową fazę. Po diagnozie stanu istniejącego i wstępnej strategii rozwoju zaczyna się planowanie przyszłości.

 • Życzenia od wójta gminy z okazji Dnia Strażaka

  Życzenia od wójta gminy z okazji Dnia Strażaka

  2023.05.04

  - Z okazji Waszego święta, którego patronem jest Św. Florian, składam Państwu życzenia zdrowia, sił i determinacji w pełnieniu trudnej służby strażaka ochotnika (…) Z wdzięcznością dla Was wszystkich tworzących środowisko Ochotniczych Straży Pożarnych  - wójt Marek Nicewicz.

 • Wywóz śmieci w okresie majówki

  Wywóz śmieci w okresie majówki

  2023.04.25

  Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o. o. w Toruniu informuje, że ze względu na długi weekend majowy zmianie ulegną terminy odbioru odpadów w okresie od 1 do 5 maja. Przypominamy też, że 29 kwietnia będzie odbiór segregacji.

 • Konkurs AmberOne Blisko Nas

  Konkurs AmberOne Blisko Nas

  2023.04.24

  Zarządca Autostrady A1 zaprasza do udziału w konkursie, który ma na celu wspieranie inicjatyw w gminach położonych wzdłuż AmberOne. To oznacza, że mogą wziąć w nim udział także stowarzyszenia, biblioteki, koła czy OSP również z naszej gminy.

 • Europejski Tydzień Szczepień

  Europejski Tydzień Szczepień

  2023.04.22

  W dniach 24 do 30 kwietnia obchodzimy Europejski Tydzień Szczepień. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Toruniu organizuje stoisko edukacyjno-informacyjne, gdzie będziemy mogli uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące szczepień ochronnych.

 • Kwietniowa sesja Rady Gminy Lubicz

  Kwietniowa sesja Rady Gminy Lubicz

  2023.04.22

  LVII sesja Rady Gminy Lubicz odbędzie się 27 kwietnia (czwartek) o godz. 12.00 w sali nr 4 Urzędu Gminy Lubicz. W załączeniu proponowany porządek obrad oraz link do transmisji.

   

 • Jak możesz skorzystać z pieniędzy unijnych?

  Jak możesz skorzystać z pieniędzy unijnych?

  2023.04.19

  26 kwietnia w godz. 9.00-11.30 do naszej gminy zawita mobilny punkt informacyjny o funduszach europejskich. Tutaj dowiecie się o możliwościach wsparcia z pieniędzy unijnych m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej, jej rozwój lub szkolenia.

 • Krwiodawcy, zbliża się kolejna akcja

  Krwiodawcy, zbliża się kolejna akcja

  2023.04.17

  22 kwietnia do Lubicza Dolnego przyjedzie krwiobus. Specjalny autobus, w którym można oddać krew będzie na chętnych czekał na parkingu przed USC w godzinach 10.00-14.00.

   

 • Co jest atutem gminy? Jakie są jej wady?

  Co jest atutem gminy? Jakie są jej wady?

  2023.04.07

  Lokalna Grupa Działania "Podgrodzie Toruńskie" zaprasza mieszkańców Gminy Lubicz do wypełnienia "Ankiety konsultacyjnej Lokalnej Strategii Rozwoju LGD Podgrodzie Toruńskie na lata 2023-2027". 

Stronicowanie