Treść strony

Wszystkie aktualności (widok archiwalny)

Stronicowanie

 • Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  2023.10.13

  - Dziękujemy nauczycielom za codzienną pracę i życzymy, by nigdy nie zabrakło im sił i determinacji, by kształtować młode umysły i serca - nawet, gdy jest to trudne i męczące - napisał wójt Marek Nicewicz.

   

 • Susza rolnicza 2023. Informacja dot. szacowania strat w uprawach

  Szacowanie strat w uprawach [Aktualizacja]

  2023.10.11

  W tym roku zostały wprowadzone zmiany w sposobie szacowania suszy rolniczej - o czym już Państwa informowaliśmy, a teraz minister rolnictwa i rozwoju wsi przedłużył termin składania wniosków do 30 października.

 • Zrób bombkę z materiałów wtórnych

  Zrób bombkę z materiałów wtórnych

  2023.10.05

  Referat Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Lubicz zaprasza przedszkolaków i uczniów do udziału w konkursie plastycznym „Nasza Gmina - Nasze Środowisko – cuda z recyklingu”. Na prace czekamy do 30 października, a na was czekają atrakcyjne nagrody.

 • Wyścig kolarski już w październiku

  Wyścig kolarski już w październiku

  2023.09.27

  7 października w Młyńcu Drugim odbędzie się Wyścig Kolarski „Kryterium Asów”. Ruch na trasie będzie częściowo ograniczony w trakcie przejazdu kolumny wyścigu, po nim służby zabezpieczające zezwolą na przejazd samochodów.

 • Sesja Rady Gminy Lubicz

  Sesja Rady Gminy Lubicz

  2023.09.26

  LXI sesja Rady Gminy Lubicz, która odbędzie się 27 września 2023 r. (środa) o godz. 12.00 w sali nr 4 Urzędu Gminy Lubicz. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z proponowanym porządkiem obrad oraz do oglądania transmisji.

   

 • Policja. Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

  Policja. Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

  2023.09.19

  Komendant Komisariatu Policji w Dobrzejewicach Tomasz Markowski zaprasza mieszkańkańców naszej gminy na debatę "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie". Debata odbędzie się 5 października o godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej (ul. Aleja Lipowa 29) w Obrowie.

 • Jesienny wywóz gabarytów

  Jesienny wywóz gabarytów

  2023.09.15

  W październiku organizujemy odbiór gabarytów. Osoby, które chcą pozbyć się starych mebli, kanap, stołu czy krzeseł powinny to zgłosić do Referatu Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Dróg najpóźniej pięć dni przed planowanym terminem wywozu.

 • MOFT. III tura konsultacji społecznych

  MOFT. III tura konsultacji społecznych

  2023.09.06

  W imieniu organizatorów 19 września zapraszamy na III turę konsultacji społecznych, w czasie których będzie można porozmawiać o Projekcie Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia (SUMP dla MOFT). 

 • Wrześniowa sesja Rady Gminy Lubicz

  Wrześniowa sesja Rady Gminy Lubicz

  2023.09.05

  LX sesja Rady Gminy Lubicz odbędzie się 7 września 2023 r. (czwartek) o godz. 12.00 w sali nr 4 Urzędu Gminy Lubicz. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z proponowanym porządkiem obrad.

 • Szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie

  Szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie

  2023.08.24

  Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że między 11 a 20 września na terenie powiatu, w tym gminy Lubicz, zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. W tym okresie nie należy swobodnie wypuszczać psów i kotów.

Stronicowanie