Treść strony

Wszystkie aktualności (widok archiwalny)

Stronicowanie

 • Będą trenować pod okiem gwiazd sportu

  Trening pod okiem gwiazd sportu

  2023.10.20

  7 listopada w Zespole Szkół CKU w Gronowie odbędzie się edycja Hooop Spoort, na którą Fundacja Klub Polskiej Lekkiej Atletyki wraz z gminą zapraszają uczniów klas IV-VI SP. Młodzież będzie rywalizować w konkurencjach indywidualnych, a reprezentacje szkół zmierzą się w sztafecie.

 • Najpierw pobór krwi, potem festiwal ekologiczny

  Najpierw pobór krwi, potem festiwal ekologiczny

  2023.10.19

  Na sobotni Festiwal Ekologiczny Sołectwa Lubicz Dolny zapraszają sołtys i Rada Sołecka Lubicza Dolnego oraz Teresa Klawińska i Marcin Różycki - radni gminni. 21 października odbędzie się także pobór krwi.

 • VI Przegląd Piosenki Biesiadnej

  VI Przegląd Piosenki Biesiadnej

  2023.10.18

  20 października po raz kolejny zespoły i chóry seniorskie działające na terenie gminy Lubicz mają okazję spotkać się i obejrzeć swoje prezentacje artystyczne. Wystąpi sześć grup z Lubicza Dolnego. Lubicza Górnego i Grębocina.

 • Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  2023.10.13

  - Dziękujemy nauczycielom za codzienną pracę i życzymy, by nigdy nie zabrakło im sił i determinacji, by kształtować młode umysły i serca - nawet, gdy jest to trudne i męczące - napisał wójt Marek Nicewicz.

   

 • Susza rolnicza 2023. Informacja dot. szacowania strat w uprawach

  Szacowanie strat w uprawach [Aktualizacja]

  2023.10.11

  W tym roku zostały wprowadzone zmiany w sposobie szacowania suszy rolniczej - o czym już Państwa informowaliśmy, a teraz minister rolnictwa i rozwoju wsi przedłużył termin składania wniosków do 30 października.

 • Zrób bombkę z materiałów wtórnych

  Zrób bombkę z materiałów wtórnych

  2023.10.05

  Referat Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Lubicz zaprasza przedszkolaków i uczniów do udziału w konkursie plastycznym „Nasza Gmina - Nasze Środowisko – cuda z recyklingu”. Na prace czekamy do 30 października, a na was czekają atrakcyjne nagrody.

 • Wyścig kolarski już w październiku

  Wyścig kolarski już w październiku

  2023.09.27

  7 października w Młyńcu Drugim odbędzie się Wyścig Kolarski „Kryterium Asów”. Ruch na trasie będzie częściowo ograniczony w trakcie przejazdu kolumny wyścigu, po nim służby zabezpieczające zezwolą na przejazd samochodów.

 • Sesja Rady Gminy Lubicz

  Sesja Rady Gminy Lubicz

  2023.09.26

  LXI sesja Rady Gminy Lubicz, która odbędzie się 27 września 2023 r. (środa) o godz. 12.00 w sali nr 4 Urzędu Gminy Lubicz. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z proponowanym porządkiem obrad oraz do oglądania transmisji.

   

 • Policja. Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

  Policja. Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

  2023.09.19

  Komendant Komisariatu Policji w Dobrzejewicach Tomasz Markowski zaprasza mieszkańkańców naszej gminy na debatę "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie". Debata odbędzie się 5 października o godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej (ul. Aleja Lipowa 29) w Obrowie.

 • Jesienny wywóz gabarytów

  Jesienny wywóz gabarytów

  2023.09.15

  W październiku organizujemy odbiór gabarytów. Osoby, które chcą pozbyć się starych mebli, kanap, stołu czy krzeseł powinny to zgłosić do Referatu Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Dróg najpóźniej pięć dni przed planowanym terminem wywozu.

Stronicowanie