Treść strony

Kąpielisko będzie otwarte od 27 czerwca do 30 sierpnia

Latem ponownie zaprosimy mieszkańców i gości nad jezioro w Józefowie. Szykują się zmiany. Jakie? 

- Przygotowania kąpieliska na 2020 rok tak naprawdę rozpoczęliśmy tuż po zamknięciu plaży w ubiegłym roku – mówi Jarosław Nadolski, kierownik Referatu Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Gminy Lubicz. – Zrobiliśmy podsumowanie, zebraliśmy i spisaliśmy wnioski, przygotowaliśmy wstępny projekt na ten rok, by następnie rozpocząć konkretne działania.

Zorganizowanie kąpieliska, to także określona procedura i szereg formalności, które Referat Rolnictwa i Ochrony Środowiska zaczął już na jesieni.

W ubiegłym roku pilotażowo przygotowaliśmy „miejsce czasowo wyznaczone do kąpieli”. Okazało się, że pomysł otwarcia plaży spotkał się z ogromną aprobatą mieszkańców. Tym razem przygotowujemy dla Państwa kąpielisko z prawdziwego zdarzenia. Tegoroczne, oczywiście strzeżone, kąpielisko w Józefowie, pisane już bez cudzysłowu, ma być otwarte od 27 czerwca do 30 sierpnia. Zdradzimy kilka szczegółów.

Plaża będzie poszerzona, a brodzik dla najmłodszych powiększony. W planach jest też postawienie przebieralni oraz większej liczby toalet. Gmina stara się o pozyskanie dodatkowego terenu pod powiększenie parkingu. Mieszkańcom i gościom chcemy także zaproponować szerszą ofertę gastronomiczną oraz rozrywkową, np. weekend z kinem letnim.

24.02.2020

drukuj (Kąpielisko będzie otwarte od 27 czerwca do 30 sierpnia)

« wstecz