Treść strony

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Przedszkole. W tym roku mają być fundamenty

  Ruszy budowa przedszkola w Lubiczu Górnym

  2023.03.31

  Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się przebudowa Przedszkola Publicznego „Chatka Puchatka” w Lubiczu Górnym. Powstanie w nim sześć oddziałów przedszkolnych oraz dwa oddziały żłobka.

 • Bioodpady będą odbierane częściej

  Bioodpady będą odbierane częściej

  2023.03.31
  1 kwietnia (sobota) rusza cotygodniowy odbiór bioodpadów w sołectwach o zabudowie zwartej. Za tydzień bioodpady zostaną odebrane również z pozostałych sołectw. Pojemniki wystawiamy przed godziną 6.00.
 • Niebawem pobór do wojska

  Niebawem pobór do wojska

  2023.03.31

  17 kwietnia na terenie województwa kujawsko-pomorskiego rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa. Powiatowa komisja lekarska dla naszej gminy będzie się mieścić w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży przy ul. Władysława Łokietka 3 w Toruniu.

 • Ceremonia wręczenia umów. Fot. Mikołaj Kuras

  Jest umowa z marszałkiem! Nowe atrakcje nad jeziorem

  2023.03.30

  W tym roku ponownie zaprosimy mieszkańców do korzystania z gminnego kąpieliska w Józefowie. Wypoczywającym zaproponujemy kolejne atrakcje m.in. plac zabaw „Statek piracki" oraz nowy sprzęt pływający.

 • Ulica Szkolna. Projektant rozpoczyna pracę

  Ulica Szkolna. Projektant rozpoczyna pracę

  2023.03.28

  Przyszedł czas na budowę długo wyczekiwanej ul. Szkolnej w Grębocinie. Dziś wójt Marek Nicewicz podpisał umowę z projektantem na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej tej inwestycji.

 • Akcja szczepienia lisów przeciw wściekliźnie

  Akcja szczepienia lisów przeciw wściekliźnie

  2023.03.23

  Od 27 marca do 14 kwietnia na terenie gmin Lubicz, Obrowo i Czernikowo zostanie przeprowadzona akcja mająca na celu zaszczepienie lisów przeciw wściekliźnie. Szczepionki będą umieszczone w przynętach wyłożonych na terenach niezabudowanych. 

 • Sanitarny odstrzał dzików

  Sanitarny odstrzał dzików

  2023.03.21

  Prosimy o zapoznanie się rozporządzeniem wojewody w sprawie sanitarnego odstrzału dzików na obszarze zagrożonym wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń. Apelujemy również o zachowanie ostrożności w terenach leśnych.

 • Młodzież zapobiega pożarom

  Młodzież zapobiega pożarom

  2023.03.20

  18 marca w świetlicy wiejskiej w Krobi odbył się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Z naszej gminy najwyżej uplasowały się Weronika Szulc, zdobywając II miejsce w kategorii najmłodszej i Nadia Kawecka z III lokatą w grupie najstarszej.

 • Superszybki internet. Zainteresowani?

  Superszybki internet. Zainteresowani?

  2023.03.17
  Cyfryzacja Gminy Lubicz trwa. Sieć światłowodowa Nexery jest już doprowadzona do blisko 1300 gospodarstw domowych. Mieszkańcy zainteresowani zakupem dostępu się do internetu światłowodowego mogą sprawdzić czy znajdują się w zasięgu sieci.
 • Marcowe wydanie "Gońca gminnego"

  Marcowe wydanie "Gońca gminnego"

  2023.03.16

  Mamy dla Państwa najnowszy numer naszego biuletynu "Goniec gminny". Już teraz można go przeczytać na stronie, a w najbliższych dniach przyjedzie do nas z drukarni i będzie dystrybuuowany w sołectwach.   

Stronicowanie