Treść strony

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Komunikat ARMiR-u. Harmonogram naboru wniosków

  Komunikat ARMiR-u. Harmonogram naboru wniosków

  2024.07.22

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa publikuje zaktualizowany harmonogram naborów wniosków o przyznanie pomocy w 2024 r. w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 (PS WPR).

 • Uwaga! Dziś prognozowane są burze

  Uwaga! Dziś prognozowane są burze

  2024.07.22

  Ostrzeżenie meteorologiczne. W poniedziałek 22 lipca od 14.00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 45 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.

 • Zaproszenie na wydarzenia

  Wydarzenia! Festyny, pikniki, zawody... [Aktualizacja 14]

  2024.07.22

  Gorący okres imprezowy! Sołeckie festyny i pikniki rodzinne, zawody w siatkówkę plażową, rajdy rowerowe, wakacyjne akcje GOPS-u dla młodszych i starszych. Zapraszamy do wspólnej zabawy i integracji!

   

 • W ostatnim tygodniu wywozimy segregowane

  W ostatnim tygodniu lipca wywozimy segregowane

  2024.07.18

  W tym miesiącu odbiór śmieci segregowanych w całej naszej gminie będzie od 22 do 27 lipca. Przypominamy również zasady reklamacji. Większe ilości odpadów, stare meble czy kartony po AGD można również bezpłatnie wywieźć na PSZOK.

 • Ogólny plan gminy. Wnioski do 30 sierpnia

  Ogólny plan gminy. Wnioski do 30 sierpnia

  2024.07.17

  Urząd Gminy Lubicz przystępuje do sporządzania planu ogólnego naszej gminy. Jego zakresem został objęty obszar całej gminy Lubicz. Zainteresowani mogą składać wnioski do projektu planu w terminie do 30 sierpnia 2024 r.

 • Chroń zwierzęta przed upałami

  Chroń zwierzęta przed upałami

  2024.07.16

  "Wystawianie zwierzęcia domowego lub gospodarskiego na działanie warunków atmosferycznych, które zagrażają jego zdrowiu lub życiu jest określane mianem znęcania się nad zwierzętami" - przestrzega Powiatowy Lekarz Weterynarii.

 • Materiały Departamentu Spraw Społecznych i Zdrowia, Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

  Do kogo trafi "Stalowy Anioł"?

  2024.07.16

  Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza XVIII edycję Nagród Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla osób wyróżniających się w działalności pomocy społecznej na rzecz mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego „Stalowy Anioł”.

 • Wybory w Złotorii. Wybrano piętnastą radną

  Wybory w Złotorii. Wybrano piętnastą radną

  2024.07.15
  Mieszkańcy okręgu nr 15 w Złotorii wczoraj zdecydowali, że w Radzie Gminy Lubicz będzie ich reprezentować Maja Bielecka, która zdobyła 105 głosów. Andrzej Dachtera otrzmał 99 głosów, frekwencja wyniosła ok. 20 proc.
 • Nowa organizacja ruchu w Lubiczu Górnym

  Nowa organizacja ruchu w Lubiczu Górnym [Aktualizacja 2]

  2024.07.12

  Uwaga! Zaczyna obowiązywać pierwszeństwo ulicy Bankowej przed Lipnowską. Zmiana ta ma usprawnić ruch pojazdów wyjeżdżających z ulicy Bankowej, w tym głównie autobusów MZK. Prosimy zwracać uwagę na oznakowanie!

 • Wakacyjna rozpiska zajęć w świetlicach

  Wakacyjna rozpiska zajęć w świetlicach

  2024.07.11

  Latem zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w zajęciach, dzięki którym spędzą czas z rówieśnikami, wykorzystując przy tym swoją kreatywność albo pasję do sportu. Mimo wakacji odbywają się także zajęcia i spotkania dla dorosłych.

Stronicowanie