Treść strony

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Wybory w Złotorii. Wybrano piętnastą radną

  Wybory w Złotorii. Wybrano piętnastą radną

  2024.07.15
  Mieszkańcy okręgu nr 15 w Złotorii wczoraj zdecydowali, że w Radzie Gminy Lubicz będzie ich reprezentować Maja Bielecka, która zdobyła 105 głosów. Andrzej Dachtera otrzmał 99 głosów, frekwencja wyniosła ok. 20 proc.
 • Nowa organizacja ruchu w Lubiczu Górnym

  Nowa organizacja ruchu w Lubiczu Górnym [Aktualizacja 2]

  2024.07.12

  Uwaga! Zaczyna obowiązkować pierwszeństwo ulicy Bankowej przed Lipnowską. Zmiana ta ma usprawnić ruch pojazdów wyjeżdżających z ulicy Bankowej, w tym głównie autobusów MZK. Prosimy zwracać uwagę na oznakowanie!

 • Wakacyjna rozpiska zajęć w świetlicach

  Wakacyjna rozpiska zajęć w świetlicach

  2024.07.11

  Latem zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w zajęciach, dzięki którym spędzą czas z rówieśnikami, wykorzystując przy tym swoją kreatywność albo pasję do sportu. Mimo wakacji odbywają się także zajęcia i spotkania dla dorosłych.

 • Zajęcia wakacyjne w bibliotekach w gminie Lubicz

  Zajęcia wakacyjne w bibliotekach w gminie Lubicz

  2024.07.11

  "Wakacje na zamku", „Podróże z Mataszkami”, gry i zabawy, zajęcia literacko-plastyczne - biblioteka publiczna wraz z filiami zapraszają dzieci i młodzież do spędzenia wolnego czasu u siebie. Sprawdźcie ofertę.

 • Na zdjęciu dzik. Fot. Pixabay

  Informacja od Powiatowego Lekarza Weterynarii

  2024.07.10

  Powiatowy Lekarz Weterynarii publikuje listę miejsc, w których są przyjmowane i badane próbki mięsa świń oraz dzików pozyskiwanego na użytek własny. Osoby zainteresowane prosimy o zapoznanie się z pismem.

 • Nowe lampy solarne w sześciu miejscowościach

  Nowe lampy solarne w sześciu miejscowościach

  2024.07.10

  200 tys. zł – tyle będzie kosztowało wykonanie 22 nowych lamp solarnych na terenie naszej gminy. Jesienią rozświetlą ulice Gronówka, Krobi, Lubicza Dolnego, Mierzynka, Rogówka i Młyńca Pierwszego.

 • Odbiór ulic w Złotorii

  Tymi ulicami przejedziesz po kostce, wolno

  2024.07.09

  W poniedziałek 8 lipca odbył się odbiór końcowy dla prac związanych z przebudową tzw. ulic kwiatowych i królewskich w Złotorii. Prosimy zwrócić uwagę na obowiązującą organizację ruchu!

   

 • Kanalizujemy kolejne ulice w gminie

  Kanalizujemy kolejne ulice w gminie

  2024.07.08

  Dwanaście ulic w dwóch miejscowościach, łącznie ponad 1,2 km sieci za prawie 3 mln zł. Dzisiaj wójt gminy Marek Nicewicz podpisał umowy na wykonanie kanalizacji sanitarnej w Lubiczu Górnym i Krobi.

   

 • Piersi pod kontrolą. Bezpłatna mammografia

  Piersi pod kontrolą. Bezpłatna mammografia

  2024.07.04

  Pod koniec wakacji do naszej gminy przyjedzie mammobus, w którym panie w wieku 45. do 74. roku życia będą mogły wykonać mammografię. Zapraszamy 28 sierpnia do Lubicza Górnego.

   

 • Wójt Lubicza członkiem zarządu MOFT

  Wójt Lubicza członkiem zarządu MOFT

  2024.07.02

  Wójt Marek Nicewicz został członkiem zarządu Stowarzyszenia Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia (MOFT). Prezesem związku wybrano prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego.

   

Stronicowanie