Treść strony

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Kogo wybrali mieszkańcy?

  Kogo wybrali mieszkańcy?

  2024.02.19

  Za nami pierwszy tydzień zebrań wyborczych w sołectwach. Sołtysami na kolejną kadencję zostali Sławomir Sacharuk w Rogowie, Piotr Dąbrowski w Brzeźnie, Jacek Witkowski w Brzezinku. W Jedwabnie mamy nowego sołtysa – to Eugeniusz Podsiadły.

 • Stan pogotowia przeciwpowodziowego!

  Stan pogotowia przeciwpowodziowego! [Odwołany]

  2024.02.19

  Starostwa toruński wydał zarządzenie w sprawie ogłoszenia stanu pogotowia przeciwpowodziowego dla gmin Powiatu Toruńskiego. Taki stan obowiązuje od 12 lutego do odwołania. Edit. 19 lutego odwołany.

 • Nexera informuje: trwa cyfryzacja gminy Lubicz

  Nexera informuje: trwa cyfryzacja gminy Lubicz

  2024.02.15

  Firma Nexera buduje sieć z własnych środków do ponad 600 gospodarstw domowych m.in. w Krobi, Grębocinie, Lubiczu Dolnym oraz Górnym i informuje urząd, że mieszkańcy z tych adresów w przyszłym roku będą mogli zamawiać usługi.

 • Zapraszamy do lektury lutowego numeru "Gońca"

  Zapraszamy do lektury lutowego numeru "Gońca"

  2024.02.14

  Mamy dla Państwa kolejną porcję informacji z naszej gminy. Lutowy "Goniec" jest już dostępny we wszystkich sołectwach, można go również przeczytać za pośrednictwem naszej strony internetowej. Zapraszamy.

 • Andrzej Piaseczny

  Koncertowy Dzień Kobiet

  2024.02.13

  Z okazji Dnia Kobiet tradycyjnie już wójt gminy Lubicz Marek Nicewicz organizuje świąteczny koncert wskazanego przez mieszkanki artysty - w tym roku Andrzeja Piasecznego. Bezpłatne wejściówki będą do odbioru u sołtysów od 14 lutego. Liczba miejsc ograniczona!

 • Ferie tuż tuż. Jak można je spędzić?

  Ferie. Jak można je spędzić?

  2024.02.12

  W poniedziałek 12 lutego w naszym województwie rozpoczęły się ferie zimowe. Dzieci i młodzież z naszej gminy zapraszamy do skorzystania z propozycji, które dla Was przygotowaliśmy w szkołach, świetlicach i na boiskach. Życzymy wszystkim udanego wypoczuynku!

 • Artur Barciś. Fot. ze zbiorów prywatnych

  Artur Barciś przyjedzie do Złotorii!

  2024.02.12

  Arkadiusz Czerepach z niezwykle popularnego serialu „Ranczo”, czyli Artur Barciś spotka się z mieszkańcami naszej gminy. Spotkanie autorskie z tym wszechstronnym i lubianym aktorem odbędzie się 12 marca. Wstęp wolny. Zapraszamy!

 • Gminy Lubicz i Obrowo łączą siły

  Gminy Lubicz i Obrowo łączą siły

  2024.02.08

  Wraca sprawa przedłużenia linii nr 113 przez Kopanino w gm. Lubicz do Obór w gm. Obrowo. Pojawił się też nowy temat wspólnej budowy kolektora ściekowego dla mieszkańców obu sąsiadujących ze sobą gmin.

 • Radna Aldona Peregonczuk, Sławomir Przyziółkowski - BRUKBUD oraz wójt Marek Nicewicz

  Sołectwo Złotoria. Te ulice będą z betonowej kostki

  2024.02.07

  Ulice Storczykowa oraz fragmenty ul. Liliowej i Różanej w Złotorii do wakacji zostaną przebudowane. Wójt Marek Nicewicz podpisał już w tej sprawie umowę z wykonawcą. Roboty ruszą jeszcze w lutym.

   

 • Zebrania wyborcze w sołectwach

  Zebrania wyborcze w sołectwach

  2024.02.06

  W przyszłym tygodniu w naszej gminie zaczynamy cykl zebrań wiejskich, podczas których mieszkańcy wybiorą sołtysów i rady sołeckie na następne pięć lat. Pierwsze zdecyduje Sołectwo Rogowo - 13 lutego, kończymy 10 kwietnia w Lubiczu Górnym.

Stronicowanie