Treść strony

Kolejny etap budowy sieci wodno-kanalizacyjnej w gminie [Aktualizacja 2]

Lubicki Zakład Usług Komunalnych w tym tygodniu rozpoczął budowę wodociągu i kanalizacji w Lubiczu Dolnym. Na początek pracownicy spółki zajmą się ulicami Leśną, Klonową i Toruńską.

Następnie ulicami Jesionową oraz Klonową i Toruńską (ciąg dalszy) oraz Kasztanową, a na końcu Magnoliową. Inwestycja ma być zrealizowana do końca tego roku.

- Mieszkańcy innych ulic i miejscowości, słysząc o tej inwestycji pytają też o kanalizację u siebie, powołując się na zapewnienia sprzed często wielu lat – mówi wójt Lubicza Marek Nicewicz. - Wiemy doskonale, że kanalizacja to jedna z najważniejszych bolączek naszej gminy. Robimy więc wiele, aby nadrobić ten stracony czas. Wykorzystujemy każdą szansę na uzupełnienie infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, o czym na bieżąco Państwa informujemy.

W tej chwili gmina realizuje rozpoczęty w ubiegłym roku ze środków unijnych projekt skanalizowania aglomeracji lubickiej. Inwestycję, która w poprzedniej kadencji nie rozpoczęto, mimo sześciokrotnych prób. Umożliwiło to dopiero podzielenie jej na etapy przez obecne władze gminy. Dzięki temu w ubiegłym roku skanalizowano część Krobi i Lubicza Górnego, gdzie także położono wodociąg. W tym roku, po skończeniu prac na wymienionych ulicach w Lubiczu Dolnym, ZUK zajmie się jeszcze skanalizowaniem ul. Długiej w Krobi.

Pozostałe sieci w gminie będą budowane w ramach możliwości finansowych i technicznych, głównie z własnych środków gminy.

Wójt Marek Nicewicz wyjaśnia: - Kanalizację będziemy chcieli wybudować wszędzie tam, gdzie jest to możliwe i uzasadnione ekonomicznie. Ale potrzebujemy na nią pieniędzy. Dziś nikt nie potrafi przewidzieć sytuacji gospodarczej po zakończeniu epidemii, a to ma bezpośredni związek z budżetem gminy. Kryzys, który właśnie się rozpoczyna i nie wiadomo ile potrwa, nie pozwala nam na składanie obietnic bez pokrycia. Płomykiem nadziei pozostaje zapowiadane wsparcie UE w nowej perspektywie i inne narzędzia łagodzenia kryzysu po epidemii.

Aktualizacja 21.04. W związku z koniecznością wykonania przekopu, od 22 kwietnia od godz. 7.30 będzie zamknięty wjazd z drogi głównej w ul. Leśną (w okolicach Białej Róży). Taka sytuacja potrwa maksymalnie dwa dni. Dojazd do ul. Leśnej - ul. Kasztanową.

Aktualizacja 29.04. Komunikat ZUK: "Zakład Usług Komunalnych w Lubiczu Sp.zo.o. informuje, że w związku z pracami w sieci wodociągowej w dniu 4 05 2020 (PONIEDZIAŁEK), w godzinach 8:00 – 15:00 może nastąpić spadek ciśnienia wody aż do całkowitego zaniku dla mieszkańców miejscowości Lubicz Dolny: ul. Sosnowa plus przyległe, Kasztanowa, Lipowa, Kolejowa oraz bramki poboru opłat w Lubiczu. Za utrudnienia przepraszamy".

 

drukuj (Kolejny etap budowy sieci wodno-kanalizacyjnej w gminie [Aktualizacja 2])

  • data: 2020-04-16
  • Logotypy unijne - EFRR

« wstecz