Treść strony

Pierwsza stacjonarna toaleta w naszej gminie

6 maja na Placu Niepodległości w Lubiczu Górnym zostanie otwarta nowoczesna dwukabinowa, dostosowana do osób niepełnosprawnych, toaleta publiczna.

Dwukabinowa (damska/dla niepełnosprawnych i męska) toaleta na stałe podłączona jest do wody, kanalizacji i prądu. Światło w niej zapala się automatycznie, automatycznie spłukuje się woda, automatyczne jest też dozowanie mydła do umycia rąk. W każdej kabinie znajduje się przycisk alarmowy, podłączony do całodobowego pogotowia wodno-kanalizacyjnego. Aby wyjść z toalety trzeba będzie nacisnąć przycisk, który zwolni elektrozamek (nawet mimo przerwy w dostawie prądu).

Pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w Lubiczu uporządkowali teren wokół obiektu, kładąc chodnik z kostki i sadząc zieleń. Toaleta przez dwa tygodnie jest bezpłatna. Potem korzystając z niej zapłacimy 1 zł (bilonem lub kartą). Opłata będzie spożytkowana na sprzątanie i uzupełnianie środków czystości.

Toaleta została też oznakowana. Znajduje się w pobliżu Amfiteatru, siłowni zewnętrznej i placu kiermaszowego. Jeszcze w tym roku między Amfiteatrem a szkołą ma powstać pumptrack.

Teren będzie monitorowany.

Gmina stara się o dofinansowanie inwestycji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

drukuj (Pierwsza stacjonarna toaleta w naszej gminie)

  • data: 2020-05-05
  • Toaleta publiczna w Lubiczu Górnym
  • Toaleta publiczna w Lubiczu Górnym
  • Toaleta publiczna w Lubiczu Górnym

« wstecz